Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha elvégzi valaki a KPTSZI-t...

Ha elvégzi valaki a KPTSZI-t akkor van esélye/lehetőség tiszti pályára lépni vagy elhanyagolható?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy elvégeztem, de nem szeretnék ott leragadni akkor van lehetőségem tovább tanulni tisztnek vagy biztosítanak lehetőséget?

Az ÉRTELMES(!) válaszokat előre is köszönöm!


2012. ápr. 26. 21:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Remélem értelmes lesz a válaszom, de nem vagyok szakértő a kérdésben.


Ha elvégezted a KPTSzI-t, akkor ugye őrmesteri rendfokozatban kapsz egy beosztást, és megkezded a szolgálatot.

Namármost.

Attól függően, hogy mennyire leterhelt az alegységed, milyen a parancsnokod hozzáállása, lehetőséged van magánúton elkezdeni valamilyen egyetemet, főiskolát levelezőképzésben. Arra kell odafigyelni, hogy olyan szak legyen, amire a Honvédségnek szüksége van (pl. jogász, orvos, stb...)

A Honvédség szerintem csak akkor iskoláz be, vagy akkor nyújt kézzelfogható támogatást, ha valami olyasmibe kezdesz, amire nagyon nagy szüksége van a Honvédségnek (ilyet nem tudok most mondani).

A parancsnokodban kell lennie egy olyan szándéknak hogy támogat téged (pl. munkaidő kedvezménnyel, vagy a szabadságok, szolgálatok csoportosításával a vizsgák és az óralátogatások miatt).

Ha elvégzed a felsőoktatási intézményt, és olyan képzettséget szereztél, amire a Honvédségnek szüksége van (van betöltendő tiszti beosztás, amihez ez a végzettség kell), akkor a személyügyön és a jogi osztályon keresztül a parancsnok támogatása mellett el lehet kezdeni a rendfokozatra való felterjesztést és a beosztásba való helyezés előkészítését.

A rendfokozat megszerzéséhez el kell végezni egy előmeneteli tanfolyamot is, aminek az átfutása szintén több hónap.

Lehet, hogy az egész folyamat 6-7 éven keresztül tart, mert ugye először le kell tenni valamit az asztalra, aztán meg kell szerezni a felsőfokú végzettséget, majd minden egyebet át kell futtatni a rendszeren.


Még egyszer mondom, nem vagyok szakértő, de ennél jobbat nem tudok mondani.

2012. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!