Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Reális lehetőség hogy a...

Reális lehetőség hogy a Fidesz vissza akarja hozni a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak baloldali kampányfogás?
2010. ápr. 14. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

én örülnék neki

de úgy is mindenki csuklóból lázadna


pedig ott sok mindent meg lehetne tanúlni

2010. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem hinném.


Egyébként a katonaság ellen nekem sem lenne kifogásom (talán még jelentkeznék is önként, pedig elmúltam 35), csak a véghetetlen ostobaság és bunkóság, ami az előzőt jellemezte, az zavart és taszított.

Szóval meg lehetne tanulni sokmindent, ha lenne kiktől.

2010. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
díjaznám az ötletet. Azok lázadnak ellene, akik előtte állnak. Pedig nem árt egy kis fegyelmet tanulni. Nálunk a családból minden férfi volt katona és kivétel nélkül azt mondják,hogy jó és hasznos volt.
2010. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Könnyen lehet, hogy rossszul tudom, de NATO tagállamoknak kötelező leszerelni az "elavult" sorkatonaságot. Úgyhogy szerintem ez csak kamu.
2010. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

"én örülnék neki"


Akkor menj hivatásosnak. Ki tart vissza? Miért hiszed azt, hogy ami neked jó, az másoknak is?

Mi a fenéért nem lehet hagyni, hogy mindenki maga döntse el, mi a jó neki?


"pedig ott sok mindent meg lehetne tanúlni"


Pl. helyesen írni, ékezeteket használni, és megismerni szép anyanyelvünket, hogy ne hozzunk rá szégyent olyasmikkel, mint "tanúlni"?

2010. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Nincs benne realitás. És én nem is szeretném. Nem csak azért, de nyilván az is benne van, hogy nem vagyok kifejezetten katonának való.


Hanem mert fölösleges. Magyarország, ha belegebedne se lenne képes megvédeni magát háborúban. Ezért jó, hogy tagja vagyunk egy szövetségnek, ami megvéd minket, cserébe mi pedig kevés, de magasan képzett hivatásos katonákat tudunk (elvben) szolgáltatni.


A sorkatonaság azon a színvonalon, ahogy nálunk működött, értelmetlen.

2010. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Maximálisan egyetértek 12:25-tel, főként az utolsó mondatával.


Manapság a haderő itt helyben egész egyszerűen felesleges. Senki nem fog megtámadni minket (még Szlovákia se, bármennyire is szeretné ezt egy-két ottani idióta), és mi se támadhatunk meg senkit (bármennyire is szeretné ezt egy-két itteni idióta). Manapság, ahogy említve is lett, a haderőnk csak és kizárólag külföldön, szövetségi kötelékben lát el bizonyos feladatokat, és arra bőven elegen vannak a jólképzett hivatásosok is.


Itthon legfeljebb alkalmi katasztrófaelhárításra és hasonló feladatokra kellenek, de erre meg civiliket is ki lehet képezni, plusz ugye elvileg a Magyar Gárda is rendszeresen hangoztatja, hogy ők is készen állnak ilyesféle feladatokra.

2010. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tünde32 válasza:
19%
A kiskakast is vigyék az udvarból!Ott legalább tanultak tiszteletet,modort a fiúk,amióta nincs meg is látszik a neveltetésükön a tisztelettudás.Persze vannak kivételek.
2010. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

"amióta nincs meg is látszik a neveltetésükön a tisztelettudás"


Aki ezt a szüleitől nem tanulja meg, annál már olyan alapvető problémák vannak, amin a katonaság sem segít. Ott csak arra nevelik rá, hogy a nála hatalmasabb FÉRFIAKAT (csak és kizárólag) tisztelje, de azokon kívül senki mást. Hát ez aztán tényleg nagyon hasznos.

2010. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, teljesen jó lenne ez a huszonakárhányezer fős katonaságunk, ha lenne rendes felszerelése. Mert kiképezve mesterien vannak, nem hiába nyernek versenyeket a magyar kommandósok és honvédek. Profi módon kivannak képezve. Ezzel nincs baj, a felszereléssel van a baj. A honvédség költségvetése 2009-ben 320milliárd forint volt... Kérdem én mire ment el? Aki tud válaszolni az kérem tegye meg!


Mert 320milliárdot én egyszerű állampolgár eltudnék költeni... ebből a pénzből lehetett volna venni:


50 M1 Abrams Harckocsit (a legkorszerűbb) ~60 milliárd Ft

50 felfegyverzett Humvee terepjárót ~ 280 millió Ft

10 Új Gripen vadászgépet ~ 100 milliárd Ft

És még egyéb dolgokat, kb 50 milliárdért


és ez még "csak" ~160-200 milliárd Ft. Nem azt mondom hogy fegyverkezni kell mint az állat de ezzel lenne egy kis technika itthon amit a maradék több mint 100 milliárdból fent lehetne tartani. Még egy két évig vásárolgatni és felhalmozni 30-40 modern vadászgépet, 100-200 modern tankot és egyéb járművet, és máris teljesen jó lenne a honvédségünk felszereltsége. Tényleg nem értek hozzá, ha van valaki aki jobban ért hozzá, esetleg megcáfolhatna ebben, vagy elmondhatná a véleményét erről amit írtam, kíváncsi lennék.

2010. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!