Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy nő legyen katona?

Egy nő legyen katona?

Figyelt kérdés
Elnézést azoktol a hölgyektől akik ugyanezt tervezik,vagy már bennevannak, de én nagyon elítélem ezt a dolgot! Nekem ez teljesen elfogadhatatlan dolog,mégpedig azért mert jelenleg a barátnőm kijelentette hogy ő márpedig katona lessz(pilóta), én nemakarom megmondani hogy mitcsináljon az életével, de én mindig nyiltan mondom neki is hogy ez nemnormális dolog! Én a katonasággal amugysem vagyok kibékülve, de az hogy a párom annak menjen...hát ez bosszant! Ő mint nő bekerül a sok pasi közé,ugye nemkell mondanom hogy nemhagy nyugodni a dolog, de ezzel szerintem más férfi is igylenne,ezért nagyon rossz dolgokra tudok gondolni hogy mik a lehetséges dolgok amik történni fognak! Ti mitgondoltok erről az egészről? Menjen egy nő katonának? vagycsak én gondolkozok igy?
2009. jún. 26. 15:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%
Egy nőnek is ugyanúgy megvan a választás joga, mint e pasiknak. Had kezdjen már azt az életével amit szeretne. Ha ő katona akar lenni, akkor legyen az. Én is az akartam lenni általánosban nagyon sokáig.
2009. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Én nemmondtam hogy nincs joga,nem is szólók bele, csak a saját véleményemet irtam le...nemkell majd senkinek leszólnia a másikat,ahány ember annyi vélemény
2009. jún. 26. 15:37
 3/33 anonim válasza:
75%
Ha igazi barátnője vagy akkor támogasd ne megvesd a véleményeddel!!Persze elmondhatod a véleményed de gy barát támogatja a másikat akármilyen döntést is hozzon!!!!!
2009. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
24%
Én pár évig voltam hivatásos katona.Hát az oda bekerülő katonahölgyek nagyon finoman szólva a katonák és a tisztek szexuális éhségének csillapítói lesznek.Kivétel nélkül elkurvulnak.......Szóval ha a barátnőd hivatásos katona lesz,sok jóra ne számít..... A kérdésre válaszolva:Szerintem a katonaság,honvédelem férfias mesterség,a férfiak feladata,és ha a szükség úgy hozza:kötelessége.A nő ne akarjon férfi lenni,maradjon nő,aminek a természet teremtette.Ahogy a kecske se akar oroszlán lenni és a teve se szeretne rókává változni...
2009. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

3.válaszoló......Igen énis kb erre gondoltam!!!!!!

Én nem vagyok a párom ellensége,én csak védeni szeretném az eféle dolgoktól!!! Gondoljunk már bele,a hadsereg a legférfiasabb "munka" időtlen idők óta,nem a nők dolga! Látom előre ahogy az a sok katona ott csorgatja a nyálát ha bekerül egy nő közéjük...ezt nemakarom!

2009. jún. 26. 15:47
 6/33 anonim ***** válasza:
86%

Női katonák évezredek óta vannak, Az nem kizárólag férfi szakma.

Az én barátnőm gyárban dolgozik, és ott is rengeteg férfi veszi körül. Ebben nincs különbség. Ha ennyire nem tudnék bízni benne, akkor nem lennék vele.

2009. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
14%

"Női katonák évezredek óta vannak, Az nem kizárólag férfi szakma.

Az én barátnőm gyárban dolgozik, és ott is rengeteg férfi veszi körül. Ebben nincs különbség. Ha ennyire nem tudnék bízni benne, akkor nem lennék vele."-Frissítsd fel egy kicsit a töritudásod.Női katonák csupán a 20.századtól vannak(néhány átmeneti kisebb esettől eltekintve)tehát alig több mint 100 éve.Ott is először csupán a nagy háborúk közepette,szükségből sorozták be a nőket mert már nagyon fogyott a férfiállomány.A gyári munkásélet meg a katonaélet a honvédségen belül nem ugyanaz.Én tudom mert mondom 5 évig hivatásos voltam.A honvédségen belül jobban összemelegednek az emberek a kiképzések,közös gyakorlatok,közös "dolgok" miatt.Ott nemcsak az történik hogy a sok férfi kedvet kap a kevés katonahölgyhöz,suttyomba férfi férfivel is csinálja egyes esetekben(bár ha lebukik kib..szák).Én tudom mert ezt láttam.

2009. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Kérdező! A férjem katona. Ez egy olyan életforma, hogy vagy megszoksz vagy megszöksz, de komolyan. Ha így nem tudod elfogadni a párod, ne maradj vele, mert ez egy nagyon stresszes dolog mindkét félnek. Amennyiben egyszer elkötelezed magad felé és vállalod, hogy kell neked ő így, akkor utána ne mondd, hogy ne legyen katona, mert őt úgy fogadod el, ahogy van. Én egyébként szívesen mentem volna katonának, de már egy van a családban és nagyon nehéz azoknak, akiknél mindkét szülő katona és pl. egy időben mennek külföldre hosszú időre. Nem látom, hogy ez miért olyan nagy dolog, de lehet, hogy én azért tartom ezt természetesnek, mert katonai közegben élek és szeretem ezt az életformát. Nagyon szeretek katonafeleség lenni. Egyébként nem kis féltékenység beszél belőled. Elvileg a katonák között nem lehet ilyen viszony. Sőt, a házas katonáknál nagyon súlyos büntetés jár azért, ha megcsalják a házastársukat. Bíróságra lehet adni ilyen esetben. Ez nem tudom, hogy Magyarországon is így van-e, én az USA-ban élek és itt így megy a dolog. Ha a párod szeret, úgysem csal meg. Ha meg meg akar csalni, akkor ugyanúgy meg fog csalni, ha nem katona akkor is. Sőt.
2009. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
16%
egy nő sztem se legyen katona! a katonaság férfias foglalkozás, a nők soha nem voltak katonák (kivéve ha nagy szükség volt az élőerőre), de normális körülmények között csak alig félszáz éve (és nem is mindegyik államban!)...sztem ne engedd, h katona legyen! ha neki fontosabb az h röpködjön meg majmolja a férfiakat hogy ő most katonásdit játszik, akkor menjen, de ha beáll a seregbe akkor sztem dobd ki! semmi jó nem sülhet ki az ilyenből! túl sok férfi venné körül. bizalom ide vagy oda, kecskére nem bízunk káposztát. a kecske mindig kecske marad. ez az én véleményem...
2009. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

16:18

Női katonák csupán a 20.századtól vannak? Még te írod másnak, hogy frissítse fel a történelemtudását? Már az ókorban is voltak katona nők (amazon szó mond valamit?

[link]

De hogy ismertebb példát írjak: Lebstück Mária 1848-as (nem 20. század!) forradalom főhadnagya.


Szóval nem kellene nulla tudással cseszegetni másokat.

2009. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!