Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Összesen hány magyar katona...

Összesen hány magyar katona van a világban szerte szerént Magyyarországot is beleszámítva?

Figyelt kérdés

Tehét xy nevű országban zzs számú katonánk van.

Valaki tudna informálni ilyen formalitásban, Magyarországot belevéve?


2012. máj. 17. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Te hova valósi vagy?:D
2012. máj. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
???
2012. máj. 17. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

szerintem a szerte szerént miatt kérdi? a környékre jellemző szó változat?

szerte szét vagy szanaszét? :D

de amúgy ezt nem lehetne megmondani, főleg, hogy vannak olyan emberek is akik nem tudják pontosan honnan is valóak a szülei. meg egy időben nem volt szerencsés magyarnak lenni és ezért sokan úgy letagadták, hogy magyarok, hogy többet meg sem találták...

de ha tippelnek kellene akkor 3-6 millióra tenném

2012. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a 3 millió nagyon sok:)Aktív katonákat kérdezel amúgy? Más országok haderejében csak magyar állampolgársággal rendelkező ember nem tudom mennyire lehet katona. Szerintem csak a Honvédség katonáit + a Francia idegenlégióban szolgáló magyarokat számold össze:) Kb. 60-70ezer de ez csak egy tipp.
2012. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Balassi a végvári harcokban írt költeményeiben használta a szerte szerént kifejezést :)

Amúgy én ily irodalmi nyelvezetet használok sokszor :)


Jah, és nem arra gondoltam, hogy a Francia Idegenlégióban meg nemtudomén, hogy hol hányan annak, hanem, hogy a Magyar Honvédségnek mely tájakon vannak emberei a Kárpát-medencét is beleszámítva.

2012. máj. 17. 20:06
 6/7 A kérdező kommentje:

Gondolok itt Afganisztánra, ahol kb. 300-an vagyunk...

Csak a kíváncsiság... És pontosan, ha lehetne :)

2012. máj. 17. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:

azért magyarok szép számmal megtalálhatóak az amerikai hadseregben is valamint a bundeswehr-ben is de igen inkább az idengen légió a legelterjedtebb

egyébként ha még nem láttátok volna akkor itt egy érdekes cikk pár hete került nyilvánosság elé egy amerikai ( magyar katona) önfeláldozása vietnámban [link]

2012. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!