Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha ti lennétek a Honvédség...

Ha ti lennétek a Honvédség főparancsnoka, melyik irányba mozdítanátok el a Hadsereg felszerelését, ha pénz bőség lenne?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy milyen haditechnikát vásárolnátok, keletit vagy nyugatit?


Én személy szerint előnyben részesíteném a T-90-es tankokat, továbbá a BMP-3-as APC-ket, vagy esetleg Strykereket. Légierőt pedig Mig-31-esekből építeném fel főként, de a helikoptereket inkább a nyugatiaktól rendelnék.


Továbbá mi alapján dől el, hogy milyen felszerelést vásárolnak?


A kérdéssel arra akarok kilyukadni, hogy szerintetek milyen lenne a Honvédség ideális felépítése, nem fegyverkezni... :D Arra, hogy szerintetek a nyugati vagy a keleti technológia a jobb?


Tank:

Tüzérség:

APC:

Rakétavetők:

Légvédelem:

Támadó helikopter:

Szállító helikopter:

Vadászgépek(támadó,bombázó,többfeladatú,felderítő):

Szállítógépek:


Illetve milyen gyalogsági egységek lennének a legmegfelelőbbek az országnak?


Ezzel a kérdéssel csak annyit szeretnék megtudni, hogy egy ilyen környezeti adottságú ország számára mi lenne a legjobb honvédelmi összetétel.


Ha baj van a kérdéssel, akkor persze lehet törölni...



2012. máj. 26. 14:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

egyértelműen nyugatit vennék...

euroatlanti ország ne égesse már magát orosz felszereléssel

2012. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
MiG-31, hát persze...
2012. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
23%
Az orosz haditechnikát mára már régen lehagyta az USA. Szóval nyugatit. A T-90 lényegében egy T-72-es.
2012. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Az orosz fegyvereket el lehetne adni.Elavultak mind.Nyugati technológiát vennénk én is.
2012. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a keletire szavazok.

Tankokokkal viszont várnék. A ruszkik épp most fejlesztenek egy újat a T90/t72 helyett.

Repülőkből Szuholy t50-re ruháznék be.

Helikopterekből viszont nyugati tipusokra fizetnék.


A határok mentén meg rakétarendszereket telepítenék.

Főképp az Ukrán, szlovák, román határra.

2012. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Egyértelműen sokkal mobilabbá tenném a hadsereget. Van amiből keletit vennék (pl. helikopterek, légvédelmi eszközök, amiben az oroszok előrébb tartanak , van amiből nyugatit (pl. kézifegyverek).

Légi szállító eszközökre lenne szükség, minél többre.

2012. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

A kéifegyvereket én is lehagytam.

Abból pedig mindenképpen Ak74-et szereznék be. A járművek kezelőszemélyzetének meg AKS74U-t. Könnyűgéppuskának PKM-et,

mesterlövészeknek meg VSS-t és sv98-at.

2012. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én Leopárd II-es tankokat szereznék be, Apache helikoptereket, a Gripenekkel viszont meg lennék elégedve, csak bővíteném a létszámukat.


Amúgy a nagy AK-63-as modernizáció helyett G36-ot szereltem volna be, a PA-63 pisztoly helyett pedig Glockot, vagy a SIG Sauer P széria valamelyik tagját.

2012. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%
bocsánat, de csak általánosságban írom le a véleményem... én is megmaradnék a nyugati és az európai haditechnikánál... pedig az orosz dolgok rengeteget kibírnak! (gondolom ezért lehet az, hogy az oroszok felszerelése egy kicsit "elavultnak" tűnik az amcsi cuccokkal szemben!) a ruszkik úgy vannak vele, hogy ami tökéletesen teszi a dolgát és bírja, azt nem kell piszkálni! de attól még fejlesztgetni, kísérletezni kellene gőzerővel! de úgy néz ki, hogy abban az amcsik a jobbak! és bizony, ha pénz lenne, de dögivel, csak modern amcsi és európai felszerelés lenne a magyar hadseregben! (itt zárójelben megjegyezném, hogy így is szerintem eléggé gáz dolog, hogy NATO tagként SZINTE az egész magyar haditechnika orosz gyártmányú!)
2012. máj. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Tüzérséget és a harckocsikat újra rendszerbe állítanám. A katonák ellátását és elhelyezési körülményeit teljesen modernizálnám. Modern tűzvezető és navigációs rendszert adnék minden rajnak, a híradózást is fejlettebbre cserélném. A régi lövészrajokat állítanám vissza, 1 rajpk., 1 hjmű.vez., 1 irányzó, 2 géppuskás, 1 RPG-s,1 mesterlövész, 4 lövész. Csatarepülőgép kellene. Az APC az magyarul PSZH(páncélozott szállító harcjármű).
2012. máj. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!