Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mikorra várható a...

Szerintetek mikorra várható a következő háború?

Figyelt kérdés
És Magyarország kiknek az oldalán lesz?

2012. máj. 28. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Magyarország Nato tag , szóval velük.
2012. máj. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Most is van háború elég, Afrikában, Közel - és Közép-Keleten pl. Szíriában is egyfajta polgárháború van.


De egyébként szerintem max egy-két év. Vagy egy szíriai NATO akciónak lehetünk majd tanúi, vagy a Kaukázusban ugranak mondjuk egymásnak az azeriek és az örmények(akkor meg az oroszok is), vagy az azeriek az irániakkal, esetleg a zsidók az irániakkal. Észak és Dél Korea is konfliktusforrás, tehát van elég "forró pont" és akkor még a török-görög ellentétről (a görög államcsőd, választások után ott is meginoghat a helyzet, ha puccs lesz) nem is beszéltem.

2012. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

USA szépen provokáltatni fog Izraellel, és a NATO lesz a segítsége!


Afganisztánban 2014-ben végeznek. Nem értek el semmit, csomó hely tálib ellenőrzés alatt van. Amint kivonulnak az afgánokat egyből leverik a tálibok!

Egyértelmű, hogy csak az olajért voltak... Megrakták magukat, mennek tovább!

Afganisztán és Irak kész van. Ott van Szíria, tökéletes ok a polgárháború! Vagy Irán az atom miatt! Bár az nagy falat lenne, és őket Kínának meg csomó más országnak is támogatnia KELL, ezen kívül még a Kaukázusiak vannak, de ott az oroszok miatt nem lesz semmi.

Szóval Szíria

2012. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt a közelben szerintem a legnagyobb veszélyforrás Görögország, ha bekövetkezik az államcsőd. Nagyon remélem, hogy Mo. nem lesz bent semmi balhéban.
2012. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

21:43

"Egyértelmű, hogy csak az olajért voltak... "


Afganisztánban nincs olaj.

2012. máj. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

A hidegháború utáni világban már nemigen vannak nagy totális háborúk. Most nem úgy néz ki, hogy a közeljövőben Magyarország (szövetségeseivel vagy azok nélkül) nyílt háborúba keveredne egy másik országgal.


A 21. századi háborúk nem országok között zajlanak, hanem országokon belüli frakciók (ld. Szíria) vagy nemzetközi terroristaszervezetek (pl. Al-Kaida) és országok között. Ezek pedig a polgárháború, valamint a nem-hagyományos hadviselés kategóriába tartoznak. (Afganisztánban sem háború zajlik az afgán haderők ellen (az a 2001-es invázió első néhány hete volt csak), hanem NATO-csapatok állomásoznak, hogy stabilizálják az törékeny rendet, amire az afgán erők önállóan nem lennének képesek.)


Egy szíriai beavatkozás valószínűleg a líbiaihoz lenne hasonló. A nyugati hatalmak felfegyvereznék a rezsim ellenzékét, és esetleg logisztikai és légi támogatást nyújtanának nekik, de szárazföldi invázióra biztosan nem fog sor kerülni. Ha nagyon messzire akarunk menni a rémfantáziálással, akkor elképzelhető, hogy Irán szárazföldi invázióba fog szövetségese, az Asszad-rezsim megmentése érdekében. Erre azért nem fog sor kerülni, mert ez nagyon rövid időn belül nagyon széles körű eszkalációhoz vezetne: Izrael és Szaúd-Arábia (a nyugati hatalmak támogatásával) biztosan totális háborút indítana Irán ellen. Ha világháborút akarunk vizionálni, akkor elképzelhetjük, hogy diplomáciai baklövésekkel valahogy annyira félremenedzselik a helyzetet, hogy Oroszország (amely eddig is akadályozta szövetségese, a szíriai rezsim elleni szankciók meghozatalát) Iránt és Szíriát kezdi támogatni, akik mellé a síita többségű Irak is belép. Néhány napos csetepaté után Izrael ledobja az első atombombát csak úgy demonstrációképpen, amit Moszkva (vagy mindenki legnagyobb meglepetésére Teherán) hasonló gesztussal viszonoz.


De mint mondtam, ez egy apokalipszis-vízió, amire nagyjából odáig van esély, hogy a NATO a líbiaihoz hasnló módon megsegíti a szír felkelőket.


Totális háború még Észak- és Dél-Korea között képzelhető el, ami nem hinném, hogy eszkalálódna és Magyarország számára közvetlen következményekkel járna, illetve (ahogy néhány éve Oroszország és Grúzia között a hatnapos háború) a Kaukázuson, valamint Szudán és Dél-Szudán között.


Arra szinte semmi esély, hogy Magyarország nyílt háborúba keveredjen és hogy magyar földön harcok legyenek.

2012. máj. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
ugy 2017-2018ba lesz europa foldjen ujra haboru
2012. jún. 1. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

aranykor.freeblog. hu- ezt olvasgasd.


Nincs már messze sajnos.

2012. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszia a válaszokat!:)
2012. jún. 1. 16:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyik valaszolonak uzenem, aki irta ,, dehat Afganisztaban nincs is olaj" . Valoban.Olaj az biza nincs .De van ott mas...opium, kokain, makultetveny. Az is am nagy uzlet arra fele!
2012. jún. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!