Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség a következő 20...

Az emberiség a következő 20 éven belül kapcsolaot teremt, egy másik inteligens fajjal, vagy nagyobb az esélye hogy kitör egy hatalmas háború?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Már teremtett, csak te nem tudhatsz róla.
2010. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elég kicsi az esélye hogy a köv. 20 évben kapcsolatot teremtünk. A SETI projekt során nem találtak civilizációra a közelben.

Nagyobb az esélye egy háborúnak sztem.

Amúgy mi a köze a két kérdésnek egymáshoz?

2010. aug. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nagyon is sok... a kapcsolat teremtén valószinűleg nem rajtunk fog múlni,és amíg ilyen vérszomlyasak vagyunk addig egy fejlet létforma még a közelünkbe sem fog nézni..
2010. aug. 20. 12:45
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


Döntsd el magadnak, mennyire tartod hitelesnek.

2010. aug. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ezen múlik. Rohadt nagy ám az a világűr. Lehet, hogy többezer fényévnyire van csak másik civilizáció.
2010. aug. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Intelligens lények rajtunk kívül létezhetnek a világűrben, de mire kapcsolatot teremtenénk velük a most élö emberek nagy része már nem élné meg. + Mire minket megtalálnának itt.. hát nem tudom.
2010. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

12:54

Hát ezzel kapcsolatban az a véleményem hogy sok ember próbálkozott már a jövő jóslással, híres emberek is és okosak is, de még ők sem képesek ezeket meghatározni.

A másik pedig az hogy mi van ha a Drake formula sem jó, hiszen ezek pusztán feltevések, a véletleneket pedig nem lehet ezzel kiszámítani...

2010. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha egy faj tényleg intelligens akkor az nem fog kapcsolatot teremteni az emberrel :)


Egyébként 1000-szer nagyobb az esélye hogy kitörjön egy hatalmas háború,ami szerintem jóval hamarabb be fog következni mint 20 év

2010. aug. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

13:06


12:54 vagyok, osztom a véleményed, én is csak olvastam a cikket, de nem értek vele egyet. Ezért is írtam alá megjegyzésként, hogy mindenki magának mérlegelje ,hogyan kezeli az ott állított dolgokat.

2010. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

intelligens életet nem hiszem hogy találnak tudósaink, de néhány évtizeden belül már arra sem lesz meg a lehetőségük hogy keressék őket


idővel másra kell majd fordítani a pénzt, a legjobb példa erre Obama döntése, miszerint elvonja a pénzt valami féle űrprogramtól

2010. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!