Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi kell ahhoz, hogy vadász...

Mi kell ahhoz, hogy vadász engedélyem lehessen?

Figyelt kérdés

Gondolom párszor már kiírták ezt a kérdést,de a keresőben nem találtam.Ha meg van az engedély külön kell fegyvertartási?Milyen fegyvert vehetek ha van vadász engedélyem?


Ilyet vehetek?


[link]



2012. jún. 10. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A vadászengedély ahhoz kell, hogy vadászhass. Hogy őszinte legyek, a kérdésedből nem derül ki, hogy disznóra vagy őzre mennél, de azt is el tudom képzelni, hogy te egyáltalán nem is vadászni akarsz.
2012. jún. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Először is sok pénz!
2012. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

... és ha a sok pénz megvan, akkor itt kell egy fegyvervizsga:


[link]

2012. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
először is fegyvervizsga... ha ez megvan, akkor csatlakoznod kell valami vadásztársasághoz, azt hiszem, hogy ezek után mehetsz a rendőrségre, hogy szeretnél fegyvert vásárolni. jah, de előtte meg kell felelned a fegyvertartási követelményeknek (pl: elzárt helyen kell tartani a puskát és csak te férhess hozzá, meg külön kell tárolni a lőszert és a fegyvert) és ezzel hozzájárulsz ahhoz is, hogy bármikor mehetnek hozzád ellenőrizni és ha valami nem okés, akkor már ugrik is az engedély. első a vizsga és abból úgyis meg fogod tudni, hogy mit és hogyan kell csinálni a későbbiekben! (nekem van sima maroklőfegyverre vizsgám és amikor tanultuk akkor mentünk bele egy kicsit a vadászos dolgokba és hirtelen ennyi rémlik...)
2012. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 doboszoli ***** válasza:

Hosszú lőfegyver tartásához vadászkamarai tagság, fegyvervizsga, és egészségügyi alkalmasság együttes megléte szükséges.

NEM kell csatlakozni társasághoz, elég a kamarai tagság, és bérvadászhatsz, vagy ha meghívnak területes társaságba ott is vadászhatsz.

Természetesen a tárolási feltételek meglétét a vásárlási engedély kiadása előtt az igrend ellenőrzi.

Az engedélyek, a vizsga, olyan 200 ezerbe fájnak, plusz a tárolóhely, a fegyver, a biztosítás, a rendszeres fegyver műszaki, muníció, stb.

Fontos: a vadászat nem gyilkolászat, hanem életforma!! Másként ne kezdj bele!

2012. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát én leginkább vaddisznóra meg szarvasra vadásznék.

A tárolás megoldható.Az már kicsit necces,hogy ennyi minden féle alkalmassági meg minden sz@r kell hozzá.Azért egy sima nyilat lehet venni vagy ahhoz is kell engedély,hogy otthon egy céltáblára lövöldözzek azzal?


Am köszi a válaszokat.

2012. jún. 10. 23:01
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
egy sima íjhoz nem tudom,hogy kell e bármiféle engedély, de egy nyílpuskához szinte biztos,hogy kell... És vadászahtoz a nyílpuska az alkalmas,mivel sokkal erősebb, mint egy átlagos íj. Persze van az íjaknál is erős változat, de azt hiszem,hogy már ott is kell valamiféle engedély... Ezeknél minden az erősségtől függ és akárhogy is nézzük, ezek mégiscsak fegyverek.
2012. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 doboszoli ***** válasza:

A "nyílpuskához" (értsd: számszeríj) semmiféle engedély nem kell.

Egyelőre.

2012. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
na, én ezt nem tudtam, csak innen onnan hallottam fél füllel, hogy lehet, hogy kell... de kösz, hogy kijavítottál! :)
2012. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mustafa33 ***** válasza:

Doboszoli, Magyarországon nem kell a fegyvertartási vizsgán kívül vadászvizsga? Meg vadásztanfolyam? Ahol ilyeneket tanul az ember: vadzoológia, vadgazdálkodás, vadászati módok, vadászetika, vadászszokások, vadászati kinológia (vadászebtartás és kiképzés), vadászati fegyverhasználat és lövészet ... És ebből vizsgázik.

Mert ha ilyen nincs az baj és csodálkozom, hogy egy ilyen vadászati múltú országban e nélkül lehet vadász valaki, és erre elég a pénz. Akkor azok nem is vadászok csak vadkilövők.

2012. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!