Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet piercingem/tetoválásom...

Lehet piercingem/tetoválásom attól még hogy katonának készülök?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Jobb helyeken a piercing, látható(kézfej, arc, nyak) helyen lévő tetoválás, szakáll, rasztahaj...stb kizáró ok. A Magyar Honvédségben felvételnél sajnos nem így van.


Egyébként a helyes válasz az lenne: ha valaki piercinget és tetoválást visel ne gondolkozzon katonaságban...

2012. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Piercinged/fülbevalód biztos hogy nem lehet. Akármibe beleakadhat és kiszakadhat a helyéről. Nem néztem utána hogy van e ilyen szabályozás, ez csak józan ész. Ha meg nincs, akkor se menjél piercingben, mert rohadt veszélyes. Egyik srácnak airsoftozáskor (és hangsúlyozom hogy csak airsoft, köze nem volt bármilyen komoly dologhoz) beleakadt a szemöldökpiercingje egy bokorba és kiszakadt.


A tetoválás meg szerintem lehet, csak nem látható helyen, (egy ing alól nem látszódhat ki) és olyan ami nem sért közerkölcsöt. Tehát ha a homlokodon van egy horogkereszt, biztos hogy nem vesznek fel. De ha pl. van egy csillag a válladon, az még belefér.



Ez legalábbis a rendőrségnél van így. Szerintem a katonaságnál is minimum így van.

2012. júl. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, horogkereszt mellett nem pont a csillagot volna említeni :D
2012. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
+kellett
2012. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mért ne lehetnél?
2012. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Piercingről nem tudok nyilatkozni.


Katona lehetsz, még akkor is, ha látható helyen van a tetoválás. Csak a díszzászlóaljban nem vehetsz részt. Ezt egy ismerősöm mondta, aki most katona.


Persze az se mindegy, hogy milyen tetoválás. Egy Dávid-csillaggal azért ne állíts oda :)

2012. júl. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, piercinget nem igazán szerettem volna (és most már biztos hogy nem csináltatok) de kíváncsiságból meg kellett kérdeznem:)
2012. júl. 5. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!