Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elutasíthatja a munkáltató a...

Elutasíthatja a munkáltató a felvételemet, mert piros a hajam, tetoválásom van, vagy mert öreg vagyok? A

Figyelt kérdés

Az órán éppen a munkafelvételnél járunk és mondta a tanár, hogy ha azt akarjuk, hogy jó helyre vegyenek fel bennünket, akkor ne legyen piros hajunk, piercingünk, és egyebek.

Mondom neki, hogy ilyen indokkal nem lehet elutasítani senkit,mert az diszkrimináció, és beperelhető érte.

Ere azt mondta, hogy a bíróság meg kiröhög, ha ilyennel megyek oda. Én ezt nem hagytam, mondtam, h ez hülyeség, a melegek is ezért perelnek - jogosan.

Ez után kiküldött, szerinte zavartam az órát azzal, hogy direkt kötekedtem.

Tudom, hogy igazam volt, de linkelnétek nekem hozzá valami törvény rendeletet, vagy valamit?


2009. dec. 7. 09:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyen törvény nem írja elő a munkáltatónak,hogy kit vegyen fel.Ha piros hajjal mégy felvételezni,akkor biztosan nem vesznek fel sehova,de nem ezt mondják majd okként: hanem ilyeneket:Más mellett döntöttünk,a képesítésed nem fele lmeg az igényeinknek stb.Ez ellen pedig sehol nem reklamálhatsz.
2009. dec. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem mondják ki nyíltan, hogy a külsőd miatt nem vesznek fel, csak találnak egy ürügyet.
2009. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

De arra gondolom van valami, ha ezekkel az indokokkal küldenek el.

Tudom én, hogy valószínűtlen, de a tanár azt mondta, hogy ez teljesen normális.

2009. dec. 7. 09:11
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak azt mondták, hogy régi az érettségije.
2009. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Hát, pereskedni azért pereskedsz, amiért akarsz, de attól még munkád nem lesz. A munkáltató azt vesz fel, akit akar, ha nem tetszel neki a piros hajaddal, majd mond valami más ürügyet, és kész. (amúgy megértem, ha lenne pl. egy jobb éttermem, én se vennék fel piercinggel telerakott pincért...)

Tudod, a pereskedés nagyon jól hangzik az amerikai filmekben, csak éppen rettentő sokba kerül (mivel a perindítás sincs ingyen, és ha elveszíted, te fizeted az egészet), másrészt simán éhen lehet halni mellette... Az piros hajú-piercinges önérzetért nem adnak egy kiló kenyeret sem a boltban, azért ezt vedd figyelembe.

2009. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy ezt már leírták páran, nem emiatt fognak elutasítani, hanem más indokkal. Felvételi beszélgetésnél az első benyomás sokat számít és a megjelenést akkor is fontosnak tartják, ha nem nagyközönség előtt kell dolgoznod.

Ha ténylegesen sorban fogsz állni munkáért meglátod majd, hogy megy ez. Behívnak felvételi elbeszélgetésre, meg veled együtt 50 másik embert, aztán közlik, hogy majd értesítenek. Ennyi. Ha nem tetszel nekik valamiért, akkor maximum egy telefont kapsz, hogy "sajnáljuk, de nem önt választottuk" mindenféle indoklás nélkül. Vagy fel sem hívnak.

2009. dec. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
68%

én sem vennék fel egy pircinges festetthajú agyontetovált majmot ez tuti.


Viszont adok egy tanácsot.

Én ált feketében jártam/járok, oldallánccal, nyakamban egy pentagrammával, hosszú hajjal.


Interjúra a pentagrammát eltettem, a láncot zsebre raktam.

Azt amikor már ott dolgoztam, akkor szép lassan került elő a lánc meg a nyaklánc is. Amikor már ismertek. Senkit sem zavart akkor már. Persze egy pircinghez meg rikítót hajhoz képest ez nem nagy dolog az tuti.


Egyszer fel kell nőni.

2009. dec. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónak joga, hogy azt vegyen fel, akit ő a legalkalmasabbnak ítél az adott munkakörre. Nos, sztem beláthatod, hogy ami elmegy pl. egy diszkóban, az mondjuk egy hivatalban nem.
2009. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Természetesen nem utasíthatja el, erre van törvény is, esélyegyenlőség, meg hasonló kulcsszókkal keress rá a neten.

Tehát a tanárral szemben JOGILAG neked van igazad.

DE: sokan megírták: nem ezzel az indokkal fog elutasítani a munkáltató (hogy ne perelhesd), hanem hogy bocs, már be van töltve az állás. Vagy bármi MÁS indokkal. Ritka, hogy rá tudják bizonyítani, hogy pl. származás, kor, stb. miatt utasították el, ilyenkor birságolják a céget. De ezt tényleg nehéz bizonyítani, hisza cégnek van esze, tudja, hogy JOGILAG ez nem lehet indok, így keres más indokot.

2009. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

MOST KOMOLYAN, TI ELOLVASTÁTOK A KÉRDÉST???

nem azt kérdeztem, h milyen jó indokkal tudnak elküldeni.

2009. dec. 7. 10:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!