Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hírszerzés Magyarországon?...

Hírszerzés Magyarországon? Hogy kell elképzelni, és mennyire jár még gyerekcipőben? Illetve milyen képesítéssel kell rendelkeznie valakinek, aki ilyesmivel szeretne "foglalkozni"?

Figyelt kérdés
2012. júl. 23. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért járna gyerekcipőben? Alap hogy sokmindenhez kell érteni.Az hogy milyen szintű volt a magyar hírszerzés a 70-es években jellemző hogy a KGB ellenőrzése mellett beléptünk az IMF-be úgy hogy az oroszok nem sejtettek semmit, kész tények elé állítottuk őket pedig nagyon ellenezték.Még Fekete János az MNB elnöke is akkor tudta meg mikor aláírni kellett menni.Oda bekerülni nagyon nehéz.
2012. júl. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Évszázadokkal ezelőtt sem járt gyerekcipőben. A képesítéssel meg az a baj, hogy aki ilyennel foglalkozik, az sokféle. Olyannal foglalkozik a buszvezető is, a garázsmester is, a főkönyvelő is, hogy utaztatja az utasokat. A hírszerzésben sem egyféle képesítés, képesség, feladatkör van. Felsőfokú képesítés kell hozzá, s egyes feladatkörökhöz olyan is, ami Magyarországon nincs.

Anno a Fidesz nagy vihart kavart Laborcz Sándor körül, hogy a Szovjetunióban tanult. Mellesleg az a fideszes is, aki a fő hangadójuk volt. Ugyanis a keleti tömbben csak ott volt ilyen képzés. De egyes „sima” rendőri munkához szükséges végzettséget is csak ott lehetett szerezni.

A foglalkozást pedig nem kell idézőjelbe tenni, mert nagyon kemény munka ez. James Bondok és hasonlók nem a szolgálatnál keresendők. Nem valami romantikus meló.

2012. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban nem jár ez gyerekcipőben ez egy olyan dolog amit használni kell amúgy meg szerintem ha valaki ezzel akar foglalkozni nem OKJ-s hírszerzőképzőre jelentkezik hanem kimagasló teljesítményt nyújt és majd ők kiválasztják attól függően hogy mit szánnak neki persze gondolom azért az illetőnek rendőrség,hadsereg ilyesmiben kell elhelyezkedni hogy észrevegyék. Mert ha valaki felkeresi a hivatalos szervet hogy én dolgozni akarok az már gyanakvásra adna nálam okot pedig nem is vagyok hírszerző ..:)
2012. júl. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

[link]


Engem sajnos nem vettek fel.

2012. júl. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem borzasztó nyomasztó életük van azoknak, akik ilyen munkakörben dolgoznak.


Ez tipikusan olyan mreló, amire születni kell. Ugyan speciális dolgok megtanulhatók hozzá, de az átlagnak felette kell lenni pláne szellemileg.

2012. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Faferi válasza:
Ha Jól tudom az Államigazgatási Főiskolán van ilyen fakultás.(irari hírszerzés)
2012. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!