Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jól tudom, hogy Magyarországon...

Jól tudom, hogy Magyarországon még a zenei előadók cd helyetti netes eladása még gyerekcipőben jár?

Figyelt kérdés
Nagy bevételkiesésük volna, mert sokan nem biznak a netes vásárlásban a bankkártya visszaélések miatt.... Meg olvastam, hogy a cd eladásból jelentősebb lóvét keresnek, mint a netes eladásból...
2012. máj. 31. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg legális magáncélra másolatot készíteni, addig a digitális vásárlásnak nem sok esélye van. De ez nem is baj, mert fizetjük a jogdíjat még az adatlemezekért is, pedig annak jóval szélesebb körű a felhasználása.
2012. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam h a gyári cd másolása illegális, meg sajnos sok védve is van... Akkor azt mondod, h még gyerekcipőben jár?
2012. máj. 31. 23:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyilván a kiadók ezt akarják elhitetni veled, de jelenleg Magyarországon gyári CD-k és DVD-k másolása magáncélra (!!!) legális.


[link]

2012. jún. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tanultam tőled, köszi! :)) A profik fel tudják törni a védelmet a cd-ken, akkor én ebben nem vagyok profi, tudsz olyan programot amivel lehet? :D
2012. jún. 1. 00:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva eddig én életemben egyetlen másolásvédett CD-vel találkoztam. Az is csak CD-ROM számára volt olvashatatlan, DVD meghajtóval simán lehetett olvasni. Hogy manapság mivel fertőzik a lemezeket, gőzöm sincs. De Google barátod biztosan tudja, és a megoldást is.
2012. jún. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, egyébként külföldi hirkent azt olvastam, h sok főként az USA-ban leallnak a cd kiadásával és csak neten lehet megvenni az előadók további anyagait, albumait bankkártyával..... Magyarországon erre szerinted mennyi esély van? Szerintem nem sok mert egyes források szerint nem nagy az érdeklődés ez iránt.... Meg azt is olvastam, hogy sokkal kevesebb a bevétel a netes eladásból, mint a cd eladásból (utóbbiból sokkal nagyobb) ! Véleményed? :)
2012. jún. 1. 00:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Az USA-ban mások a törvények, ott például a fenti dolog sem igaz, azaz nem szabad másolni. Emellett ott tényleg elterjedt a digitális terjesztés.


Itthon kb. kizárt, hogy ne adják ki a dolgokat CD-n, mert nem nagyon van alternatíva. Benne van az eredeti kérdésedben is, a digitális terjesztés kb. a béka segge alatt van.

2012. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sokat segitettel! :) Koszonom szépen és minden jót! :)
2012. jún. 1. 00:29
 9/9 anonim válasza:
Másolásvédett CD és DVD csak elvben létezik, de azt is tudjuk, hogy itthon az oprendszerek kb. 85%-a "eredeti".
2012. jún. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!