Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » érdekel valakit a II. világháb...

érdekel valakit a II. világháboru torténete? Szerettek-e vele foglalkozni naponta? Miért érdekel benneteket?

Figyelt kérdés

Mert engem nagyon!!!,kiskorom ota!

A "Torténelem" témekorben ez a kedvenc témám!



2012. aug. 3. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Engem is nagyon érdekel. Kiskorom óta odavagyok a történelemért és a háborúkért, pedig lány vagyok. Sajnos suliban én sose tanultam a korszakot (majd 11.ben) , ezért nem nagyon tudom összerakni, hogy mi, minek a következménye, kik voltak a híresebb emberek, stb.

Még nyár elején nézették meg velem az Elit alakulatot. Akkor örök hűséget esküdtem a II. világháborúnak :) Egész nyáron ezt a korszakot tanulmányoztam mindenféle szempontból, de még mindig keveset tudok. Szívesen olvasok, nézek róla bármilyen filmet, vagy beszélgetek róla.

2012. aug. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekel, ez volt suliban a kedvenc részem :) természetes, hogy az embereket jobban érdekli ez, mint mondjuk a pun háborúk, hiszen történelmi értékben mintha csak tegnap lett volna és sok embernek van még ma is személyes tapasztalata, élménye, emléke róla. ez persze nem feltétlenül jó emlék, de mindenkihez kötődik: nekem is sokat mesélt róla a nagymamám, nagypapám pedig harcolt is. valamint elég mély nyomot hagyott az országon és a következményei is súlyosan kihatottak ránk.
2012. aug. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Örülök,hogy vannak még fiatalok akik szeretik a történelmet, mert minden korszaka a maga nemében lebilincselő,érdekes tanulmány. Jó magam is sokat olvastam a II.Világháborúról. Abban a szerencsében volt részem hogy ott lehettem Pearl Harbor-ban a csatahajó emlékmúzeumában. Hihetetlen látvány a vízben látni az elsüllyedt csatahajókat. Látni,és olvasni,hogy kik azok a katonák akik még ma is a hullám sírban vannak. A rengeteg áldozat neveit,képeit látva, érdekes volt végig menni,ott ahol egykor éltek,dolgoztak,és ahol a japán elleni támadás zajlott. Érdekes volt hallani a mondát Arizona elsüllyedt hajójáról (amit még ma is néha néha körül veszi a fekete olajfoltos víz,mert ,még ma is időnként szivárog az olaj,és ebből jött egy szép monda.)


Jártam Normandia portjainál is,bár hatalmas partszakaszról van szó,de az emberben benne van az az érzés hogy több mint 60 éve itt a parton nagyon sok ember halt meg.


De mostanában kicsit előre mentem a történekemben és a középkor fogott meg. Jelenleg is tagja vagyok a "York ház" társaságnak akik minden évben megrendezik a Tewkesbury Medieval Festivalt. Itt minden évben visszamegyünk az 1400-1500-as évekbe,és korhűen eljátsszák a York ház és Lancaster-ház közötti csatáját a "Rózsák háborúját"

Nagyon élvezem,mert a kor ruháiban mászkálhatok,azt eszem amit akkor,és olyan körülmények között alszunk 3 napig (megfelelő sátorban)


Szóval tartsátok meg jó szokásotokat és olvassatok,tanulmányozzátok a történelmet..Sokkal többet megtudtok mint amit az iskolai történelem könyv leír.

Ki tudja..Lehet hogy ti is olyan "lököttek" (ezt jó értelemben írom) mint én és akár el mentek 1-1 történelmi helyre ami jelentős esemény volt.

40/N

2012. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem kedvenc tantárgyam a történelem volt(és ma is az) és főképp a II.Világháború. Én napi szinten foglalkozom vele igaz inkább a haditechnikai része érdekel mélyebben.
2012. aug. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-ik válaszolo.

Gratulálok Neked,hogy sok ilyen szép,érdekes helyen jártál!

Hát sajnos csak keveseket érdekel komolyan az én koromban a torténelem.

16/F

2012. aug. 3. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Engemet is nagyon erdekel! :) De engem igazabol a naci Nemetorszag erdekel nagyon. Minden nap olvasok valamit rola a neten mert erdekel :) 17F
2012. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen,igen.Az az egyik legjobb része neki!De a kedvencem kozott van a Csendes-oceán hadszíntere is:D
2012. okt. 28. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!