Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nézik semmibe a magyar...

Miért nézik semmibe a magyar katonákat?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy mondjam...

Engem zavar, hogy ennyire nincs velük foglalkozva, nincs normális felszerelésük, nem hallani róluk szinte semmit, nem tudjuk, hogy mikor jönnek, mennek. Meg szinte semmit, csak akkor ha alaposan utánanézünk. Olyan mintha nem is lennének. Sokan csak szidják őket de nem értem, hogy miért. Ez is a magyar mentalitás része?


2012. szept. 16. 10:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és ha vitatkozni szeretnétek egymással, kérlek priviben tegyétek. Köszi! :)
2012. szept. 16. 10:49
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Mert hadititok.
2012. szept. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Itt a válasz. A 2-es nagyon jól leírja, hogy sokan hogyan gondolkoznak.


Szerintem az okok a következők:


A Honvédség nagyon rossz PR-ral bír. Nem tesz senki politikai szinten semmit azért, hogy a Honvédség egy pozitív, jól működő PR rendszerrel rendelkezzen. Ennek 2 oka van: a pénzhiány, és hogy ez senkit sem érdekel politikai szinten. Pontosabban nagyon is érdekli őket, hogy ez ne nagyon javuljon.

Miért? Azért, mert ha a Honvédség egy olyan szervezetként élne a köztudatban, ami fontos, és súlya van, a társadalom része, és a magyar emberek érdekeit képviseli a világ különböző pontjain (mint a valóságban), akkor nem lenne olyan egyszerű megnyirbálni a honvédelmi költségvetést, mert az állampolgárok tiltakoznának ellene.

A Honvédség részéről csak egyfajta látszatkommunikáció létezik a társadalom felé.

A média előszeretettel csámcsog a negatívumokon, kielemzgeti a tragédiákat és torzítja a képet.

A volt sorkatonák is előszeretettel adják elő "hősi történeteiket" a fiataloknak, amik sokszor eléggé torz és szürreális, egyoldalúan lebutított és valótlan képet adnak (volt "szerencsém" pár sztorit végighallgatni).

Az iskolai oktatásból teljesen kiszorult a honvédelmi ismeretek oktatása, a próbálkozások pedig kemény ellenállásba ütköznek (média oldaláról).


Szóval ez egy sokrétű probléma.


Annyit még hozzátennék, a 2-es válaszolónak, hogy ma is csak az megy Afganisztánba "meghalni" (nem tudom, melyik h.lye filmből van a szöveg, de elég gyenge), aki akar. Ha esetleg tömeges behívások lennének, és sorkatonákat küldenénk Afganisztánba, akkor remélem, hogy Te, vagy ha leányzó vagy, akkor valamelyik kedves rokonod, vagy ismerősöd az én kezeim alá kerül, és amikor épségben hazahozom onnan, akkor majd egymás szemébe nézhetünk...

2012. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Annyit még hozzátennék, a 2-es válaszolónak,

A fiam is készül. Szidom is rendesen.

2012. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Mert gyakorlatilag nincs honvédség. Alapvető fegyvernemek hiányoznak, két dandár vegetál úgy, ahogy. Pár ezer ember alkotja a tényleges katonaságot. Nincs pénz kiképzésre, alapvető működésre se. Mivel lehetne itt büszkélkedni? A palotaőrséggel? Vagy azzal, hogy egy túlnyomórészt civil kórházat (Honvédkórház) beszippantottak szőröstül-bőröstül a honvédségbe, és ezzel látszólag bővült a létszám? Ennyi fejlesztés volt ebben a ciklusban.
2012. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Skydive ***** válasza:
100%

Akinek a fia is készül:


Ne szidd inkább támogasd. Azért vagy szülő. Amúgy te a 2 válaszoló vagy. Miért teszel úgy mintha válaszolnál neki....

2012. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem Sky! Volt egy eredeti 2. válaszoló, de szerintem valaki eltávolíttatta.
2012. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
én a földön minden katonát semmibe nézek
2012. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

Figyelj, az MH nak egy része az ami megbecsült a NATO nál ez a szombathelyi, KMZ, mivel a magyar katonák 99 % nem itt teljesít szolgálatot, nincs is olyan kiképzésük... Az emberek meg azt látják, hogy a magyar katonák nem csinálnak semmit. És igazuk is van...

Kéne valami hatalmas változás, a kiképzésen, és a külföldi szolgálatteljesítésen, hogy az emberek és a média véleménye megváltozzon...

2012. szept. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez most off lesz.:)

Szombathelyi, mi?

Áruld már el miért foglalod bele a KMZ-t minden hozzászólásodba, még akkor is amikor egyáltalán semmi köze a témához.(ezt most nem konkrétan erre a kérdésre értem - bár érthetném - hanem úgy általában) Ráadásul mindezt úgy, hogy túl sokat nem is tudsz róluk.(mert nem tudsz, amit írsz a KMZ-ről az szinte kivétel nélkül téves)


És még valami.


"Az emberek meg azt látják, hogy a magyar katonák nem csinálnak semmit."


Nem azt látják, hogy nem csinálnak semmit, hanem nem látják hogy mit csinálnak. Óriási különbség.

Szolgáltam katonaként, úgy hogy még a közvetlen hozzátartozóim sem tudtak semmit a munkámról. Akkor egy olyan, akinek semmi kapcsolata nincs a Honvédséggel, honnan tudhatná, mit csinálnak a katonák. Az hogy valakinek 10-20 évvel ezelőtt sorkatonaként esetleg nem kellett csinálni semmit, az nem hiszem, hogy manapság mérvadó lehet.

2012. szept. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!