Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek érdemes katonai...

Szerintetek érdemes katonai ruhát hordani a hétköznapokban (munkahelyre, iskolába, utcán)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van nekem néhány katonai ruhám, zubbony és nadrág (honvédségi, woodland, fekete terep, stb.) Hogyha beöltözök teljesen, akkor érdemes kimenni benne az utcára, nem fognak nagyon megszólni érte?



2012. okt. 30. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha katona vagy akkor természetes, hogy hordod.
2012. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha látszik rajtad,hogy nem vagy igazi katona akkor bolondnak fognak nézni:)
2012. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

én egy időben honvédségi VV köpenyt használtam esőkabátnak. rendesen hülyének néztek érte, viszont sokszor csak én nem áztam sz*rrá, ráadásul a hátizsák is bőven befért alá.


aki nem ismerné, így néz ki (nem én árulom):

[link]

2012. okt. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen érdemes. Mint minden a honvédségnél a ruha is strapabíró. A polgári életben csupa szar, semmire való dolgot gyártanak, de a katonai ruhák és eszközök elnyűhetetlenek.
2012. okt. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyrészt marha hülyén néz ki, másrészt télen én is katonai bakancsot hordok, de a nadrág eltakarja. (viszont eszembe nem jutna hozzá zubbonyt vagy egyéb kiegeszitőt venni, még biztonsági őrnek néznének) :)
2012. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést főleg azért tettem fel, mert nem egyszer láttam már középiskolásokon teljes katonai ruhát és emiatt nem tudtam eldönteni, hogy most érdemes-e felvenni vagy sem.


Természetesen a hozzászólásaitok alapján eldőlt a kérdés és persze nagyon szépen köszönöm, hogy megírtátok a véleményeiteket. Alapból azt tudom, hogy legfőképp ezek a ruhák az erdőbe, illetve terepre valók, nem a városokba vagy olyan helyekre ahol sok ember van (munkahely, stb.). Csak kíváncsi voltam, hogy mit szólnának hozzá az emberek, ha esetleg ilyen helyeken járkálok benne.

2012. okt. 31. 08:03
 7/9 mr.brown ***** válasza:
Hát nem tudom, nekünk honvédtisztjelölteknek egyenesen megtiltották a gyakorló viseletét civilben, más jellegű katonai ruhákat is csak engedéllyel hordhatunk. egyébként civil ként nem tudom mi értelme lenne.
2012. nov. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nemtudom itt falun majdnem minden fèrfi katonai cuccban jàr èn munkahelyre , munkàban ès itthon is terep nadràgban vagyok, ezek nagyon strapabìròak, nem is gondolkodtam rajta hogy màs mit gondol hogy èn katonai cuccban vagyok, amugy jòl elvagyok eresztve ilyen cucokkal mert nagybàtyàm törzsörmeser aztàn egy csomò mindent elhoz, ami meg màr elszakadt vissza viszi ès kicserèli újra. Szòval szerintem nem gond ha ilyen ruhàba jàrsz.
2013. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Attila5791 válasza:
100%

Munkavégzéshez (ház körül, építkezés, stb.) legjobb a zöld katonai gyakorló. Zubbonyt ritkán veszek fel hozzá, esetleg télen, de akkor is nadrágon kívül. Nyáron póló vagy ing. Ha emberek közé megyek, akkor sem érdekel, hogy katonai gyakorló van rajtam, van olyan minőségű mint például egy 2000 forintos tescós farmer. A zöld gyakorlókat egyébként sem hordják már a hivatásos katonák, de a gyártó még mindig gyártja nagy tételben, mivel akkora kereslet van rá a civil életben. Menj ki egy országos kirakodó vásárba, ott egymás után árulják a vásározók. Én a nagykőrösi György napi vásárban láttam legutoljára, 3-4 ezer forint között árulták, kettőt vettem hatezerért. (Csak nadrágot). Két-három másfajta munkásnadrágot kibír.


Arra azonban figyelni kell, hogy ezt is hamisítják, több helyen adják a gyengébb anyagú, de hasonló szabású gyakorlót katonai gyakorlóként. Azok csalók.


Ami fontos, hogy nem lehet a gyakorló öltözéken olyan kiegészítő, ami összetéveszthetővé teszi valódi katonai viselettel (állományjelző, rendfokozat, stb.


Ugyanez a helyzet a szürke gyakorlókkal is (BV-s, régi rendőr, tűzoltó). Ezek helyett mondjuk nemrég bevezették az új sötétkék gyakorlókat egységesen. A szürke sokkal jobb, amíg el nem nyűttem az összeset, az volt rajtam mindig.

2013. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!