Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A jelenlegi magyar haderő...

A jelenlegi magyar haderő mennyire lenne hatékony egy országunkat ért támadás elhárításában?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 00:24
 61/108 Pro Patria ***** válasza:
31%

Kérdező, olvasd el újra a Rommeltől idézett mondatot. Épp a légifölény fontosságáról szól.


71%-os

"Nézd meg, ma hány főből áll a sereg, milyen háttere van, hányan vannak a határon belül, mennyi a hadrafoghatók létszáma, stb."

- Én tudom. Tájékozodnod neked kellene arról, hogy a szomszédos országod hadereje mekkora. Megkönnyítem: ugyanúgy 20-25 ezer fő körül mozognak. A magyar létszám teljesen beleillik a régió viszonyaiba. Ezt se ártana átnézni mielőtt valaki ír.


Az ilyen embereket nem tudom megérteni. Ilyet leírni, hogy 150 ezer fős hadsereg dolga az lett volna, hogy 8-10 percre feltartóztassák az ellenséget anno? Honnan vesznek ilyen légbőlkapott hülyeségeket? Így hogyan várják el, hogy bárki komolyanvegye őket?

2012. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/108 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Pro Patria!

Azért a GDP 2%-ánál nem mindegy melyik országról beszélünk.

Teszem azt a holland 1,6% 9,408 milliárd USD...


4 darab MIG-29... "- Ez az adat honnan van?" -kérdezed.

Gondolom vagy a Híradóból, újságcikkből, rádióműsorból. Évekkel ezelőtt hallottam, bevallom nem emlékszem.

De ha beírod a google-ba "hadrafogható mig 29" érdekes adatokat találhatsz. (Én találtam.Meg is lepődtem.)


Azért egy tuning-LADA lehet hogy leköröz egy gyári új VAZ-t...


A 49 román Mig-21Lancer vs. 14 Gripen csatában szemtől szemben biztosan a Gripenek győznének. Ezt elismerem. Kérdés lenne-e szemtől szemben?


"- Bizonyították már épp elégszer, hogy nem lehet csak úgy berepülni"

Se te, se én nem tudhatjuk mennyi berepülés van évente, abból mennyit észlelnek és mennyi a sikeres elfogás. Tény, hogy déli irányból hiányzik egy "szemünk".

2012. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/108 anonim válasza:
Az 1. és 2. Vh-ban és utána is a nagyhatalmak játékszerei voltunk. Hol Sztálinnak, hol Hitlernek kellett szalutálnunk. Ahogy Nagy Feró is megénekelte: "Horthy jött a fehér lovon, Sztálin vágtat a harckocsikon, Hitler hozta a csodafegyvert: ZSEBRE VÁGOTT MINKET A TÖRTÉNELEM!!!" Csak ezt egyesek a saját maguk malmára szeretnék hajtani az egyik szemszögből is és a másik szemszögből is. Mi sosem tudtuk megvédeni magunkat. nem véletlenül verték le az 56-os forradalmunkat az oroszok a "magyar" elvtársak segédletével.
2012. dec. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/108 anonim ***** válasza:
9%

"Szerintem egy picit mérvadóbb, mint a te véleményed..."


Szerintem meg picit sokat mond, hogy érvelés helyett idézgetősdit játszol. Ha csak a levegőt kell uralni, miért vannak az amcsiknak tankjai? Ezen gondolkodtál már? És hogy lehet Grippenekkel tankok ellen harcolni? Vigyázz, ha nem találsz erre választ valamelyik Rommel-idézetben, bajban leszel, hiszen érvelned kéne...


Ha elég volna egyetlen fegyvernem, a többi nem is létezne. Egy elsőéves zrínyis hallgató is tudja, hogy a hadviseléshez a fegyvernemek megfelelő egyensúlya elengedhetetlen.


Továbbá nem emlékszem, hogy kifejtetted volna, hogy mit csinálnánk mi a románok "guruló koporsóival", ha idegurulnának.


Kezd kialakulni rólad az a benyomásom, hogy bemagoltál egy hadtörténeti lexikont, és az abból megmaradt mondattöredékekre támaszkodva bizonygatod magadnak, hogy milyen okos vagy. Nyilván ezért van ez a sok mellébeszélés. Pl. nagyon örvendünk, hogy a magyar légierő szintidőn belül vissza tud fordítani egy eltévedt kisgépet, de mit fog csinálni három tucat vadászgéppel? Azok nem véletlenül jönnek majd, és nem kisgépek lesznek. NATO-s szintidőn belül kiérünk, azok meg a saját szintidejükön belül szarrá lőnek minket.

2012. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/108 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik nem azt írta, hogy csak és kizárólag légi fölény kell, hanem, hogy az rengeteged nyom a latba.


A légierő nagyon hasznos tud lenni, de a szárazföldi egységek is fontosak a harcban.

2012. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/108 anonim ***** válasza:

"Ha csak a levegőt kell uralni, miért vannak az amcsiknak tankjai? Ezen gondolkodtál már?"


Nyilván nem lehet mindent megoldani levegőből, de egy országot onnan is térdre lehet kényszeríteni. Viszont a partizánokkal nem lehet mit csinálni levegőből. Ezért kell a tank.


"És hogy lehet Grippenekkel tankok ellen harcolni?"


Teszem azt, fogják magukat a Grippenek és lőnek?

2012. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/108 Pro Patria ***** válasza:
31%

"Szerintem meg picit sokat mond, hogy érvelés helyett idézgetősdit játszol."

Hogy milyen képmutató görény vagy, az abból is látható, hogy az hazudod, nem indokoltam meg érvekkel, miért fontos a légierő, miközben a 14:33-as kommentemben kilométer hosszan kifejtettem. Mond, kit akarsz megtéveszteni...?


"Ha csak a levegőt kell uralni, miért vannak az amcsiknak tankjai? Ezen gondolkodtál már?"

- Mondta valaki, hogy légierőn kívül nincs szükség másra? Azt mondtam, aki korlátlanul uralja a levegőt, az győzni fog.

Ha egy ilyen egyszerű mondatot nem tudsz értelmezni, nehezen fogunk haladni.

Csak nem értem, akkor minek szólsz hozzá? Egy arasznyit sem engedsz a hülyeségeidből, nehogy folt essen a méltóságodon. Pedig pont ezzel éred ezt el...


"És hogy lehet Grippenekkel tankok ellen harcolni?"

- Ilyen triviális kérdésekkel csak a saját hülyeségedet bizonyítod.

Az a baj, hogy az arcod nagyobb, mint a tudásod, de azt hiszed, színlelt magabiztossággal ezt ellensúlyozni tudod.


"NATO-s szintidőn belül kiérünk, azok meg a saját szintidejükön belül szarrá lőnek minket."

- Már hazafelé tartanak, mire a Migek észreveszik, hogy rakéták lettek rájuk elindítva.

2012. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/108 anonim ***** válasza:
30%

Bírom, hogy az ideírogató idióták minket támadó román meg szerb hadseregről beszélnek...


Tudjátok mi az a NATO, gyerekek? :D

2012. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/108 anonim ***** válasza:
0%

Kiestél a szerepedből. Eddig a higgadt szakértőt játszottad, most viszont kibújt a lóláb, hogy se higgadt nem vagy, se szakértő.


"a 14:33-as kommentemben kilométer hosszan kifejtettem"


A 14:33-as kommentedben a hadtörténeti lexikonból hasraütésszerűen összeírkált irreleváns maszlag található. Igen, a hidakat le lehet bombázni repülővel. Következik ebből, hogy más fegyvernemekre nincs szükség? Nem következik.


"Mondta valaki, hogy légierőn kívül nincs szükség másra?"


Igen, te mondtad. Azt magyaráztad, hogy tök mindegy, hány tank jön, a lényeg, hogy a levegőben mi vagyunk a fasza gyerekek, ezért nincs szükségünk nekünk tankokra.


"Ilyen triviális kérdésekkel csak a saját hülyeségedet bizonyítod."


Tehát hogyan is szeretnél te 14 Grippennel 300 tank és 50 vadászrepülő (meg egy sor egyéb dolog) egy ellen harcolni? Hallgatlak.


"Már hazafelé tartanak, mire a Migek észreveszik, hogy rakéták lettek rájuk elindítva."


Ja, a karosszékből fantáziálva biztos. A valóság kicsit bonyolultabb. Az eredeti felvetésed az volt, hogy azért vagyunk mi faszák a légtérben, mert vissza tudunk fordítani egy eltévedt kisgépet, ami jól mutatja a "szakértelmedet".


"Az a baj, hogy az arcod nagyobb, mint a tudásod"


Nem. A baj az, hogy te azt hiszed, hogy van tudásod, pedig láthatólag nemhogy specifikus szaktudásod, még józan eszed sincs. Valószínűleg elvégeztél vagy épp végzel valami gagyi szakot a Zrínyin, oszt' a hadtörténet vizsgára bemagolt tételeket böffented vissza itt. Sajnos ezzel az ország nincs kisegítve.

2012. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/108 anonim ***** válasza:
48%

"Bírom, hogy az ideírogató idióták minket támadó román meg szerb hadseregről beszélnek...


Tudjátok mi az a NATO, gyerekek? :D"


Tudjuk, te tökkelütött hülye. A NATO az, ami aminek glédába kell állnia, ha az USA olajat akar. Nem a tagországok közötti meg nem támadási szerződés. A NATO-n kívüli országok ellen legalább formálisan megvéd a NATO, a tagországok közötti fegyveres konfliktusokba viszont elvileg sem szól bele. Emiatt pont más NATO-tagállamok támadásától kell félnünk, te csorgó nyálú vadkretén.

2012. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!