Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A jelenlegi magyar haderő...

A jelenlegi magyar haderő mennyire lenne hatékony egy országunkat ért támadás elhárításában?

Figyelt kérdés
2012. dec. 23. 00:24
 71/108 Pro Patria ***** válasza:
7%
59%-os, mivan, kicsaptak a Zrínyiről, (netán fel sem vettek?) és most ezzel vezeted le a felszültségedet?:) Újra és újra előjön ez nálad...
2012. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/108 anonim ***** válasza:
100%

"Tudjuk, te tökkelütött hülye. A NATO az, ami aminek glédába kell állnia, ha az USA olajat akar. Nem a tagországok közötti meg nem támadási szerződés. A NATO-n kívüli országok ellen legalább formálisan megvéd a NATO, a tagországok közötti fegyveres konfliktusokba viszont elvileg sem szól bele. Emiatt pont más NATO-tagállamok támadásától kell félnünk, te csorgó nyálú vadkretén."


Elég lüke vagy, már bocsánat, legalább néz utána a dolgoknak, mielőtt baromságot írsz. Ha a NATO-n belül háború tör ki, akkor annyi történik, hogy az agresszort kizárják és a többi tag megtámadja. Ennyi.

2013. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/108 A kérdező kommentje:

Nem gondoltan,hogy a vitába ennyire mélyre lehet süllyedni.

Itt most vége van!!!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 2. 13:07
 74/108 Pro Patria ***** válasza:
31%
Szokd meg, kérdező. A gyk már sajnos régóta erről szól, nem a segítségnyújtásról és a tényszerű válaszadásról. Ha pedig valaki megpróbálja, mindig van egy ilyen, aki rákontrázik.
2013. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/108 anonim ***** válasza:
53%

"59%-os, mivan, kicsaptak a Zrínyiről, (netán fel sem vettek?) és most ezzel vezeted le a felszültségedet?:) Újra és újra előjön ez nálad..."


Hát igen, a Zrínyi pont az az egyetem, amit az egymást taposva bekerülni próbáló de fel nem vett diákok feszültségből szoktak szapulni. Más ember normális egyetemet végez, neked meg ennyire futotta.


Az érveimre nem érkeztek válaszok, úgyhogy szerintem vehetjük úgy, hogy a vitát megnyertem.

2013. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/108 anonim ***** válasza:
48%

"Elég lüke vagy, már bocsánat, legalább néz utána a dolgoknak, mielőtt baromságot írsz. Ha a NATO-n belül háború tör ki, akkor annyi történik, hogy az agresszort kizárják és a többi tag megtámadja. Ennyi."


Felteszem, ez után egy hiteles forrás megjelölése következett volna, egyetemben annak részletes tárgyalásával, hogy a török-görök fegyveres konfliktusok hatására melyik országot is zárták ki a kettő közül, csak épp kopogott a postás, és nem volt időd leírni.

2013. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/108 Pro Patria ***** válasza:
34%

Mégis mire kellett volna írnom? Semmi lényegi tartalom nem volt a hozzászólásodban. Mint egy érettségiző kisdiák, beszélsz hosszan de annélkül, hogy bármit is mondanál.

Főleg úgy, hogy te nem reagáltál érdemben semmire.

Kezdjük ott, hogy részletesen kifejtettem, miért hasznos a légierő, majd pofátlanul benyögted, hogy "egy idézetre hivatkozok". Mikor rávilágítottam a korábban írtakra, "hadtörténeti okoskodás".

Te meg egy kis összeférhetetlen, sértett pondró. Konkrétumok felsorolása nélkül írsz valami tagadáshalmazt. Hogy kit akarsz meggyőzni, nem tudom, elnézve itt, nemsokakat sikerült. Konkrétan nulla személyt. Vitatkozni jársz fel ide...?

Legyen neked igazad. Nem fog miattad másik irányba forogni a Föld.


Ja: és Törökország és Görögország között egy hadüzenetváltás sem történt, a légtérben történő kakaskodások ellenére.

2013. jan. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/108 anonim ***** válasza:

"Felteszem, ez után egy hiteles forrás megjelölése következett volna, egyetemben annak részletes tárgyalásával, hogy a török-görök fegyveres konfliktusok hatására melyik országot is zárták ki a kettő közül, csak épp kopogott a postás, és nem volt időd leírni."


Felteszem ezt nyilván azért nem említettem meg, mert tudomásom szerint az utolsó török-görög háború az közvetlenül az első világháború után volt, amikor is a NATO legkevésbé sem létezett. De nyugodtan próbálkozz, hisz így tanul a kis fiú :)

2013. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/108 anonim ***** válasza:
58%

"Kezdjük ott, hogy részletesen kifejtettem, miért hasznos a légierő"


A légierő valóban nagyon hasznos, csak nem ezt mondtad, hanem azt, hogy egy tucat Grippen majd önmagában megvédi az országot. Meg azt is mondtad, hogy ezt onnan tudjuk, hogy sikerült visszafordítani egy eltévedt kisgépet. Ezen kívül nyakunkba zúdítottál fél kilométer irreleváns hadtörténeti adatot.


Akkor most melyikünk nem mond érdemi dolgokat?


"Ja: és Törökország és Görögország között egy hadüzenetváltás sem történt, a légtérben történő kakaskodások ellenére."


Ne aggódj, Románia sem fog hadüzenetet küldeni, ha kakaskodni akar.

2013. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/108 anonim ***** válasza:

"mert tudomásom szerint az utolsó török-görög háború az közvetlenül az első világháború után volt, amikor is a NATO legkevésbé sem létezett"


Hát akkor frissítsd fel tudomásaidat, pajtás.

2013. jan. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!