Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Bosnyák háborút ki nyerte...

A Bosnyák háborút ki nyerte meg? Szerben vagy a bosnyákok? Kiknek a győzelmével zárult?

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Igazából én csak benzint csempésztem, a végét nem vártam meg.
2012. dec. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 schocko ***** válasza:
Felosztották három részre. Nézd meg a Daytoni békeszerződést!
2012. dec. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszoptak midannyian,haboruban csak vesztesek vannak.De Boszniaban belharc is volt mert ugye mindeggyik ex-Yu koztarsasag tobb nemzetisegu volt es mikor kitort a haboru a szerb tobbseglakosu bosnyak reszeket az ott elo szerbek szerbiahoz akartak csatolni mert csak ez az opcio volt a menekulesen kivul,az etnikai tisztogatast es a megtorlasokat elkerulendo-ez a "republika srpska" azaz "Boszniai Szerb Koztarsasag" igy most Boszniat ket koztarsasag foderacioja alkotja-vagy te az egesz delszlav haboru kimenetelere gondolsz??
2012. dec. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyebkent wikin errol reszletesen olvashatsz: [link] [link] elozo voltam ujra
2012. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nézőpont kérdése, lehet úgy is nézni, hogy a szerbek nyerték meg, lehet úgy is, hogy a bosnyákok, de akár úgy is, hogy mindketten elvesztették.



A szerbek célja a háborúban az volt, hogy a szerb területek egysége megmaradjon Szerbiával, ebből a szempontból elvesztették a háborút, viszont létrehozták a Boszniai Szerb Köztársaságot (Republika Srpska), amely tekinthető egy fél győzelemnek.


A bosnyákok célja Bosznia függetlensége, a határok megőrzése volt, ebből a szempontból győztek, viszont a Szerb Köztársaság felett nincs valódi hatalmuk, az külön állam az államban.


Az én véleményem az, hogy döntetlen. Ennek eredménye, hogy ma Bosznia egy működésképtelen állam és ha a békefenntartók elhagynák az országot, könnyen ismét kitörhetne a háború.

2012. dec. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!