Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A bosnyákok azok szerbek?

A bosnyákok azok szerbek?

Figyelt kérdés
ezt úgy értem hogy mielőtt felvették a muzulmán vallást szerbek voltak. ezt azért is gondolom mert láttam egy boszniai etnikai térképet és abban a horvátok külön voltak jelölve a szerbek is de a bosnyákokat úgy jelölték hogy "muzulmánok". meg arról is hogy a közép korban észak boosznia a Magyar királysághoz tartozó részén szerb bánságok voltak és a szerbek is ősi szállás helyüknek tekintik Boszniát
2012. dec. 10. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Bosnyákok muszlimok, Szerbek Ortodox keresztények, nyelvük se egy.
2012. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
na igen ezt le írtam én is de milyen vallásuak voltak a bosnyákok az iszlám felvétele előtt?
2012. dec. 10. 10:46
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
A bosnyákok délszlávok mint a szerbek , horvátok , szerbek.
2012. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
szlovének*
2012. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
na tudom én hogy külön nép de nemjól fogalmaztam meg a kérdést a bosnyákok azok szerbek voltak? szóval arra gondolok hogy az iszlám vallással különböztetik meg őket, meg hát persze ott a nacionalizmus is amiatt is vannak ellen tétek, vagy a bosnyákok mindig külön nép volt a szerbektől? olyat mondjatok amit nem tudok, olyan válaszokat adtok amit én is leírtam
2012. dec. 10. 10:56
 6/18 Andizsuzsi ***** válasza:
62%
Én úgy tudom, hogy bogumilok voltak, ezért is hatott rájuk olyan nagy számban az iszlám.
2012. dec. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Valamikor igen , a horvátok , szerbek , bosnyákok délszlávok valamikor egy nép voltak és ugyanúgy is néztek ki.


Csak később külön váltak.A bosnyákok muszlimok lettek , a szerbek keleti keresztények a horvátok meg nyugati keresztények.

2012. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
kössz
2012. dec. 10. 11:08
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
A kínaiak azok japánok?
2012. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Azokat a szerbeket, akik a török hódoltság idején felvették a muzulmán vallást, bosnyákoknak nevezték. Azért vették fel, mert ezáltal adó-könnyítést kaptak a törököktől. Pl egy szerb trafikoshoz képest egy muzulmán vallású szerb (bosnyák) trafikos csak 50 % adót fizetett. És folyamatosan, később is tértek át szerb keresztények a muzulmán vallásra, mert úgy könnyebb volt az élet és lettek ezáltal szerb-ből bosnyák. Ki is érdemelték a közutálatot, mint akik eladták a lelküket egy kis aprópénzért. Ma is így vélekednek róluk a délszlávok, olyanok kb., mint nálunk a cigányok.
2012. dec. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!