Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetek katona Afganisztánban...

Lehetek katona Afganisztánban ha rossz a szemem? Rövidlátó vagyok és kontaktlencsét használok (-3-as). Lövész szeretnék lenni ha leérettségiztem és átestem a kiképzésen. Melleslef nő vagyok.

Figyelt kérdés
katonaság, Afganisztán

2012. dec. 26. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
ha abból indulok ki hogy pl. Rendőr sem lehet valaki ha 1dioptriánál rosszabb a szeme akkor szerintem nem.
2012. dec. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Komplikato ***** válasza:
Szemüveges/kontaklencsés ember a sima katonaságnál pl. nem adhatott éjszakai szolgálatot. És akkor ez enyhe dioptriánál. Ha még valami páncélos részlegre mennél, talán.
2012. dec. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
szinte biztos hogy nem. Lövésznek? ugyanmár. a szemüveg akadályoz, a lencse elcsúszhat, kieshet a sok kúszás, stb alatt. Mindenki addig nyújtózkodjon amig a takarója ér.
2012. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Gugu Gabor ***** válasza:
Lehetsz katona de amennyire tudom a lövészeknél kizáró ok a szemüveg, szóval katona lehetsz ép csak más "szakirány" felé nézelődj
2012. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Legalább azon nem akadtak ki, hogy nő vagy :-)


Amúgy a szemet meg lehet műteni, nekem -6/-7-es volt, 18 éves koromban lézeres műtéten estem át, azóta sincs szükségem szemüvegre (talán feles/-1-es lehet most).

2012. dec. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor szerintem megműttetem a szemem, úgyis van még hátra másfél év az érettségiig.
2012. dec. 27. 01:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehetsz. Az afgán hadseregben nem szolgálnak nők, a magyar katonák pedig már nem lesznek kint, mire leérettségizel.:)(és akkor még csak az iskolát fejezted be, hol vagy még attól hogy egyáltalán bejuss a honvédséghez és ott elérj egy olyan kiképzettségi szintet, hogy oda kimehess) Legkorábban is csak 3-4 (reálisan nézve 5-6) év múlva lenne rá esélyed, szóval Afganisztán kilőve. De majd biztos lesz helyette más.
2012. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
másfél év múlva érettségizem a kiképzés pedig 5 hónapos. És nők is szolgálhatnak a hadseregben.
2012. dec. 28. 14:45
 9/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem voltam elég egyértelmű.:) Elnézést, átfogalmazom érthetőbben.

Tehát másfél év múlva érettségizel, vagyis 2014 májusában, ha jól számolom. Mivel a NATO csapatokat a tervek szerint abban az évben vélhetőleg kivonják Afganisztánból, így nincs túl sok esélyed oda kikerülni magyar katonaként. Afgán katonaként esetleg szolgálhatnál ott, csak hát egyrészt nem vagy afgán állampolgár, másrészt nő vagy és ezek kizáró okok arrafelé.

Ha valami csoda folytán a NATO mégis marad, akkor lehet esélyed kijutni, de nem a bevonuláod után azonnal.

Ha rögtön érettségi után jelentkezel katonának, akkor lehet hogy már 2014-ben felvesznek, bár ez elég kérdéses, azt is írhatnám, hogy meglehetősen valószínűtlen.

Mondjuk hogy szerencséd lesz és felvesznek, elvégzed az alapkiképzést, kikerülsz az alakulatodhoz.(lövészként Debrecenbe, Tatára vagy Hódmezővásárhelyre) Innen téged "nullkilométeres honvédként" nincs az a parancsnok aki kivinne magával Afganisztánba. Ez egészen biztos. Le kell szolgálnod minimum 1-2 évet(általában ennél többet) mire azt mondják, hogy már elég tapasztalatod van egy ilyen misszióra. Ezeket így összeadva, 3-4 év mostantól számítva a legkorábbi időpont, hogy kimehess oda.

Remélem ez így már érthetőbb volt.:)

Sok sikert a katonai pályához!

2012. dec. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 DarthJoker válasza:
Én úgy tudom, hogy misszióra nők is mehetnek, mivel ez teljesen önkéntes alapon működik. A szemüveg témát nem vágom. Viszont, ha a misszión gondolkozol, akkor valóban csak egy alapképzés lesz, meg persze alkalmassági vizsga :)
2013. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!