Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van valakinek tapasztalata az...

Van valakinek tapasztalata az osztrák katonaságnál, vagy ismerőse aki ott szolgál/szolgált, érdemes oda menni fizetség szempontjából?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 13:57
 1/6 tomala ***** válasza:

Miért? Van idegenlégiójuk? Vagy van osztrák állampolgárságod?

Kevés nemzeti hadsereg enged be külföldi állampolgárokat. Esetleg magas képzettség esetén.

2013. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Van még pár ország a franciákon kívül és egyre több ilyen lesz. 2-3 éven belül Németország is jobban meg fogja nyitni az utat, mert egyszerűen nem akarnak jelentkezni a fiatalok katonának. És ez sem csak német probléma. A másik, hogy az "anyag" sem túl jó, míg a kelet-európaiak mindig jó erőnek számítottak.
2013. jan. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló, örömmel olvastam amit írtál. Hűséges vagyok Magyarországhoz, de kipróbálnám magam külföldön is egyszer. És nem a francia idegenlégióban. Minden elismerésem az övéké, de Franciaország valahogy mindig unszimpatikus volt nekem, már diákcsere programon volt alkalmam megjárni anno.
2013. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként a külföldiek igénybevétele még egy másik fontos terepen előtérbe fog kerülni (ez komoly szakértők előrejelzése, nem én találom ki). A jövőben egyre több olyan helyi konfliktus lesz, ahol a zsoldosokat veszik igénybe. Ilyen létezett 40-50 éve is Afrikában és most is láthatóak voltak a kelet-európai, szerb és fekete-afrikai zsoldosok Líbiában pl. , de ez terjedni fog. Az ok ugyanaz, amiért a Francia Idegenlégiót alapították. Ne a sajátjainkat kelljen a vágóhídra küldeni és egy profit már kiképezni se kell.


Ha már a Légiót említetted, érdekes amit írsz. Én megakarom próbálni majd a felvételt és meg sem fordult a fejemben, hogy azért ne menjek oda, mert nem tetszik Franciaország. Nekem pl. a kínaiak meg az amerikaiak nem jönnek be, mind a kettőből van ott elég. A Légióban pont az a legjobb, hogy soknemzetiségű mégis egy család. Nekik elsősorban a Légió a hazájuk, csak másodsorban Franciaország. A francia érdekek megegyeznek a Légió érdekeivel, ilyen egyszerű.

2013. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :D Igen azèrt kérdeztem az osztrák iatonaságot mert én is osztrák vagyok és sehol sem találtam adatokat ezzel kapcsolatban.
2013. jan. 6. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
milyen osztrák vagy ha itt kérdezősködöl? majd jön a levél hogy vonulj be azt megtudod DD
2014. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!