Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Érdemes-e jelentkeznem Kecskem...

Érdemes-e jelentkeznem Kecskeméten, van-e szabad tiszti hely?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves fiatalember vagyok, angolból és németből középfokú C típusú nyelvvizsgám van, valamint rendészeti igazgatásszervező diplomám, ezenfelül rendőrtiszt végzettségem is van. Korábban egy évet dolgoztam rendőrként, majd egyéb okból leszereltem (nem fenyítés, vagy más kizáró ok miatt). Kérdésem az lenne, hogy Kecskeméten van-e szabad tiszti hely a Honvédségnél, illetve, hogy "külsősként" hogy zajlik a kiképzés és egyéb képzés. Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 3. 23:20
 1/1 Skydive ***** válasza:

Tiszt csak akkor lehetsz, ha a diplomádnak megfelelő beosztást kapsz amire inkább kevesebb mint több esély van.

Kecskeméten ha jól tudom a repülőbázison vannak katonák és a hetényegyházai üzemanyagellátóban van vagy 30fő személyzet.Magyarán a kecskemét környéki szolgálatra sem látok sok esélyt, mert kevés ember kell és azok is nagyrészt speciális beosztásban pl szerelők a repülőköz vagy őrszemélyzet de azt meg civilek látják el.... A helyedben inkább próbálkoznék az altiszt képzéssel, arra minden esélyed megvan és őrmesterként kerülhetsz a rendszerbe. Ne tévesszen meg a rendőrség parasztvakítő rendszerével ellentétben az őrmesteri rendfokozat a honvédségnél már jelent valamit. Alatta vannak a legénységi beosztások mint az őrvezető, tizedes, szakaszvezető plusz a közkatonák. Arra jó esélyed van, és talán lesz beosztásod kecskeméten, de abban nem vagyok biztos.

2013. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!