Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországon melyik bevetési...

Magyarországon melyik bevetési egységhez érdemes menni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval, idén fogok érettségizni, és a későbbiekben fegyveres testületeknél szeretnék szolgálni. A végső célom, hogy valamelyik bevetési egységnél szolgáljak.(Tudom, hogy nagyon nehéz bekerülni, és tisztában vagyok ennek a munkának a hátrányaival, úgyhogy légyszíves, ne oktassatok ki erről.)

Azt viszont nem tudom eldönteni, melyikhez mennyek. Ezekről tudok: TEK(ide nem szeretnék menni, a kérdésbe most nem írom bele az okát), BRFK bevetési gysége, Merkúr bevetési egység,(vám, és pénzügyőrség), Neutron kommandó(Paks), BV kommandó, valamint van egy katonai kommandó, ha jól tudom Szombathelyen.

Ezek közül melyikhez érdemes menni kihívásilag, illetve fizetésileg?

A kihívás alatt azt értem, hogy mennyire komoly bevetéseik vannak, mennyire veszélyes bűnözőkkel vannak dolguk, és hogy mennyi bevetésen vannak.

Hogy lehet ezekhez bekerülni? Valamint, ha szemüveges vagyok(gyenge dioptria), viszont megműttetem a szememet, akkor utána van esélyem, hogy felvegyenek?(Már régóta gyűjtöm rá a pénzt.)



2013. jan. 7. 21:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és bocs, ha rossz helyre írtam ki a kérdést!
2013. jan. 7. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Üdv!

Először is azt kell eldöntened, hogy melyik fegyveres testületnél akarsz elhelyezkedni. Jelen eseteben rendőr,katona vagy vámos. Én a rendőrt ajánlom. A pénz itt a legtöbb. A munka komolyságát illetően is az élmezőnyben van. Azt is el kell döntened, hogy tiszt vagy tiszthelyettes akarsz e lenni. Tiszt kb. 50-60 ezerrel többet keres stb. Tehát ez a jobb. A tiszthelyettes képző iskolákban lévő szint egyenlő kb. a 0-val. 2 évet elpocsékolsz ha oda mész. A szemeddel kapcsolatban, +- 1,5 ig engedett a szemüveg viselése, ha jól emlékszem, de ha van egyéb kérdésed akkor írj privátat, mert amiket feltettél azokról egy könyvet lehetne írni, hogy melyiknek mi az előnye ill. hátránya.

2013. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ezzel azért közel sem értek egyet, hogy a tiszthelyettesképzők nem érnek semmit... SZRSZKI-ba elég komoly képzés van! Elég jól felkészítenek az utcai dolgokra, míg az NKE-n végzettek csak elméleti aktakukacok. Fogalmuk sincs hogyan kezdjenek hozzá a gyakorlati dolgokhoz mikor kijönnek a suliból...
2013. dec. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krycek válasza:
Kissé idejétmúlt a dolog: nincs már Neutron - sok más bevetési alosztályhoz, osztályhoz hasonlóan a TEK része. Ha rendőri vonalra mész, TEK marad - jelenleg.
2014. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!