Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne érdemes egy kommuniz...

Nem lenne érdemes egy kommunizmusra hajazó rendszert bevezetni magyarországon, csak diktatúra nélkül?

Figyelt kérdés

2011. dec. 19. 02:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
mivel ilyen nincs, így nem
2011. dec. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 szittyatarzan ***** válasza:
38%
Már hogy ne lenne? Dániában Krisztinaváros , vagy a hippi kommunák mik voltak ? Talán keresztény konzervatív egyesületek?
2011. dec. 19. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

ma 03:24


ezek egyike sem működik manapság...

2011. dec. 19. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Kommunizmus=diktatura.
2011. dec. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
A magyar ember nem az a fajta, amelyik önként lemond néhány dologról, hogy ezzel is segítsen máson. Márpedig a kommunizmus egyik amúgy szép alapelve, hogy minden ember egyenlő, mindenkinek ugyanannyija van. Ilyenről szerintem csak az álmodozik, akinek semmije sincs.
2011. dec. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha Magyarországon tízmillió meggyőződéses, "hithű" kommunista élne, ez működne is. Senkit sem kellene kényszeríteni, hogy munka után ne maszekoljon (mert ugye az neki termel jövedelmet, nem a társadalomnak), hanem csak pihenje ki magát és szórakozzon, ha pedig kivételesen jól dolgozik és többet keres, mint amennyit el tud költeni, azt ne félretegye, hanem a nála szegényebbeknek ajánlja fel.

Csakhogy az emberi természet alapvetően nem ilyen, ezért ahhoz, hogy az állampolgárok ezt tegyék, eléggé komoly diktatúrát kell alkalmazni. Úgyhogy ez, ebben a formában nem működhet.

2011. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez nem működne mivel emberek vagyunk és nem futószalagról gördülünk le hogy egyformák vagyunk , minden embernek más az értékrendje és a felfogása.Kandában kicsit kommunizmusra hajló a rendszer és ott is vannak gondok.
2011. dec. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%

A kommunizmus olyan mint a liberalizmus, csak elméletileg megvalósítható, és elméletileg is csak akkor ha az emberitényező ki van emelve a rendszerből.


Ez érvényes a gazdasági felfogásaikra is, mint a tervgazdálkodás, vagy az államot kiszorító dereguláló neoliberális piacgazdaság.


"El se kezdjék hogy pld az USA neoliberális, mert nem abban a formában ahogy azt ők előadják. A teljesen állam mentes piacokról csak beszél és erölteti a fejletlenebb államokra a nyugat, miközben ő az akik soha nem valósítják meg."

2011. dec. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Baromira nem lenne érdemes. Nagyon nem örülnék szerintem jó pár társammal együtt, ha egyenlőek lennénk mondjuk a játszótéren egész nap szotyit köpködő, padokat rongáló drogos suttyókkal.


Vannak, akik tenni akarnak a jövőjükért, egyetemre járnak, normális szakra, nyelvtudással stb., erre ugyanannyit érne az ilyen ember, mint aki egész nap nem csinál semmit, csak tartja a markát a ságílyért.


Nem is értem egyébként ezt a kommunizmus/szocializmus-erőltetést, ami mostanság itt az oldalon folyik.Akik rosszabbul jártak a Fidesszel, azok nyilván ebben látják a kiutat, hiszen akkor végülis jobban éltek. Azt el hiszem, csak az ország nem járt jól vele.


Na szóval minek erőltetni az egyenlőséget, amikor már magában az élet nem egyenlő? Hiszen van aki szép, van aki ronda, van aki okos, van aki buta, és akkor még a pénzről szó sem esett, hogy valaki szegény, valaki meg gazdag családba születik. Egyszerűen maga az élet nem egyenlő. Vannak szerencsésebben, és szerencsétlenebbek. És ez az állatoknál is így van, pedig az ő világukban én pénzt még nem láttam.

2011. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

03:24


"Már hogy ne lenne? Dániában Krisztinaváros , vagy a hippi kommunák mik voltak ?"


Az egyik egy városrész volt, a másik meg: hippikommunák.


Tehát nem államok és nem politikai rendszerek. Azaz hozzászólásod hülyeség.

2011. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!