Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az építészmérnöki rajz...

Mi az építészmérnöki rajz alkalmasságira való felkészülés legjobb módja?

Figyelt kérdés
Esetleg helyek, ahol érdemes órákat venni, vagy könyv ami felkészítene rá, saját tapasztalatok, kinek mi a kézenfekvőbb?

2012. nov. 24. 20:48
 1/5 anonim válasza:

hát ... előszöris sokat rajzolj! :) ...

A pécsi egyetem közzétette az alkalmassági vizsga tartalmát, majd megkeresem neked ... de lehet az egyetemeken órákat venni: pl. Miskolcon ingyen lehet járni szombatonként, de van Debrecenben is (az fizetős)...nem tudom melyik van hozzád közelebb.

Tapasztalatot nem tudok osztani, mert én is épp erre készülök :) ... remélem azért tudok segíteni valamennyit ... :)

2013. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az iskola által szervezett alkalmassági vizsgára való felkészítő tanfolyamot ajánlom.

A feladatok, ha nem csalnak az emlékeim:

- térbeli testek, főként kockák, szék, bak, drapéria - ebből van egy beállítás ezt kell lerajzolni (ceruzás, tónusos rajz)

- van még egy elméletibb kérdéssor, (talán építészeti alapműveltségi kérdések, meg ábrázoló geometria jellegű feladatok)de arról csak halvány emlékek maradtak meg, az előbbin van a hangsúly


Azért fontos, hogy elmenj a felkészítőre is, mert egyszerűen otthon nem tudsz olyan körülményeket teremteni amivel be tudnád a feladatot gyakorolni és ugye az alkalmassági előfeltétel.

2013. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a BME alkalmassági vizsgáját igyekeztem fölidézni neked. Ha máshova mész, akkor annak az iskolának az előkészítőjét javaslom. (pontosan el szokták mondani, hogy milyen feladatok jellemzőek és akkor nem ér meglepetés)
2013. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly felvételiztem BME-re. Az rajz alkalmasságin az egyik feladat az egy beállítás lerajzolása volt (hasábok, kockák meg egy szék kb 2x2m-es A/3-as méretben, 2 iránypontos perspektívában, tónussal, 3 óra alatt) A másik az az ún. térrekonstrukció. Egy nagy tér (kb 4x6x8m)adott 3 vetületével(felülnézet, és 2 oldalnézet) azt kellett lerajzolni tónus nélkül egy iránypontos perspektívában A/3-asban, 1 óra alatt. Rajz alkalmasságira kell járni és ott felkészítenek rá, megéri a befektetett pénzt és energiát( nekem asszem 76.000 Ft volt + útiköltség és minden hétvégén egy egész napos elfoglaltság utazással együtt)
2013. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na ez egy jó régi kérdés ... azóta már túl vagy rajta ... hogy ment ??? :) melyik egyetemen voltál ??? :) Én a Debrecenin ... :D
2013. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!