Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katona szeretnék lenni, a...

Katona szeretnék lenni, a suliban ez az utolsó évem végre és meglesz az érettségi. Ha lövész szeretnék lenni akkor kell mennem ZMNE-re? , és azon belül melyik szakra?

Figyelt kérdés
A katonaságról mint melóról hallottam jót és rosszat, de most ez nem érdekel
2009. szept. 4. 18:56
 1/3 A kérdező kommentje:
oks butus kérdés volt már tom a választ
2009. szept. 4. 22:10
 2/3 vzs ***** válasza:
84%

Lövész lehetsz máshogy is, nem kötelező a ZMNE-re menned.

Három járható utad van, hogy melyiket választod az főleg attól függ sztem., hogy mennyire akarsz tanulni.


1. Bevonulsz szerződésese legénységi állományba - honvédként kezdessz 3 hónap alapkiképzés után


2. Bevonulsz szentendrére tiszthelyettes hallgatónak - őrmesterként kezdessz 1 év kiképzés után


3. Bevonulsz a ZMNE-re tiszti hallgatónak - hadnagyként kezdessz 3 év kiképzés után


Utóbbi főiskolai, a tts suli középfokú végzettséget ad.

Lövész bármelyik módon lehetsz, ha az adott képzés éppen indul, volt már olyan, hogy egy adott évben nem képeztek lövész tts-t.

2010. jan. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen :)
2010. jan. 3. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!