Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Honvédséghez önkéntesnek...

Honvédséghez önkéntesnek mikor lehet elmenni?

Figyelt kérdés

Van kiképzés is,úgy tudom,ami minimum pár hét.

nyáron felelne meg nekem. Nyáron el lehet menni önkéntesnek?



2013. márc. 8. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Hányszor teszitek már fel ezt a kérdést gyerekek?

Ez nem úgy működik gyerekek, hogy van nyáron a sziget és balaton sound között két hetem én akkor szívesen bemennék egy kicsit lövöldözni.

Már hátomszor leírtam itt nektek, hogy hogy is van ez. Nincs kedvem többször. Olvasgass!

[link]

[link]

2013. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi,de hova írtad le?

sehogy sem találom az oldalon. Amúgy köszi!

2013. márc. 8. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Én már nem tudom, hogy melyik kérdés volt. Töröltem a megválaszoltak közül.

Még egyszer röviden leírom. Az önkéntes tartalékos rendszer nem arról szól, hogy nyári szünetben, unalmadban bemehetsz 1 hónapot katonáskodni.

Ez egy hosszabb távú elköteleződés. És meg van, hogy milyen rendszer szerint hívnak be. Nem pedig úgy hogy nekem most jó, most érek rá akkor mennék egy hétre.

Önkéntes védelmi tart – kvázi „homokzsákpakoló”

Önkéntes műveleti tart – ez akár misszióba is mehet

Címzetes tart – semmi, csak jól csengő cím

Jelentkezés:

Kitöltöd ezt a regisztrációs lapot (ha már elmúltál 18), kinyomtatod és beküldöd a hadkiegészítésre. Elolvassák a katona bácsik és ha érdekled őket akkor válaszolnak, hogy fáradj be hozzájuk.

[link]

[link]

Utána behívnak, duma, egészségi, fizikai, pszichikai felmérés és ha megfeleltél akkor aláíratnak veled egy szerződést. Ezután lesz egy alapkiképzés, majd pedig évente behívnak pár napokra.

Itt van az idei behívási tervezet. Láthatod most márciusban is lesz egy 12 napos behívás. Ekkor 12 napig bent vannak, katonáskodnak, majd pedig hazamennek és élik tovább civil életüket.

[link]

2013. márc. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Így érthető. Köszi!
2013. márc. 8. 18:37
 5/5 anonim válasza:

Bocsánat, ha esetleg olyat kérdezek, amit már posztoltál, de érdekelne, mert nem találom sehol, hogy milyen foglalkozások mellett kizárt az önkéntes sorkatonaság?

Nem találtam sehol ilyen listát.


Előre is köszönöm, ha leírod vagy küldesz róla egy linket!

2013. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!