Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Külföldi állampolgár jelentkez...

Külföldi állampolgár jelentkezhet-e fizetett katonának Magyarországon? Én erdélyi Magyar vagyok és nemsokára megkapom a Magyar állampolgárságot csak az eskütételre várok.

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
8%
Na ez az ami engem felháborít és abszolút megértem a románokat, szlovákokat...stb. És ezért lettem a kettős állampolgárság támogatójából ellenzője! A Fidesz remekül végzi a dolgát és fordítja egymás ellen a magyarokat...
2013. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát tartalékosna szerintem igen. Itt azt írja, hogy magyar állampolgárság.

[link]

Régebben olyan volt ahol külön kiemelték, hogy kizárólagos magyar állampolgárság.

Bemész egy magyarországi toborzóirodába és megkérdezed. Max ha más nincs lemondasz a románról.

2013. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha magyar állampolgár vagy. akkor igen.
2013. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Első, kifejtenéd, hogy neked mi a problémád azzal, ha egy magyar - aki önhibáján kívül él más országban - a magyar honvédségben szeretne szolgálni?
2013. jún. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%

Semmi. Ha azonnal elveszti a román, szlovák, szerb, ukrán...stb állampolgárságát. Nem tartom fairnek a szülőhazájával szemben, még ha ez jelenleg egy trianoni utódállam is- és ezért megértem a környező államok felháborodását - hogy pl. egy román állampolgárságú magyar, aki most már magyar állampolgár is Magyarországra jön és a Magyar Honvédségbe jelentkezik.


Azt meg különösen szomorúnak tartom, hogy az én szüleim és nagyszüleim, akik felépítették ezt az országot, becsületesen fizették a TB-t azt lássák, hogy nem elég, hogy egy határontúli magyar dönt az ő sorsáról is, most már a választásokon, hanem átjön ide és élvezi az egyébként nem túl fejlett magyar egészségügyi ellátórendszert.

2013. jún. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyébként akartam még írni, hogy a nyilván nagyon nemzeti hangulatodban elfelejtetted, hogy a Magyar Honvédséget nagybetűvel kell írni.
2013. jún. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

Belemehetünk a nyelvtannáci adok-kapokba, de nincs értelme, te például következetesen rosszul használod a vesszőket - ti. az "és" elé vesszőt kell rakni, ha tagmondatokat választ szét (leszámítva egy-két ritka kivételt), a "stb" után pontot illene rakni... komolyan ezt akarod? Egyébként a kisbetűvel arra akartam utalni, hogy a hangsúly a magyar hadseregen van, és nem a Magyar Honvédségen mint intézményen.


Visszatérve az eredeti kérdésre, még mindig nem értem a problémádat. Ő a honfitársunk, aki a történelem viharai miatt olyan országba született, ahol valószínűleg soha nem is szeretett élni. Most, hogy lehetősége van rá, el akar jönni, és megvalósítani az álmát, azt, hogy a népe hadseregében szolgálhasson. Én áldásomat adom rá Magyarország adófizető állampolgáraként. Nyilván neked az ilyesmi nem sokat mond ("haza", "közösség", esetleg "nemzet"), számolod otthon a forintokat, hogy vajon emiatt a derék úr miatt hány deka felvágottal vehetsz kevesebbet a boltban... nos, engem a legkevésbé sem érdekel. Rengeteg adót fizetek, és ha ebből támogatják a határon túli honfitársaimat, annak csak örülni tudok.

2013. jún. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egyébként jelzem, hogy az kérdező dédszülei még ugyanazt az országot építették, mint a te dédszüleid.
2013. jún. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

"Ő a honfitársunk, aki a történelem viharai miatt olyan országba született"


Ennyi, nincs tovább. Ettől függetlenül egy másik országba született. Ha idejön katonának, azonnal meg kell vonni a román, szlovák, szerb...stb állampolgárságát. Erre megvan a lehetőség, ugyanis már van neki másik. Ezzel számomra megkérdőjeleződik a hazája iránti hűsége.

És leírtam mi a problémám. Az, hogy megint azt érzem, hogy a magyar kormányzat többre tartja őket, mint az itt élő magyarokat. Akik ugyanúgy túlélték a II. Világháborút, a kommunizmust, felneveltek 4 gyereket és így tovább. És azt kapják, hogy több százezer olyan ember akiknek semmi közük ehhez az országnak azon kívül, hogy a terület amin élnek egykor ide tartozott, dönteni fognak az ő sorsukról.

Jelen helyzetben úgy állunk, hogy ez ugyanolyan mint a cigányok szavazatvásárlása. De éljen a Fidesz, mert egy régi adósságot törlesztett...

Mellesleg van egy olyan érzésem, hogy nem lennél ilyen megértő, ha egy izraeli magyar állampolgár akarna a Honvédségbe belépni.

2013. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
26%

Már az előző kommentedben is a náci kártyát próbáltad előhúzni, most az "izraelizéssel" ismételten. Hadd kérdezzem már meg, mégis hogy sikerült összehoznod ezt a logikai láncot, hogy én szélsőjobbos vagyok? Azért, mert alapvetően nyitott vagyok a határon túli magyarokkal szemben, és támogatom a törekvéseiket? Ebből neked automatikusan következik, hogy Izrael-, ne adj' Isten, zsidóellenes, "mélymagyar", esetleg náci volnék? Ha igen, akkor súlyos zavar uralkodik a fejedben, érdemes lenne kétszer is megfontolni, hogy nem kéne-e "read-only" módban használnod az internetet.


Ez főleg azért igazán zavar, mert a családom másik ága zsidó (nagyapám bátyja zsidó nőt vett feleségül), és ha valami lecsúszott náci hülyegyerek próbálná sértegetni őket, akkor valószínűleg én lennék az első, aki arcba rúgná. Úgyhogy a kis célzásaidat tartsd meg magadnak, nagyon nem vagyok kíváncsi rá. (Kérdésedre amúgy a válasz: örülnék, ha izraeli magyarok szolgálnának, főleg akkor, ha van IDF-es múltjuk. Volt szerencsém ex-IDF-essel találkoznom és beszélgetnem, nálunk kevés keményebb katonát hordott hátán a Föld. Lehet, hogy jót tenne a Honvédségnek.)


A kis intermezzo után engedd meg, hogy válaszoljak.


"Ezzel számomra megkérdőjeleződik a hazája iránti hűsége."


Igen, mivel valószínűleg soha nem érzett semmit a "hazája" iránt, mert neki Magyarország a hazája. Miért is kellett volna hűségesnek lennie hozzá, vagy akár felesküdnie rá?


"És azt kapják, hogy több százezer olyan ember akiknek semmi közük ehhez az országnak azon kívül, hogy a terület amin élnek egykor ide tartozott, dönteni fognak az ő sorsukról. "


Szerinted így van. Szerintem ezeknek az embereknek ugyanúgy közük van ehhez az országhoz. Ez Magyarország, ők pedig magyarok. Innentől kezdve részemről teljesen mindegy, hogy van-e állampolgársága vagy sincs, csíksomlyói vagy jeruzsálemi - a honfitársam.


Borzasztó szegény életed lehet.

2013. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!