Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Külföldi állampolgár jelentkez...

Külföldi állampolgár jelentkezhet-e fizetett katonának Magyarországon? Én erdélyi Magyar vagyok és nemsokára megkapom a Magyar állampolgárságot csak az eskütételre várok.

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 12:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ja persze az ilyen személyes történetek. Ezekre nem vagyok kíváncsi, nyugodtan hanyagolhattad is volna. Egy szóval nem náciztam, csak te fontosnak tartottad, hogy rögtön védekezz ellene. Erre van egy jó mondás, de nem írom le, mert még támadásnak vennéd.


Semmi köze egy határon túli magyarnak a magyar belpolitikához. Attól, hogy magyar nem itt él. Majd ha én belepofátlankodok a román belügyekbe - amihez semmi közöm - akkor elfogadom, hogy ő levélben leadhatja a voksát Orbán Viktorra, a nemzet megmentőjére, a magyarok vajdájára.

De addig úgy gondolom, hogy más f@szával nem verünk csalánt, nem megyünk Szlovákiába futballmecsre sz@rszlovákiázni, nem megyünk Marosvásárhelyre vesszetrianonozni...stb, mert nem akarunk rosszat az ottani magyaroknak, akkor is ha mi úgy gondoljuk, hogy ezzel jót teszünk.


Ha meg semmit nem érez a hazája iránt valaki, akkor nyugodtan "leadhatja" állampolgárságát valamelyik konzulátuson. Úgyis van már neki másik. És nem kell sírni, hogy miért bánik velük olyan csúnyán az a gaz Fico meg Ponta. Utána felőlem jöhet a Honvédségbe.

2013. jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
45%

Miután kvázi lenácizol (mert az Izraelre meg a "nagy nemzeti hangulattal" való dobálózás igencsak az), mégis mit vársz? Ha hallgatok, akkor nyilván azért vagyok náci, ha ellenkezem, akkor azért, ugye?


Ellenben, kedves egybites barátom, ha szerinted az, akit a határon túliak sorsa érdekel, az "vesszentrianonos" náci meg futballhuligán, sőt antiszemita és Izrael-ellenes, akkor tényleg menthetetlen vagy, egy paranoiás idióta.


Részemről a vita lezárva, hála égnek, a kérdező nyugodtan csatlakozhat a Honvédségbe, nem a hozzád hasonló retardáltak fogják eldönteni.

2013. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

De szépen beszélsz honfitársaddal. :)

Örülök, hogy így kihoztalak a sodrodból, ez mindig sokat elárul valakiről. Komolyságát, értelmi képességeit, egyéb kvalitásait.

2013. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj veled, hogy olyasmire válaszolsz, amit senki nem írt. Felhozod a "vesszentrianonozást", Izraelt, az ég tudja, hogy mit. Ezeket magadnak találod ki, mert értelmes ellenérved nem tudsz felhozni, ezért megpróbálsz szélsőjobbra terelni. Persze előbb megpróbáltál belekötni a helyesírásomba, hátha ez diszkreditálja, amit írok. Az ilyen félrebeszélős, nem egyenes, mondhatni gerinctelen vitastílussal rendelkező emberek valóban könnyen kihoznak a sodromból. Az értelmi képességeidet hagyjuk, azt bebizonyítottad az előző pár kommentben.


Ha pedig téged azért nem lehet kritizálni, mert magyar vagy, el kell, hogy keserítselek: magyarnak lenni nem érdem. Mint ahogy nem érdem sem fehérnek, sem feketének, se japánnak vagy argentinnak születni. A hozzád hasonló retardáltak verik erre a mellüket, értelmes ember legfeljebb a saját elért eredményeire büszke, nem arra, aminek a bekövetkezésében semmilyen szerepe nem volt.

2013. jún. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Értelmes érvek? Mert az nagyon értelmes, hogy xy dédszülője ehhez az országhoz tartozott, így a leszármazottját is megilletik ugyanazok a jogok, akkor is, ha ki se mozdult a Tordai-hasadékból.

Sok mindenben szerencsétlen ország vagyunk, de elnézve a mai világot, azért vannak gázosabb helyek. Nekünk legalább nem kell több százezer menekültet (igaz hozzájuk hasonlók sajnos vannak, csak "őshonosak") eltartani, mint pl. a libanoniaknak, vagy a törököknek. De Viktorka mégis elintézni, hogy ezekhez az országokhoz lesüllyedjünk. Mert a határ menti magyar befizeti a havi 6000 ft-ot és jön ide kezeltetni magát. Tehát kaptunk mi is terhet a nyakunkba. Aztán ezek az emberek tesznek arról, hogy a rendszer így maradjon, mert a vajdát megválasztják.

2013. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 SymonTemplar válasza:
Én is Ukrán Magyar vagyok és tavasszal jelentkezem a Katonaságra akinek ez nem tetszik az Ássa el magát :D ;)
2014. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Naro123 válasza:
Hogy miért hűtlen valaki ha lemondja a román állampolgárságát?Románia nem a hazája .A bunkó munkakerülő emberek félnek a székelyekt mert ,,mi" nagyon jó munkások vagyunk(de lehet hogy nem okosak)Féltek hogy elveszítitek a munkahelyeteket mi? Mert ti olyan nyugodtan alaposan nem csináltok semmit!!!TISZTELET A KIVÉTEL s aki nem az gondolkozzon el rajta
2015. ápr. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!