Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Irán mennyi idő alatt tudna...

Irán mennyi idő alatt tudna készíteni egy atombombát, ha megszületne a politikai döntés erre?

Figyelt kérdés
A jelenlegi hidegháborús körülményeket vegyük figyelembe, feltételezve, hogy nem tör ki háború.

2013. jún. 11. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos , hogy készítene.De amúgy 1 év KB.


Nincsenek rosszba a ruszkikkal , nekik meg van dögivel atom.

2013. jún. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Nincsenek rosszba a ruszkikkal , nekik meg van dögivel atom."


Oroszországnak esze ágában sincs atombombát adni más országoknak, főleg nem Iránnak.


Az országok esetleg nukleáris technológiát szoktak átadni, komplett fegyverre szerintem még nem volt példa a történelemben.

2013. jún. 12. 00:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját erőből szeretné megtenni, akkor nem menne egyik napról a másikra, mert a jelenlegi urándúsítók nem képesek olyan uránt előállítani, ami atombomba készítéséhez szükséges. Először egy ilyet kellene létrehozni, majd a technológiai részét is meg kellene oldani valahogy. Szóval én 3-4 évre gondolnék minimum.
2013. jún. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Itt a technológia,szinte csak másodlagos kérdés. Teller Ede nagyságú emberek is kellenek legalább 5-fő.
2013. jún. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Én ezért ellenzem a diktatórikus ország diákjainak,magas fokú, egyetemi képzését. Kígyót melengetnek a mellükön.
2013. jún. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

A demokráciában élő országok atombombája is öl és eddig még csak ilyen ország vetett be atomfegyvert... A diktatúráknak is megvan a joguk atomfegyvert alkotni, sőt csináljanak is. Én személy szerint támogatom. Hol jön ahhoz az USA vagy Izrael (akiknek egyenként több száz robbanófeje van), hogy bármelyik független ország belügyébe beleszóljon? Ki jogosította fel őket? Azért emelem ki őket mert Irán atom programjába csak ők szólnak bele, India, Pakisztán, Kína nem...


Egy korábbi válaszra reagálva, az atomsorompó előírja az Oroszoknak is, hogy nem adhatnak át fegyvert.


Ha tényleg fegyverkezni akarnának 2-3 év kellene és szépen átalakulna a Közel-Kelet erőviszonya.

2013. jún. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

"Én ezért ellenzem a diktatórikus ország diákjainak,magas fokú, egyetemi képzését. Kígyót melengetnek a mellükön."


aha tehát egy több tízmilliós ország lakói mind szívjanak emiatt és aki "ki akar törni"... jól van... (nem mintha Iránban nem lennének egyetemek, oktatás, tudományos központok)

2013. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Ha a 0-ról kellene kezdeni, akkor kb. 10-12 év. De ha a mostani helyzettől számítjuk, akkor kb. 1 év.
2013. jún. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Irán tudna atombombát készíteni, sőt gyanítom már van is nekik, de ők ellentétben az usa-val vagy izraellel nem olyan hülyék hogy ártatlan országokat megtámadnak, csak a legvégső esetben fogják használni, és akkor is csak önvédelemből.
2013. júl. 13. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

legvégső esetben fogják használni, és akkor is csak önvédelemből.

Mióta védekező fegyver, a tömeg pusztító támadó töltet??

2013. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!