Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti a kormányerőkkel vagy a...

Canopus kérdése:

Ti a kormányerőkkel vagy a felkelőkkel szimpatizáltok Szíriában? Őszintén!

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 23:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát én inkább a felkelőkkel meg végülis igazuk van hogy nem akarnak diktatúrában élni!Bár leginkább a sok szerencsétlent civilt sajnálom!
2013. jún. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Egyikkel sem. A kormány idegmérget vet be, a felkelők csoportjai meg egymást ölik, céljuk nekik sem különb a kormányénál - a hatalom.
2013. jún. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Asszádnak és a kormányerőknek, és úgy tűnik lassan győzni is fognak. Akiket Szíriában felkelőknek, szabadságharcosoknak titulálnak, azoknak a nagy része még csak nem is szír állampolgár, hanem a jordániai és libanoni határon átszivárgott, idegen pénzen felfegyverzett közönséges útonálló és terrorista, akik az általuk megszállt területeket végigfosztogatják, felélik és lakosságot vallási okokból(síita-szunnita ellentét) irtják, kínozzák.(itt egy terrorista épp egy halott kormánykatona tüdejéből eszik: [link] A különböző milíciák,(merthogy egységes lázadókról szó sincs, a szír nép rühelli őket és a kormány oldalán áll) van hogy még egymástól is túszokat ejtenek a váltságdíj reményében. Gyakorlatilag az egyetlen közös nevező Asszád távozásának követelése, de pl. fogalmuk sincs hogy utána mi lenne, valószínűleg ugyanaz ami Líbiában is lett, azazhogy a polgárháború ugyanúgy folytatódik, csak a kormány helyett már egymás ellen harcolnak. A vegyi fegyverek bevetése a kormányerők részéről öngyilkosság lenne, hiszen azonnal ürügyet adna a NATO-nak a "felkelők" oldalán való beavatkozásra, ellenben ők már többször is meglépték és utána a kormányra fogták a nyugati segítség reményében. Mostanra azonban eljutott odáig a helyzet, hogy hacsak nem érkezik tényleg hathatós támogatás, Asszád erői visszanyerik az uralmat az ország felett és így a Szíria felforgatására irányuló kísérlet kudarcba fullad.
2013. jún. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Az előbb elfelejtettem írni hogy Szíriában jelentős mennyiségű olaj van (Vajon miért is nem pl. Banglades lett felforgatva...?) és a harcok valódi okai még egy külön mesét érnének meg, illetve a MOL-nak is vannak ott érdekeltségei, szóval elvileg még nekünk is érdekünk hogy a régi rend álljon vissza.
2013. jún. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Először én naiv azt hittem, hogy a felkelők demokráciát akarnak, aztán szép lassan leesett a tantusz, hogy ezek gyakorlatilag ugyan olyan diktatúrát akarnak, csak vallási fanatizmussal nyakon öntve, igazából nem mások így az én kis egyszerű nyelvezetemmel kifejezve, mint terroristák. Viszont ezzel el jutottam odáig, hogy teljesen tojok rá. Amíg emiatt nem drágul jelentősen a benzin, letojom mit játszanak egymással.


OFF: Egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy az arabok képtelenek normális államot megszervezni és fenntartani. Az egyetlen olyan állam, ami többségben muszlimok által lakott és európai szemmel nézve nem egy szeméttelep, az Törökország, bár most ott is áll a balhé. A többi muszlim állam, vagy szegény és azért nincs ki a négy kerekük, vagy pedig olyan undorítóan gazdag, hogy attól lágyult meg az agyuk.

2013. jún. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kormányerőkkel szimpatizálok.


A felkelők nem demokráciát akarnak , ők vallás őrültek , egy teokratikus sharián vagy min alapuló rendszert akarnak bevezetni.


A 21. században nem támogatandó a teokratikus valláson alapuló állam.

2013. jún. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az USA megint beleszól más ország helyzetébe mert Izrael provokál.Csak úgy bombáztak egyet Szíriában erre válaszul a szíriai kormány aazt mondta hogy a legközelebbi esetnél elkezdi lőni Izraelt az egyből elkezdett sírni hogy meg kell magát védenie.Okot akarnak adni hogy a Nyugat megtámadhassa Szíriát aki Irán nagy barátja ugye.Ha az USA fegyvereket fog szállítani a "felkelőknek" akkor remélem Oroszország is fog a kormányerőknek...
2013. jún. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kormányerőkkel. Lehet, hogy ők is követtek el atrocitásokat a civil lakosság ellen és az is tény, hogy Aszad uralmának jellege diktatórikus, de a szíriai katonák nem vagdossák fel ellenfeleik mellkasát és veszik ki a szívüket és senkit nem végeznek ki azért, mert azt mondja magáról, hogy ateista (a felkelők részéről mindkettőre volt példa). Úgyszintén nem irtanak senkit a vallási hovatartozása miatt (azért mert éppen keresztény vagy bármi más) és nem is robbantgatnak pokolgépet vagy éppen saját magukat. Nagyon remélem, hogy Aszadék kerülnek ki győztesen a konfliktusból, a nyugati országok pedig ha beavatkoznak akkor bekaphatják a nemiszervem.


u.i. szerintem az állítólagos ideggáztámadások sem felelnek meg a valóságnak, de amennyiben tényleg be voltak vetve, korántsem biztos, hogy a kormányerők tették.

2013. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Az elején még a felkelőkkel. Ma már egyikkel sem. A siiták és a szunniták ugyanúgy ölik egymást. Mindkét oldal kegyetlenkedik a másikkal. Egyszerűbb lenne hagyni, hogy elintézzék egymás között.
2013. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Aszaddal. Győzzön a Baasz Párt.
2013. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!