Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyetértetek a világ legerőseb...

Egyetértetek a világ legerősebb hadseregeit osztályozó alábbi listával?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. jún. 23. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Bár csak futólag néztem meg, de teljesen anakronisztikus érvek alapján állították fel ezt a listát. Mikor (akár 100 évvel ezelőttit) nyert háborút, mekkora a létszám és mennyi fegyvere van.


Hülyeség ez alapján osztályozni.

Inkább azt kellett volna megnézni, hogy pl. egy francia haderő a kínaival szemben mennyire mobilis? Lényegtelen, hogy az egyik 1,5 milliós a másik meg 250 ezres haderő (most csak mondtam egy számot), mert nem valószínű, hogy valaha is háborúba kerülnek. Így nem értem, hogy a franciák mit keresnek a 6. helyen...

Fontos a gazdasági potenciál, tehát az, hogy a gazdasága az országnak mennyire bírna egy háborút, adott esetben mondjuk ha egyedül kellene megoldania egy konfliktust (aminek persze megint 0-hoz közeli a valószínűsége, de tegyük fel). Ez alapján Olaszországot az első tízbe tenni, teljes hozzá nem értés.

Ahogy az is, hogy Izrael nincs az első tízben.

2013. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Észak-Korea befért volna.
2013. jún. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 gazi ***** válasza:
Méreteihez képest azért Franciaország hadereje jóval - pl - a pakisztánié felett van. Hiába vannak sokan a "pakisztániak" egy elhúzódó háborúban a gazdaságuk vagy két hét alatt összeomlana, elavult haditechnikájukról nem is beszélve. Szóval egy francia - pakisztáni ökörrangadót nyilván az előbbiek nyernének(fociban is). Egyébként, ha már a méretek: Argentína három nap alatt beadta a kulcsot a Britek ellen.
2013. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elso USA, masodik Oroszorszag, ehhez ketseg nem fer, de Eszak korea, szerintem a 3. Legerosebb nemzet.
2013. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az észak-korai hadsereg hatalmas, de elavult, így én sem tenném be az első 20-ba.
2013. jún. 23. 15:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Koreával az a helyzet, hogy igaz, hogy nagy a hadserege (elavult is, de ez most nem téma), de vért pisál, hogy fenn tudja tartani, ráadásul az ország külföldi élelmiszersegélyekre szorul. Ha háború törne ki, akkor Kim-ék nem tudnák hova tovább szorítani a nadrágszíjat, mert így is a GDP hatalmas része megy el a hadseregre, a franciáknak meg (hasamra csapok) 3-5%, vagy még annyi sem. Tehát ha nagyon akarnák, akkor bőven tudnának erősíteni, Észak-Korea viszont nem, neki innen csak lefele megy az út.
2013. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ENnyi erovel, kina a legerosebb, mert mar azzal vegezne az USA val, oroszorszaggal, barkivel, ha megszuntetne a kereskedelmet vele.
2013. jún. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salamon Bálint ***** válasza:
Izrael kimaradt a listából.
2013. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ENnyi erovel, kina a legerosebb, mert mar azzal vegezne az USA val, oroszorszaggal, barkivel, ha megszuntetne a kereskedelmet vele."


És akkor ennyi erővel Kína egyből meg is ölné magát, ha megszüntetné a kereskedelmet. Éhen halna szépen.

2013. jún. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kna meg India ilyen erős? Usa, oroszok, britek, koreaiak, ők tudtam hogy erősek, plusz a németek, a japók. Na de olaszok?
2013. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!