Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Folytathatom tanulmányaimat?

Folytathatom tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
Ha a gimnáziumot befejezem, és elmegyek 18 évesen katonának, akkor utána, visszatérve folytathatom a tanulást tovább? Mennyi az az idő, amit a honvédségnél minimum el lehet tölteni, ha egyszer bevonultunk?

2013. jún. 28. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:)



Picit bővebben:

2013. jún. 28. 16:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt kérdezed, hogy gimit elvégezve lehet-e úgy felsőoktatásba jelentkezni, hogy kihagysz x évet?


Nyilván lehet, nekem 37 éves családanya csoporttársam is volt.

2013. jún. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Természetesen, 60 ébvesen is elmehetsz egyetemre, ha megvan az érettségid, de nem lenne e kedvezōbb, ha katonatisztnek tanulnál az egyetemen ? :)
2013. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
De ha az egyetemet, csak késōbb akarod elkezdeni, akkor mindenképp, a szentendrei, tiszthelyettesibe jelentkezz hivatásos katona lehetsz, és már elég egy érettségi is, sokkal jobb bánásmódban, és fizetésben fogsz részesülni, ha elvégzed, mintha csak jelentkeznél, egy toborzó irodán, szerzōdésesnek.
2013. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :D


Ezért jó itt kérdezni, mert itt vannak szakértők. Itt is egy ilyet tisztelhettem. Köszi! :)

2013. jún. 28. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy elmehetsz a Nemzeti közszolgálati egyetemen HHK szakon valamelyikre. Az egyetemi tisztképzés, de ezt ne úgy vedd mint egy bármelyik civil egyetemet, hanem itt katonáskodni kell a 4 éven keresztül végig, bent lakás stb. Amúgy meg ha a tiszthelyettesin végzel őrmesterként akkor 4 évet ha jól tudom, ha meg az NKE-n akkor hadnagyként végzel és 8 évet kell leszolgálnod. Ha szerdzsósnak mész akkor meg annyit amennyi a szerződésbe benne van. Az alapkiképzés alatt bármikor leszerelhetsz térítésmentesen ( ez 3 hónap) am meg behajtják rajtad a beléd fektetett pénzt. Ez tudom hogy az NKE-n így van, de szerintem az altiszti akadémián is. Ha gondolod írj privibe, tudok mesélni, de nehogy azthidd hogy a katonaélet az full királyság meg lazulás. A felszerelés és a technika elavult, a fizu kevés, és sok az értelmetlen hülyeség.
2013. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!