Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha háborúzna a NATO és Amerika...

Ha háborúzna a NATO és Amerika ki lenne a győztes? Melyik a legerősebb ország a NATO tagállamok közül?

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az USA NATO tag

Én nem értem a kérdést

2009. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amerika melyik oldalon harcolna? Megfelezné a haderejét és beálna mindkét oldalra? :D
2009. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem :) ha Amerika most nem lenne benne csak a többi NATO tag
2009. okt. 25. 19:04
 4/15 anonim ***** válasza:

1. kérdésed: Nem lehetne megmondani, a háborút nagyon sok kis apróság is befolyásolja, nem csak a haderő mérete.


2. kérdésed: Az USA a legerősebb NATO tag.

2009. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
USA után a második (haderő létszámának szempontjából) pedig Törökország.
2009. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
simán a nato győzne
2009. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni ki győzne. USA haderő létszáma 1,4 millió fő, a többi 27 országé összesen 3,17 millió.

Ne felejtsd el, hogy a nagy létszámú, és technikailag fejlett amerikai hadsereg nem tudta legyőzni a viszonylag fejletlenebb vietnami hadsereget. A haderőnél fontosabb a háború körülményei.

2009. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy érted, hogy USA vs. Európai Nato. Hát azt kell mondjam, hogy ha saját területén lenne a front mind a kettő nyerne, vagy csak nem veszítene akkorát. De szerintem a NATO úgy összességében jobban felszerelt és jobban képzett mint a U.S. Army, de az USAF-al a Marinesal és a Navy-vel már nehezebb lessz pl. a Royal Marines, a Luftwaffe, Royal Navy dolga.


Szerintem haderőből a leg ütőképesebb a németek és a britek.

2009. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az USA mindenképp győzne. A NATO tagországok közül csak néhány nyugat európai országnak van komoly hadereje, de együttesen sem közelítik meg az Államokét. Az USA birtokolja a legfejlettebb elektronikát, no meg tömérdek katonai műholdat, a legtöbb szuperszámítógépet, ami ma már fontosabb, mint a tankok. ( Magyarországot a vicces játék hadseregével meg sem említem. Maximum verebek elijesztésére jó, a búzaföldekről. )

Atomháború esetén pedig pillanatok alatt sivataggá változtatnák Európát, míg a viszonylag kis számú európai atomrakéták nagy részét megsemmisítenék már 30 Km magasságban a műholdakra és számítógépekre támaszkodó rakétaelhárító rendszerek.

Irakkal azért vacakoltak annyit, mert ciki lett volna a lakosság felének kiírása. Egyébként 3 óra alatt végeztek volna. Szóval az USA még mindig a legveszélyesebb ország ( a legerősebb terrorista és fasiszta állam, amely valaha létezett).

2009. okt. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az USA az egyik alapítója a NATO-nak. A NATO-k közt a legerősebb:

1. USA

2. ha jól tudom Törökország a maga 1millió fős katonájával


A világon TOP5(ha katonai költségvetést nézzük)

USA,KÍNA,Nagy Britannia,Németország és Franciaország

2009. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!