Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek is hasonlóan...

Szerintetek is hasonlóan nulla a Honvédség?

Figyelt kérdés

Légierő: 12db Gripen, amit a svédektől BÉRLÜNK, az éves költségvetés kb 10%-ába kerül, ennyiért az amerikaiak felajánlottak F-16-osokat is. A gépekhez nincs semmi fegyver, magyarul semmit nem ér. Nem vették meg hozzá az ellenség-barát felismerő rendszert sem. Helikopter kb 2db ha van, de azokhoz sincs fegyver és lejárt a repült óraszámuk.

Légvédelem: Mistral és Kub. Mondanom sem kell, hogy a Kub is max 25km-es hatótávjával nem képes megvédeni az ország légterét, mégha jó is lenne. Ez csapatok védelmére van. Tehát a légvédelem is nagy nulla.

Tüzérség: Van néhány tucat D-20-as ágyutarack, aminek a hatótávja 16km körüli, ez tüzérségi szempontból is elhanyagholható. Ami jó eszköz lehet, az az önjáró eszköz, az meg a másik, hogy a mai háborúkban az ilyen D-20-as félék fényévekkel el van maradva. Még annyit, hogy már egy tüzért osztály sincs a honvédségben, mert ezt is szétverték.

Harckocsik: Tatát állítólag még vannak harckocsik, de azok is T-72-esek esnek összefele, fegyver természetesen ezekhez sincs, de mégha lenne is semmit nem érünk vele: kevés darabszám, elavult technika. Amik voltak T-72-esek kb 77db-ot Iraknak adtunk még Gyurcsány idejében 1euro/db jelképes áron.

Felderítők: itt szintén nincs semmi technika, kb 70éves módszerrel működne a felderítés. (menj oda, ásd be magad és szólj ha látsz valamit.)

Híradás: Régi R-152-es rádiók semmit nem érnek, kommunikáció a honvédségen belül amúgy is nulla, semmit nem érnek. Ahhoz, hogy valaki egyáltalán tudjon kommunikálni több km-es vezetékek kellenek.

Műszakiak: PTSZ-ből van kb 20-25db, de azok sem működnek, semmi technika sincs itt, amx papíron.

Logisztika: még talán még ez az ami ér valamit a többi közül, de mire valaki bead egy járműigényt, hihetetlenül nagy bürokratikus rendszeren fut át.

lövészek: BTR-ek vannak, de gyakorlaton is csak mennek vele. (lőszer erre sincs) Elavult képzés.

Harcolók összefoglalva: szinte nulla gyakorlat, ha van is, az egy forintot nem ér.

Vegyvédelem: ha még van egyáltalán ilyen, akkor inkább nem szólnék róla, mert ez is egy nagy nulla.


A lényeg a honvédségről:

*A hierarchia egy fordított piramishoz hasonlítandó. kb 65-67tábornok van a 22ezer főre, az USA-ban kb 1millió főre van kb 40tábornok. Túl sok főtiszt, tiszt van.

*A fegyvernemek nincsenek összehangolva, nem tudnak összedolgozni.

*nincs lőszer, sem üzemanyag, ami elengedhetetlen

*hihetetlenül nagy a bürökrácia, illetve a felesleges dolgok

*kevés a harcoló alegység (papíron is Debrecen, Tata és Szolnok van, de ezek is csak papíron harcolók)

*Csak elavult technika van: BTR-80 (ami nem rossz, de ezzel is kimennek Afgánba. Ritka nagy felelőtlenség.) UAZ, ZIL, Rába stb. 100km-en 35-40l-es fogyasztások terepjárónál stb.

*Ami a legrosszabb: irtózat magas korrupció!

*A katonák még mindig azt csinálják, mintha 1930-ban lennénk, hogy kintt a pusztán: "elszakadás" stb. A mai háborúk nem erről szólnak. Pl. épületharcászat ami kellene. Szolnokon talán van ilyen, de ennyi.

*Túl sok parancsnokság: ÖHP, Szárazföldi parancsnok, minisztériumban sok dolgozók stb. Minek ennyi, egy ekkora hadseregre?


Az ország védtelen, ha bejönne egy román harckocsizó zászlóalj egy lövészdandárral meg sem tudnánk őket állítani.



2013. aug. 20. 13:44
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

azt mondjátok meg nekem, hogy 1 db modern grippen, hány mig-et tud elszedni?


amúgy régóta botrány ami itt folyik, nagyon jó lenne, ha egy fiatal tiszt 50 emberrel elfoglalná a parlamentet, és bebörtönözné a pártok vezetőit, embereit, akár a börtönőrökkel is, mert ők is lázadoztak a múltkor a tűzoltókkal, vki esetleg?

2013. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:

Minden országban el tudják osztani a pénzt, pl. egészségügy 10%, hadsereg 1,5% körüli.


"Az a baj barátom, hogy egy hihetetlenül konzervatív barom vagy,."

Ha nem értesz hozzá, legalább a pofád fogd be.

"A Magyar Honvédség a feladatát tökéletesen elvégzi, legyen ez természeti katasztrófa, vagy bármilyen szélsōséges helyzet..."

Most ezt komolyan mondod? A NATO feladatot nem látja el, csoda, hogy még abban vagyunk. Tudtad, hogy 2015-ig nem lesz misszió? A NATO annyit kért, hogy a logisztikát adjuk mi a misszióba, de mi azt sem tudtuk vállalni. Még KAIA van tán még PRT megszűnt, de az sem lesz sokáig.


" A NATO pedig megvédi az országot ha netán valaki ezt a 93000 km2 t akarná megtámadni... "

Na, kíváncsi vagyok melyik cikkelye tartalmazza ezt. Én tudom, de te annyira okoskodsz biztos te is megfogod mondani. Egyébként ebbe ne legyél olyan biztos, a másik, hogy a NATO ban sem leszünk sokáig, mert több mínusz neki, mint plusz.


"Ezenkívül hatalmas elismeréssel fordulnak a magyar katonákhoz missziókon, mind az ottani felszerelésük és helytállásuk miatt."

Kifelé mindig azt mondják. Felszerelést inkább hadjuk, BTR-ekkel afgánban, meg páncél nélküli terepjáróval közlekedve, olyan fegyverekkel, amik mikor működnek, mikor nem.

2013. aug. 20. 18:08
 33/49 A kérdező kommentje:
Kedves utolsónak köszönöm, annyit elfelejtettem, hogy a MIG-eknek vannak harci "tapasztalatuk", kerültek bevetésekre. A Gripent melyik konfliktusban alkalmazták? A MIG bizonyított, az egyik legjobb gép a Mig-29-es (árához képest) igaz sok kerozint fogyaszt, meg fenntartása sem olcsó, de a gripen 7szer annyiba kerül!
2013. aug. 20. 18:10
 34/49 anonim ***** válasza:
60%

a második kommentet nem is értem:

"F-16osok nem alkalmasak ilyen kis légtér védelmére"


miért nem tudnak eléggé könnyen megfordulni? nem veszik be a kanyart?


de amúgy most látom, nem migeket akartam kérdezni, hanem f-16-osokat.


egy db modern grippen hány f-16-os t tudna leszedni, na most hasunkra csapva? 3-at? 5-öt? kétlem.


mert igenis számít a mennyiség a hadászatban, nehogy már 30 db f-16-os ne érjen többet, mint 12 grippen.


persze nem azért írták alá mindkét nagy pártbóla fideszben és az mszp-ben a grippen bérlési szerződését, mert nem törödnek az állam pénzével, nem az övék, és mégcsak nem is azért, mert most már bizonyíthatóan mindkét nagy pártot lefizette a grippen. hanem azért választották a grippen elsősorban, mert tudták hogy nem lesznek elővéve, ugyanis mindkét miniszterelnökjelölt nyakig benne van mindenféle korrupcióban, persze ezért kéne pár fiatal magyar tiszt forradalma, különben itt sose lesz rend.


nézzétek meg svájcot: példát vehetnénk róluk:


A svájci fegyverpolitika egyedülálló Európában. A milícia tulajdonában lévő személyi fegyvert az emberek az otthonokban tartják, ami a a hadi kötelezettség része, hogy bármely pillanatban kész legyenek a mozgósításra. Az ellenzék mostanában fejezte ki a kívánságát egy keményebb szabályozásra.


A Svájci Hadsereg már régóta milíciaként szerveződik , hogy adott esetben gyorsan tudjon reagálni a külföldi agresszióra. A svájci férfiak általában 20 éves korukban átesnek egy alapvető katonai kiképzésen, egy ún. Rekrutenschule-ban (magyarul "toborzó iskola"). A kezdeti kiképzés után a milícia tagjai maradnak tartalékos állományban, 30 éves korukig (34 éves korig tiszt esetén). Minden egyes ilyen személytől megkívánják, hogy a hadsereg által kiosztott fegyverét (a Sig 550 a besorozottak gépkarabélya és/vagy a 9mm-es SIG-Sauer P220 fél-automata pisztoly tiszteknek, orvosi és postai személyzetnek) otthon tartsa egy a kormány által kiutalt előre megszabott mennyiségű lőszerrel együtt (50 töltény), a töltények le vannak pecsételve és gyakran ellenőrzik, hogy illetéktelenek kezébe ne kerülhessenek. Ezt a mennyiséget arra tervezték, hogy egy invázió esetén a katonák eljussanak az első katonai bázisra.


Teljes személyi állomány: 50 612 fő

Tartalék: 220 000 fő.

Mozgósítható lakosság: 1 855 808 fő, melyből 1 579 921 fő alkalmas katonai szolgálatra.


A kiképzési és logisztikai költségek csökkentése érdekében a svájci haderő csak kevés, ám gondosan kiválasztott fegyvertípust rendszeresít. Erre példa, hogy a katonák ma már (leszámítva néhány speciális alakulatot) csak egyetlen karabélymodellt használnak (a FASS 90-est, más néven a SIG SG 550-t). Földi telepítésű légvédelmi fegyverrendszerekből viszont hármat is rendszerben tartanak (köztük van a svájci módra átalakított, továbbfejlesztett amerikai Stinger). Svájc 1993-ban vásárolt az Amerikai Egyesült Államoktól 34 db F/A-18 típusú vadászgépet, amelyet később továbbfejlesztettek és átalakítottak. Svájc leginkább emellett azonban saját iparára, hadiiparára támaszkodik, ezért figyelhető meg, hogy a svájci felszerelések eltérnek a többi országban használtaktól. Csökkentik a kiképzési és logisztikai költségeket is.


[link]

2013. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
Kerdezo, nekem is az jon le a kommentjeidbol, hogy rendkivul konzervativ vagy, szeretnem veled megosztani azt a tenyt, hogy nem reg egy amerikai alakulat latogatott el Magyarorszagra es a Bercsenyiekkel tartott kozos gyakorlat utan a KATONAK mondtak, hogy remekul kepzettek a magyar honvedek. Ezenkivul, te elegge keves informacioval rendelkezel, merthogy Koszovoba 1 hónapja indult el a KFOR 9, es meg fog is menni. A NATO rendkivul, nagy tisztelettel nez Magyarorszag fele, Afganisztanba ha megnezed, a Magyar feladatok veget ertek, es sikeresen el lettek latva. Latszik hogy dunsztod sincsen, hogy mi van az MH ba, en tisztaban vagyok vele, hogy korszerutlen a technologia, de mint azt egy elottem szolo is kijelentette, elegendo a feladatunk ellatasara. Es igen. NATO megvedi a tobbi NATO tagallamot, de ez kolcsonos... Jobb lenne, ha elonem csak a levegobe beszelnel, mert nekem egy 15 eves gyerek szavai jonnek le a stilusodbol, aki nagynak akar latszani. Ha unatkozol ne itt toltsd az idodet, mert ha egy ember velemenyere vagy kivancsi, az mar megosztja a kommenteloket. Kerdes jelentve provokalasert. Meg annyit hogy katona vagyok, es en nem egy rossz zsanert emelek szemlelteto peldakent mint te.
2013. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Bár nekem is nagy kedvencem a MiG-29 (még inkább a Szu-27), de a harci tapasztalatait illetően meg kell jegyeznem, igen rossz a statisztikája. Két civil Cessna 337 Kubában, meg 1 saját MiG-23 Irak fölött. Ezen kívül tudsz esetleg lelövést amit elértek vele?
2013. aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Kedves Magyar Honvéd! Hogy mi folyik az MH-ban? Korrupció, korrupció, korrupció, szinte már követhetetlen mértékű amortizáció. ezt nem én találom ki, a hírekben hallom, no meg azért láttam is belőle valamicskét.

Nekem mint adófizető állampolgárnak, szerintem jogom van feltenni a kérdést, hogy hová mennek az adóforintjaim?

Nem lehetne ezt a pénzt hatékonyabban elosztani? Esetleg lényegesen kisebb parancsnoki apparátus? A korábbi és jelenlegi adatokat összevetve, tisztán látszik, hogy az MH-nak már az állagmegóvásra sincs pénze nemhogy a fejlesztésre.

2013. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Bocs, ezert nem az MH a hibas, ha nem kap penzt nem tud mit csinalni, egyszeruen sz@rbol nem lehet varat epiteni, a kormany egyszeruen sehova se ad penzt, es ez nem csak az MH ra igaz, sehova se. Ahoz hogy rendbejojjon ez az orszag, gazdasagilag, katonailag, egy nagyon nagyon nagy ujrareformalas kene, ezzel gondolom egyetertessz, csak hogy ez a magyar evi koltsegvetes tobbszorosebe kerulne, es itt jon a baj, ennyi penz nincs a kasszaban, hogy mert? Hat igen ezzel egyet kell hogy ertsek korrupcio, korrupcio, korrupcio....
2013. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

"Kerdezo, nekem is az jon le a kommentjeidbol, hogy rendkivul konzervativ vagy, szeretnem veled megosztani azt a tenyt, hogy nem reg egy amerikai alakulat latogatott el Magyarorszagra es a Bercsenyiekkel tartott kozos gyakorlat utan a KATONAK mondtak, hogy remekul kepzettek a magyar honvedek. Ezenkivul, te elegge keves informacioval rendelkezel, merthogy Koszovoba 1 hónapja indult el a KFOR 9, es meg fog is menni. A NATO rendkivul, nagy tisztelettel nez Magyarorszag fele, Afganisztanba ha megnezed, a Magyar feladatok veget ertek, es sikeresen el lettek latva. Latszik hogy dunsztod sincsen, hogy mi van az MH ba, en tisztaban vagyok vele, hogy korszerutlen a technologia, de mint azt egy elottem szolo is kijelentette, elegendo a feladatunk ellatasara. Es igen. NATO megvedi a tobbi NATO tagallamot, de ez kolcsonos... Jobb lenne, ha elonem csak a levegobe beszelnel, mert nekem egy 15 eves gyerek szavai jonnek le a stilusodbol, aki nagynak akar latszani. Ha unatkozol ne itt toltsd az idodet, mert ha egy ember velemenyere vagy kivancsi, az mar megosztja a kommenteloket. Kerdes jelentve provokalasert. Meg annyit hogy katona vagyok, es en nem egy rossz zsanert emelek szemlelteto peldakent mint te."


A KFOR meg a KAIA nem ugyanaz te viharmadár! KFOR az Koszovó, de az lehet az utolsó váltás lesz. KFOR on kívül aligha lesz misszió, afgán valószínűleg nem lesz!

Katona vagy? Rendfokozat? Alakulat?

2013. aug. 20. 19:49
 40/49 anonim ***** válasza:

Kedves Magyar Honvéd!

"Kerdes jelentve provokalasert"

Erre most mit mondjak? :-(

Cáfolj! Érvelj! Győzd meg!

2013. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!