Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehetek hivatásos katona,...

Hogy lehetek hivatásos katona, és mit kell majd tennem?

Figyelt kérdés
Szóval az a kérdésem hogy ha elmegyek egy toborzó irodába akkor oda milyen dokumentumokat kellene vinnem?És utáni mi lenne a pszichológiai vizsgálaton?Mi lenne a ki képzésen?Menyi ideig tartana a kiképzés?A kiképzés után mit kell majd csinálnom,elvégre nincs háborúban M.O. szóval akkor mit csinálnak akkor a katonák?Mi a különbség a hivatásos és a szerződéses katonák között?Hogy juthatók ki Afganisztánba hogy ott szolgáljak?Mit tudtok a magyar lövészdandárról?És kérlek titeket hogy csak értelmes válaszokat írjatok,kösz.
2009. nov. 4. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

ha elmész toborzó irodába, akkor maximum szerződéses katona lehetsz.

X idő múlva, és ha a honvédség nélkülözhetetlennek tart téged, kérelmezheted a hivatásos állományba vételedet, de akkor sem tuti hogy átvesznek.

A pszichológia kemény, a fizikai felmérés is. Egészségügyi követelményeknek is meg kell elég rendesen felelni.

Migrénes, allergiás, rendszerbeteg ( pl cukorbeteg) ember nem lehet katona.

Ha ezek mind sikerültek, pár hónap alatt állományba vesznek, majd hat hónap próbaidő, ezalatt a kiképzés is megtörténik, ami kőkemény.

Ha megvan a kiképzés, jelentkezhetsz külszolgálatra, de ott még keményebb feltételeknek kell megfelelni, mind fizikailag mind pszichológiailag.

A hivatásos állományú katonák a honvédségtől kapnak majd nyugdíjat és a bérezés és egyéb juttatások is mások.

Ha szakosodni akarsz, a ZMNE oldalán nézz szét, ott van főiskolai képzés is.

Nem olyan egyszerű azt el kell mondanom.

Egy katona(nő)

2009. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és priviben nem vagyok elérhető, ha nem baj :)
2009. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%
Tesomnak még a seggébe is felnyultak a kivizsgáláson:S
2009. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz az eddigi válaszokat!És hogy lehetek hivatásos katona úgy hogy nem kell kérvényeztem az áthelyezést vagy mit?
2009. nov. 4. 19:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik részét nem értetted annak, hogy csak így lehetsz hivatásos katona.

először szerződéses leszel és majd esetleg kb 15 év szolgálat után kérvényezheted. De akkor sem tuti.

Azt sem írtad le, mi lennél, tiszt vagy tiszthelyettes ( végzettség függő), a tiszteket jobban átveszik, de a beosztásodtól is függ, hogy mit dolgozol, nélkülözhetetlen vagy-e.

2009. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én ugy halottam hogy ha tiszti főiskolát elvégzem akkor lehet hivatásos.
2009. nov. 7. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Már ők is csak szerződéses állományba kerülnek...
2009. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!