Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha most kitörne egy olyan...

Ha most kitörne egy olyan háború, amely érintené Magyarországot, még lenne hadkötelezettség (tehát hogy minden nagykorú, férfi, magyar állampolgárt besoroznának)?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy az általános, 18 éves kor utáni hadkötelezettség eltörlése van-e valami befolyással a háború esetén bekövetkező sorozásra?
2009. nov. 6. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van befolyással. Természetesen ebben az esetben újra elkezdenék a sorozást.
2009. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Kamasz koromban én is a háború esetén bekövetkező sorozástól tartottam, ezért választottam olyan munkát, ahonnan biztos nem hívnak be. :)
2009. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A II.világháborúban minden 18-60 közötti férfit besoroztak,függetlenül attól,hogy hol dolgozott.Csak voltak olyanok,akiket nem vittek ki a frontra,hanem a hátországban teljesítettek szolgálatot.Pl.orvosok,tűzoltók,mentők, vasutasok.Sőt a Vasutasok még az 50-es években is a honvédség állományában voltak.Ha valamilyen büntető ügyük volt, a katonai ügyészség tárgyalta az ügyüket.

Ha komoly háború lenne,akkor most sem lenne olyan munkakör,ahol megúszhatná valaki a behívót.( Legfeljebb a politikusok)

2009. nov. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Diplomata vagyok. ;)
2009. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy magyarországon nem megszűntették az álltalános hadkötelezettséget, csak felfüggesztették.
2009. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Háború esetén teljesen mindegy, úgyis behívnak mindenkit, legalábbis Mo.-n, meg egész Európában is. Nem minden állam teheti meg hogy önkéntes, fizetett zsoldos hadserege legyen (USA), de ha a japcsik Alaszkánál jártak volna, a jenkik is mindenkit behívtak volna. Vészhelyezetben ez alap.
2009. nov. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
na ezt az előttem hozzászólok megválaszolták szépen helyettem is :D igen, mennél háborúba Te is, na meg én is... :D ja és ők is :D
2009. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Diplomatát is besorozzák, csak nem hadi szolgálatra ha nem külföldi diplomáciai szolgálatra küldik, ezeket az embereket háború után általában szeretik felelősségre vonni.

Pl:Sztójay Döme magyar nagy követ volt Németországban, háborús bűnösként fölkötötték.

2009. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, tudom mivel jár a munkám. :)
2009. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!