Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért lenne baj az, ha a...

Miért lenne baj az, ha a fiatal magyar férfiakat megtanítanánk, hogy mit kell tenni egy katasztrófa vagy háború kitörése esetén?

Figyelt kérdés
Vagy sokkal kényelmesebb életképtelennek lenni?
2010. ápr. 14. 12:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Ugye nem a Honvédségre gondolsz, mert ott bizony NEM tanítják meg az embert. Honvédségi kiképzés egy nagy 0.
2010. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
Én kötelezővé tennék 18-25 év között egyfajta 2-3 hónapos kiképzést, ahol fegyelemre, tiszteletre, hazaszeretetre, honvédelemre, haditechnikára, katasztrófavédelemre tanítanám/nevelném a mai eltunyult fiatalokat. Férfiaknak kötelezővé tenném, lányoknak opcionálissá. A sorkatonaságot hülyeségnek tartom, de egy 2-3 hónapos kiképzés nem ártana senkinek. Bocs, ha nem éppen jól fogalmaztam meg, de szerintem nagyjából értitek a lényegét.
2010. ápr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, amire a második válaszoló.
2010. ápr. 14. 12:29
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Második vagyok, sőt 18 és 30 év között inkább. Hasonló lenne a katonasághoz, senki nem rokkanna bele 2-3 hónapba, és legalább új ismeretekkel bővülne a tudásuk. És még talán meg is emberelnék magukat, vagy legalább nem lenne ennyi vasalt hajú, "pofánvágom aztán elkezd sírni" fiú.
2010. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Jól fogalmaztál második és egyetértek.
2010. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Ezeket sokkal inkább az iskola mellett (keretében) kéne folyamatosan... 3 hónap alatt se tiszteletet, se hazaszeretet nem tudsz senkibe belenevelni... Illetve kinek lenne kedve a munkáját, az egyetemét, a családját 3 hónapra otthagyni????

csak az érnéd el vele hogy megutálják az egészet...

2010. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

És ha már itt tartunk, akkor az iskolákban lehetne minden nap egy testnevelésóra, ahol megedzik, és emberi külsőt biztosítanak a fiúknak olyan gyakorlatokkal, amit mindenki el tud végezni, és öntudatos, a saját erejükkel tisztában lévő férfiakat nevelnének belőlük.


Pl. futás, fekvőtámasz, törzsemelés, felülés, stb.

2010. ápr. 14. 12:32
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Igen, így kéne, de mondjatok már egy szervezetet, aminek ez lenne a feladata, és megfelelően el is tudná látni. Mert a Honvédség nem ez.


(Ugyanakkor ajánlanám a Katasztrófavédelmet, vagy esetleg lehet menni tűzoltónak)

2010. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%
Csak azt kérdezném a második válaszadótól, hogy hogyan szeressek egy olyan hazát ahol félelembe kell élnem azoktól a lényektől akiket az én pénzemből tart el ez az ország? Valahog
2010. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Mert iskolába akarok járni, aztán dolgozni, a többit jogom van lesz.rni. Nem szeretem a háborús meg fegyveres dolgokat és ne legyenek olyan köcsögök h háborúba kezdenek a magyar falukban városokban. Nem vagyok ettől eltunyult. Azt pedig hogy mit kell tenni katasztrófa esetén, hát nem tudom milyen katasztrófára gondolsz, természeti katasztrófa?
2010. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!