Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért használnak gunship...

Miért használnak gunship eket? Mikor egy A-10 es ugyan azt a feladatot jobban és gyorsabban eltudja látni. Egyátalán mi védi a AC-130 ast az ellenséges vadászok ellen?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az AC 130 nagy távolságról általánosan alkalmazható földi célok ellen. Tüzelő állások, élőerő, erődítések stb. Nagy területet pusztít nagy hatóerejű fegyverrel. Sajáát magát védi, illetve csak ott vetik be ahol a légi fedezet biztosított.

Az A10 alapvetően "harckocsivadász" lényegesen kisebb célt tud megsemmisíteni, rövidebb repülési idővel.

Példa: a gyalogos célok ellen harcolhatsz pisztollyal meg géppuskával is az utóbbi kicsit hatékonyabb.

2013. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Az A10 egészen más kategória, még bőven a hidegháború gyermeke és egészen más a két repülő feladata.

A gyalogság közvetlen tűztámogatására lett kitalálva a gunship, hosszú őrjáratozási idővel, stb. Az üzemeltetési költség is fontos szempont (ami gyanítom bár marha lusta vagyok utána nézni a C130 as nál kevesebb mint az A10 nél)

Az AC130 esetében a cél az hogy sokáig tudjon a célkörzetben maradni és ha kell tűztámogatást adni, az A10 is képes erre de rövidebb ideig és nem egészen erre alkalmas a fegyverzete.

Afganisztánban pld nem feltétlenül arról van szó hogy tudjuk hol az ellenség A10 oda repül és ennyi hanem akár órákig a célkörzetben kell maradni.


Az AC130 at ugyan az védi az ellenségs vadászoktól mint az A10-et (ami persze jobb helyzetben van mint a nagy tesó de egy vadászgépnek nem ellenfél)

Saját vadászok és AWACS (már ha vannak egyáltalán ellenséges vadászok mert mindkét gépet úgy vetik be hogy elméletileg a légifőlény már az USA oldalán van)

COIN témában olvasgass kicsit, manapság egészen másra van szükség a helyi háborúkban, nagyrészt gerillák ellen mint 40 éve amikor a nyugatra induló VSZ harckocsi oszlopok ellen kellet védekezni.


Anno volt is erről valami hülye vicc hogy a 20 milló dolláros géppel egy pilóta aki évi 200 ezret keres, ledob egy 20 000 dolláros bombát hogy megsemmisítsen egy 200$-ba kerülő vályogházat. (a számok nem stimmelnek persze de ez a lényeg és ezen kéne változtatni)

2013. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Ez érvényes az A-10-re is, őt is leszedik a vadászok. A két gépet csak akkor lehet használni, ha már uralják a légteret.
2013. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


az USA haderejének eszközei sokkal specializáltabbak, kifejezetten egy-egy alakulat igényei szerint fejlesztenek ki fegyvereket


az AC-130 elsődlegesen azért hozták létre, hogy a vietnámi háborúban közvetlen taktikai tüzérségi csapárt tudjon mérni, gyakorlatilag olyan, mint egy rohamlöveg, csak repül, így gyorsabb, a nehéz terep nem akadályozza a haladásban, illetve egy nem frontális háborúban fontos, hogy rugalmasabban lehet a bevetési területeit váltogatni


az A-10 a szovjet harckocsi legyőzésére lett kifejlesztve, gyorsabb, mint a helikopter, és több rakétát tud cipelni, mint a vadászgép

2013. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salamon Bálint ***** válasza:
#4: Abban nincs igazad, hogy az AC-130-as illetve elődje az AC-47 Spooky taktikai tüzérségi platformnak lett kifejlesztve, hisz az első Spooky-k kizárólag géppuskákkal voltak felszerelve, tüzérséggel csak a későbbi AC-130-osok lettek felszerelve.
2013. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salamon Bálint ***** válasza:

Az A-10 és AC-130 közel hasonló feladatot látnak el, sőt a USMC is beszállt saját C-130-asaival és Griffin rakétáival a táncba.


A különbség az, hogy az A-10 gyorsabb, rugalmasabb és több is van belőle szolgálatban mint az AC-130-ból.


Tehát előbbit taktikai CAS-ra alkalmazzák, míg a nagyobbik tesót egy-egy nagyobb feladat végrehajtásához rendelik, ha rendelik, hisz a drónok is átvettek már bizonyos feladatokat.

2013. nov. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!