Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hallottam h a sport jó...

Azt hallottam h a sport jó depresszió ellen. A szoba bicikli is ugyan olyan hatásos?

Figyelt kérdés
16L
2013. febr. 14. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen segíthet a sport. Mondjuk szerintem a szabadtériek a legjobbak, mert akkor friss levegőn lehetsz, de így télen persze ez nehéz. A szobabicikli is jó lehet.
2013. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de a közösségben végzett testmozgás még jobb. Pl. aerobik (ebből is a zumba most a legnépszerűbb), vagy bármilyen csapatsport.


Különösen ajánlom a táncot is, pl. salsa mostanában nagyon népszerű. A tánciskolák által szervezett tanfolyamok és egyéb rendezvények (pl. workshopok, sielés, nyaralás, wellness) a tánctanulás mellett az ismerkedésre is kiváló lehetőséget biztosítanak.

2013. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igena sport is jó de ajógát mindeképpen ajánlanám.

És olvasgass a csakrákról is, esetleg iratkozz be egy jógasikolába. Hatásos és jófej emberekkel ismerkedhetsz meg.

Sok sikert neked!

2013. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azon kívül Google > pszichofitnesz
2013. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Segíthet, meg néhány jó beszélgetés.

Én régen a szabadban bicikliztem.

Leírhatatlan érzés amikor az ember kiteker a semmmibe, 10KM-re egy ember nincs.Csak Te a biciklid az út és a táj. Ott el lehet gondolkodni a nagy dolgokon.

Ahogy kitavaszodik megcsinálom a biciklim és nekivágok a világnak! Csak rajtam az már nem segít

2013. febr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

<OFF> Az előző kérdező utolsó mondatát miért írta, ha szabad megkérdeznem? (Nyilván szabad, mert gondolom, hogy ezzel a hátsó, talán részben tudattalan szándékkal írta oda.) </OFF>



Az előző válaszolóhoz hasonlóan, én is szoktam csinálni hosszú biciklitúrákat. Egyedül ugyan, de akkor is: bejártam a megyét a szép nyári vasárnapokon, ismeretlen utakon, földek között és falvakon át, néha zivatarok elől menekülve...


Az élmény töredékét sem nyújtaná a szobabicikli.


Akik azt mondják, hogy a sport jó a depresszió ellen, valószínűleg leginkább az ilyen, fent ismertetett ingerek hatására, illetve a már korábban szóba hozott közösségi élményre gondolnak. Noha talán a fizikai hatás, amihez nem értek (hormonok meg ilyenek) is számít, de az előbbiek szerintem sokkal jobbak.


Tehát szerintem ne szobabicikliben gondolkozz.

2013. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
En biciklivel gyogyultam ki teljesen a depressziobol es a szorongasbol. De nem szobabiciklivel! Az nagyon jo akkor, ha edzeni akarsz, de ahhoz, hogy jobb hangulatba kerulj, szerintem elengedhetetlen, hogy levegon legyel. Hogy magasztos legyek, ilyenkor erzi az ember, hogy a levego megtisztitja az egesz belsejet. Epp ezert en a magam reszerol hihetetlenul varom a tavaszt, mert most valahogy ugy erzem, mintha ket honapja nem furodtem volna, vagyis amiota utoljara tekertem egy jot.
2013. febr. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!