Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy vadászpilóta képzésen...

Egy vadászpilóta képzésen résztvevőnek pontosan milyen fizikai és szellemi elvárásoknak kell megfelelni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó fizikum, tökéletes látás, jó reakcióképesség, és vagy 4G terhelés elviselése 10 másodpercig (volt vmi natgeo reality erről, tényleges képzésen forgattak az USA-ban).


De ha komolyan érdekel, a toborzótiszt fogja úgyis elmondani.

2013. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ha esetleg tudsz még konkrétumot, kérlek írd le!
2013. nov. 3. 17:11
 3/5 anonim válasza:

Itthon Magyarországon maga az orvosi vizsgálat 3 napos. Itt még nem fizikai kondíciót néznek, csak azt, alkalmas vagy e rá egészségügyileg. A szemednek kifogástalannak kell lennie, a gerincnek szintén. Ez utóbbira a fő indok az, hogy katapultálásnál rendkívüli terhelést kell kibírnia. Aztán vizsgálják a szív- és érrendszeri betegségeket, vért vesznek, stb. A 3. napon pedig ún. barokamrában tesztelik, hogy képes vagy e elviselni a több G-s gyorsulást, hisz a vadászpilótákra olykor 9- 10 G hat. Ha ezzen a vizsgálaton átmész, és elegendő pontszámmal rendelkezel, felvesznek a ZMNE re Szolnokra, ahol tanulsz aerodinamikát, csomó fizikát, meg megtanítják a repülés alapjait, persze még nem rendes vadászgépen, csak gyakorló gépeken. Ha ezt elvégzed, az évfolyamon végzett legjobb 10( ha jól emlékszem) kimehet Kanadába, ahol megtörténik a Gripenekre való képzés, de ebből a 10 ből is csak a legjobb valahány lehet pilór

ta. Ha valami csoda folytán mégis a legjobbak közt leszel, nézheted a gépeket a hangárban, és évente repülhetsz 40- 50órát mindössze.

Szerintem a legnagyobb gond mégis ott van, hogy jelenleg az egész képzés szünetel. Elvégezheted ugyan a ZMNE t, de nem küldenek ki Kanadába, mivel fullon van a pilótalétszám. Ezt nem a neten olvastam, hanem toborzóirodában mondták. Mivel sokáig nekem is minden vágyam az volt, hogy vadászpilóta legyek, elég sokat informálódtam. Bármi kérdésed van, írd meg privátba, ha tudok, segítek, hisz ne feledd, én is pilótának készülök/tem.

2013. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) Most már én is nézelődtem és tényleg eléggé kicsi rá az esély.... :/ Neked sok sikert! ;)
2013. nov. 8. 19:17
 5/5 anonim válasza:
Aranyos.... :) A barokamra nem szimulál semmilyen G hatást. :) Az egy kamra ahol vákuumot képeznek és rád van kötve mindenféle műszer. Azt vizsgálják, hogy az adott szimulált magasságban hogy viselkedik a szervezeted, illetve a "le és a fel szállásnál" így írom, így hívják. Voltam benne többször. :)
2013. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!