Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki volt a "jó" a második...

Ki volt a "jó" a második világháborúban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez buta kérdés, és ilyen nincs, hogy egy "jó". Csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol, ki szerint melyik fél a legkevésbé rossz...:)

Ha lehet, érveket is írjatok! Köszi :) a végén majd én is kifejtem a véleményem :)



2013. nov. 9. 08:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki szemszögéből más.


Nekünk a tengelyhatalmak voltak a jók értelemszerűen, mivel Magyarország is a szövetségesük volt.


De, mondjuk a briteknek a tengelyhatalmak voltak a rosszak.

2013. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Kanada (Mert Kanadában tök jó hoki van.)
2013. nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A 'ki' jelen esetben nemzetekre vonatkozik. Tehát olyan válaszokat várok, hogy pl "az angolok" vagy "a magyarok", nem olyanokat, hogy: "a szövetségesek" vagy "a nácik! 14/88" vagy "Hitler", vagy "Zsukov"

Köszi :)

2013. nov. 9. 08:41
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) tudom, h mindenkinek más, a személyes vélemények érdekelnek
2013. nov. 9. 08:42
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

Finnek, britek, canada,norwegok talán ezek.


Mi magyarok nem voltunk jók pl.: nyilas uramol miatt.

2013. nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

A történelmet mindig a győztesek írják...

Tehát ők voltak a jók, hiszen ki mondaná magáról, hogy bár győztünk, de nem volt igazunk!

2013. nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk magyaroknak jogunkban állt visszaszerezni elcsatolt területeinket mint ahogy a németeknek is. Az első világháborúnak sok felelőlese van. A kitöréséért a szerbek és az oroszok tehetők felelőssé, az elvesztéséért a kommunisták és a zsidók hiszen 1917-18-ban már egy karnyújtásnyira volt a győzelem csak hát jött Károlyi és az ostoba bandája.


Németeknek nem volt sok választásuk csak is Hitler segíthetett. Hitler nem akart német világuralmat csak életteret akart. Ha már világuralom az angolok voltak azok akik évszázadokig elnyomták a világot és még van képük Hitlert vádolni ezzel. A franciákat megakarta leckéztetni de meghagyta volna Franciaországot. Az angolok a kedvencei voltak többször ajánlott nekik békét de nem kértek belőle és amikor megvolt a lehetősége hogy megszállja Angliát nem tette meg.


Hitlert lehet szidni a fajelméletért vagy túlzott német nacionalizmusért de nem akarta kiirtani a zsidókat Madagaszkárra akarta őket telepíteni vagy dolgoztatni akarta őket. Az hogy utána mi történt rejtély talán soha nem tudjuk meg az igazságot.


Lehetne még beszélni arról hogy az USA hogy tervelte ki a Pearl Harbor elleni támadást hogy beléphessen a háborúba. Vagy hogy a mai napig is amerikai katonák állomásoznak Japánban és Okinawa szigetén terrorizálják a lakosságot.

2013. nov. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Szaniszló Úr személyesen?
2013. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
A busmanok.
2013. nov. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%
Egy értelmetlen háború volt az kezdettől fogva, amelynek az lett az eredménye, hogy az egyik "rosszat", a nácikat, a másik "gonosz", a bolsevizmus váltotta fel Európa közepén.
2013. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!