Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a 9mm-es...

Mi a különbség a 9mm-es éleslőszeres és riasztó pisztolyban?

Figyelt kérdés
Ugye riasztópisztoly szabadon tartható, éles fegyverért meg dutyi jár. De nekem egy 9mm-es pisztoly épp olyan élethű riasztónak is, mint élesnek. Mi a különbség közte? Valamint olyat hallottam, hogy át lehet alakítani az élest riasztóvá. Ez hogy működik? Ha veszek külföldön egy éleset, átalakíttatom ott riasztóvá, hazahozva csak egy vizsga kell, ez úgy tudom pár ezer forint, vadászboltba segítenek. Vagy ez hogy lenne kivitelezhető? Még nem tudom milyet, valami második világháborús pisztolyt szeretnék.
2013. nov. 25. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

A riasztónak nincsen lövedéke az csak pukkan. Tehát nem lő ki semmit. Speciális tölténye a gázpatron, ilyenkor szintúgy nincsen lövedék, de a patronban vannak könnygáz (pepper, cs, cn etecera) szemcsék amik a patron elsülésekor légneművé vállnak és a célszemély az arcába kapja. Kifejezetten gáz-riasztó pisztolyt nem tudsz visszaalakíttatni (és törvénytelen is) élessé, mert spiáterből készül, gyengébb anyag, nem bírná a terhelést, plusz tele van szórva a cső "akasztókkal", azaz kis acélpöckökkel amik mindenképpen megfognák a lövedéket.


Élesből lehet gázzá alakíttatni, viszont mivel a gáz és riasztó patronok jóval gyengébbek mint az éles lőszer ezért a fegyver megbízhatatlanná válik, önvédelemre nem alkalmas, csak a vitrinbe jól néz ki.


A fegyvert ha jól tudom a keserű művek tudják átalakítani, de te nem birtokolhatod átalakítás nélkül!!!! Tehát te nem veheted meg, ezt ők szerzik be, mert ha akár 1 pillanatra is nálad van egy éles fegyver akkor néhány év seggbekuki jár érte a sitten...

2013. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja igen a mondandód végére nem válaszoltam: ha külföldön átalakíttatod (EU területén) akkor adnak hozzá egy CIP kártyát, a CIP kártyával és a fegyverrel besétálsz az MKH központba (mkh.hu), és ott néhány ezer forintért adnak rá egy MKH kártyát. Az MKH kártya birtokában pedig megigényelheted a viselésit.


MKH kártya amúgy ha csak otthon tartod a fegyvert akkor nem kell, tehát ha külföldön átalakíttatod és CIP kártyád van akkor otthon tarthatod, ha viszont viselni is szeretnéd akkor ahhoz kell az MKH.


Ha cip kártyát sem adtak hozzá, akkor mindenképpen be kell menned mkh kártyát csináltatni, viszont akkor teljes vizsgáztatási díjat kell kifizetned.

2013. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja és az utolsó: ha önvédelemre szeretnéd magadnál tartani akkor SEMMIKÉPPEN NEM AJÁNLOM az éles fegyvert, és CSAK ÉS KIZÁRÓLAG forgótárasat (revolvert) érdemes venni.

A riasztó és gázpatronok minősége elég eltérő, nagyon sok a gyatra minőségű köztük, ha nem ad megfelelő gáznyomást akkor az autómata nem tölt újra, elakad, rosszabb esetben úgy beékelődik, hogy csak csavarhúzóval szeded ki belőle a hüvelyt. Mondanom se kell, hogy amikor épp meg akarnak késelni ez mennyire problémás dolog... A forgótáras ezzel szemben egyáltalán nem érzékeny erre.

Az autómata egyetlen egy előnye, hogy menőn néz ki, de mivel úgysem mutogathatod senkinek ezért ez nem szempont..


Az élesből átalakított automaták ráadásul még az eleve gázpisztolynak gyártottaknál is instabilabban működnek mert jóval angyobb gáznyomásra vannak tervezve mint amennyit egy riasztó vagy gáz le tud adni.


Otthonra pukkantgatni persze jó lehet, de önvédelemre használni gyakorlatilag öngyilkosság.


Remélem segítettem.

2013. nov. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"SEMMIKÉPPEN NEM AJÁNLOM az éles fegyvert"

Mármint az élesből átalakítottat, az éleset azt ajánlanám ha drága törvényhozóink szerint az emberélet számítana akármit...

2013. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A lényeg, én kinéztem külföldön egy Luggert, elég jó ár, a baj hogy éles. Beszéltem a tulajjal, azt mondta, hogy ott át tudom alakíttatni gáz-riasztóvá, nem kell hatástalaníttatni. És ez csak szebb módja, mint hogy lehegeszteni meg reszelni meg dugózni meg ilyenek. Nem teljesen értem, hogy a riasztópatron gyengébb, ezért nem lesz megbízható a fegyver. Ezt hogy érted, veszélyes lesz? Vagy csak hogy nem tölt újra? Az nem baj. Az átalakításosdit meg megbeszélem vele, kifizetem neki, és akkor alakíttassa át, meg szerezzen rá olyan CIP kártyát. Viselni nem akarom, csak itthon legyen, olyan relikviának, meg néha-néha pukkantgatni.

Gondoltam a fegyvertartásira is, azt nem tudom mennyi idő+pénz lenne megszerezni, bár lehet elgondolkodok inkább azon. És akkor lőtéren nyugodtan durrogtathatnám, csak nem egy darab vas lenne, meg ha egyszer kitör a jobb világ, amikor nem kell szégyellnie magát az embernek, mert valami érdekli, akkor csak lesz egy valódi darabom. (no meg persze ha majd a betörő nem tehet panaszt még a lopott áru minőségére is, hanem egyszerűen lelőhető lenne...) Csak fegyvertartartásit se adnak akár hányra. És van valami olyan módja, hogy ha most átalakíttatom gáz-riasztóvá, akkor ha netán 10 év múlva jön egy értelmes kormány, és azt mondja, hogy éles is tartható, visszaalakítják nekem? Vagy ez a riasztóvá alakítás is úgy működik, hogy soha nem lesz visszaalakítható?

2013. nov. 25. 13:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, soha nem lesz visszalakítható, a csövet telerakják akasztókkal, a csövet a tokba heggesztik, hogy ne tudd cserélni, a rugókat kicserélhetik gyengébbekre, úgy, hogy azt később ne lehssen visszalakítani élessé.


Az, hogy gyengébbek a gáz és riasztópatronok azt jelentik, hogy a fegyver nem feltétlenül tölt újra, elakadhatnak benne a patrokon, beékelődhetnek. Egy díszfegyvernél ez nem para, mert ha gond van akkor bőven van időd újratölteni, vagy lekapni a szánt és kiszedni kézzel a töltényt.


Otthon tartani korlátlanul bármennyi gázpisztolyt tarthatsz, viselési engedélyt is kiválhatsz korlátlanul bármennyire. Mint mondtam, ha csak otthon akarod tartani akkor nem kell MKH kártya, de tény, hogy ártani sose árt ha megvan.


A hatástalanításnál mindenképpen szebb megoldás a gázpisztollyá alakítás, akkor legalább szilveszterkor petárdázni meg tüzijáték rakétát fellőni jó lesz :D


Fegyvertartásit amúgy nem nagyon fogsz kapni pisztolyra...

2013. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom otthon van az ilyenekbe. :) Fegyvertartásit nem adnak pisztolyra? És sportköri papírokkal? Nem tudom, azért meg hogy egy eredetit szétb.xassak hogy nekem legyen mivel durrongatni, de soha többé ne legyen az, ami valóban, nem tudom megéri-e... Ha ilyen hülye kormányok vannak, hogy ennyit nem tolerálnak, hogy ugyan már antik darabokat ne olvasszanak be, mert nem igazán van olyan, hogy bejelentett fegyverrel megy valaki bankot rabolni. A feketepiacon még pár éve még az oroszok hozzádvágták az AK-t. Bár jópár éve már... Nem beszélve arról, hogy még kézigránátot is vehettél meg mindent. Már most azért ennyire nem csinálják, hogy ajánlják nyilvánosan, de a fekete piacon 99%, hogy mai napig fű alól kapsz bármit. Úgyhogy ez a szabályozás sehova nem vezet, csak oda, hogy akit tényleg érdekel a téma, és szeretné csinálni, az itthagyja az országot. Mert ha csak Szlotákiát nézzük, ott is tarthat az ember, lőtérem Mg-vel lövöldözhet, ilyenek. Aztán nem emlékszem már melyik ország az, de ott pl kimész a kertbe, és ha van otthon egy bejelentett MG-42-d, akkor nyugodtan kiengedhetsz egy sorozatot. És láss csodát, mégse hallani olyat, hogy MG-42-vel kiírtotta a fél várost. Mert ott keményen elmeszakértő megvizsgál, és idióta elmeháborodottak nem kaphatnak rá engedélyt. Aki meg normális, az tarthat otthon 200-at is.
2013. nov. 25. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:

"Úgy látom otthon van az ilyenekbe. :)"

Anynira azért nem, csak pont 2 hete igényeltem egy viselésit gázpisztolyra így még frissek az infók :)


"Fegyvertartásit nem adnak pisztolyra? És sportköri papírokkal?"

Ahhoz lövészklubnak kellene igazolást adni, hogy akkora tehetség vagy, hogy folyamatosan gyakorolnod kell és ehhez saját fegyver javasolt.


"Nem tudom, azért meg hogy egy eredetit szétb.xassak hogy nekem legyen mivel durrongatni, de soha többé ne legyen az, ami valóban, nem tudom megéri-e..."

Szerintem nem, mondom, vitrinbe ha sok pénzed van. Amúgy jobban megéri egy eleve gázpisztolyt venni, nézegetni durrogtatni az is jó. Nekem erre a célra egy Walther P22-m van, míg önvédelemre egy hw37 (csak erre igényeltem meg a viselésit)


"Ha ilyen hülye kormányok vannak, hogy ennyit nem tolerálnak, hogy ugyan már antik darabokat ne olvasszanak be, mert nem igazán van olyan, hogy bejelentett fegyverrel megy valaki bankot rabolni."

Nefélj, megvan a véleményem a kormányunkról. Tőlük aztán ott d*glesz meg ahol vagy, a lényeg, hogy ne legyen nálad fegyver. A vicc az egészben, hogy még szerelt gumilövedékes fegyvered sem lehet, pedig azzal max úgy okozol életveszélyes sebesülést ha a szemét lövöd ki valakinek...


"fekete piacon 99%, hogy mai napig fű alól kapsz bármit."

Ezt sokan nem értik meg. A bűnözőknek LESZ/VOLT/VAN fegyvere ha akarnak, csak neked mint polgárnak nem lehet. A te életed és főleg az általad birtokolt értékek nem érnek ennyit.


"Aztán nem emlékszem már melyik ország az"

Passzolom melyikre gondolsz, de azért komoly tűzerejű dolgokat igen kevés helyen engednek. Nincs is rá szükség, szerintem elég lenne ha önvédelemre éles 5-6 lövetű revolvert lehetne hordani, otthonra pedig puskát. Azért talán egy AK47 és egyéb automata gépfegyver túlzás... :D A fejlett világban igen sok helyen van fegyvertartás (usa, szlovákia, finnország, csehország, svájc stb), mégis csak az usából hallani vérengzésekről, és sajnos ez elég negatív sajtót okoz a fegyvereknek. Amiatt mert egyesek félnek tőle és nem értik, hogy az ember öl és nem a fegyver elveszik tőlem a jogot, hogy az egyetlen eszközzel védjem meg a családom ami alkalmas rá. Helyette használjak gázsprayt meg pisztoly formájú gázpsrayt... Hát köszi.

2013. nov. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, nem a fegyver öl. Hanem az ember. És ha akar, akkor öl késsel...

Amúgy meg a ping-pong sincs betiltva, pedig ha valakit tarkónvágnak ping-pong ütővel, akkor is meghalhat. De Magyarországon nagyobb eséllyel üt agyon egy fa, mint hogy lelőnek.

2013. nov. 26. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!