Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most is alkalmaznak fizikai...

Most is alkalmaznak fizikai fenyítést a hadseregekben?

Figyelt kérdés

Az ilyen modern hadseregekre gondolok elsősorban, mint USA, Németország, Izrael.


A Magyar Honvédségben van-e ilyen módszer, vagy miket használnak a fegyelem növelésére és büntetésként?



2013. dec. 10. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:

én csak Oroszországról tudom biztosan, hogy ott engedélyezve van a testi fenyítés

szerintem Európában máshol nincs engedélyezve, de ez persze nem azt jelenti, hogy nincs is

2013. dec. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Mind a magyar hadseregben mind pedig az Usáéban divat a futtatás, fekvőtámasz büntetésképpen.
2013. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salamon Bálint ***** válasza:
A futás és fekvőtámasz mint fenyítés? Gondolom suliban felmentésed volt tesiből.
2013. dec. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salamon Bálint ***** válasza:
100%
Nem sorozott hadseregben nem dívik a testi fenyítés, nem is alkalmazzák.
2013. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Németországban és az USA-ban nem. Izreal passz, a keleti és az Afrikai országokban elképzelhető. De a nyugatiban nem,szerintem törvénybe ütköző is, ebből talán az idegen légió mentesülhet.
2013. dec. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cl28 ***** válasza:
100%
A fekvő és futás vagy egyéb állóképesség fejlesztő gyakorlat nem alkalmazható fenyítésként, de az ziher, ha elszúrsz valamit, akkor a parancsnokodnak eszébe jut, hogy azonnal fejlesztendő az állóképeséged....
2013. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Salamon Bálint ***** válasza:
Nálunk is ha valaki elszúrt valamit, rögtön meg kellett nézni (futva) hogy a távoli fánál ott van-e a százados úr, és vissza kellett futni jelenteni, természetesen magának a százados úrnak. Volt másik lehetőség; a kimaradás és eltáv megvonás; szóval inkább futottunk.
2013. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Találó mondás a honvédségnél: Ami nem megy be fejbe az bemegy izomba :D
2013. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!