Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Állásinterjún van joguk...

Állásinterjún van joguk elkérni az adataimat és lefénymásolni (útlevél, személyi, bankszámla adatok stb), úgy, hogy a végén nem alkalmaznak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 16. 17:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nincs. Nyilván néhány személyes adatod benne van az önéletrajzodban is, meg az elérhetőségeid. Másra csak akkor lesz szükségük, ha alkalmaznak is.
2013. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, ezért nem értettem amikor elkérték, mondom oké, biztos jó leszek nekik. Erre meg azt mondta a végén az interjúztató, hogy majd értesitenek, de azt meg tudjuk mit jelent....
2013. nov. 16. 17:17
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tudnak vele kezdeni, de nekem nagyon nem tetszik a dolog.
2013. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Csak az iskolai papírokat van joguk fénymásólni
2013. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Az, hogy majd értesítenek, nem azt jelenti, hogy nem alkalmaznak, hanem hogy ELÖSZÖR az ÖSSZES jelentkezöt meghallgatják és UTÁNA döntenek majd.


Az meg, hogy elkérik az adataidat, teljesen normális dolod, söt az is, ha egy azonosító okiratot fénymásolnak.


Visszaélni eleve nem lehet ezekkel, szóval semmi értelme ezen törni a fejed.

2013. nov. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon fura. Főleg, hogy ha alkalmaznak, akkor sem szokták lefénymásolni az iratokat, hanem csak elkérik az adatokat.

Ha meg valahol szükség van pl. a személyid fénymásolatára (pl. bank) ott sem vihetik el, hanem előtted kell lefénymásolni és alá kell írnod a fénymásolatot, hogy hozzájárultál a fénymásoláshoz.

Nem tudom elképzelni, hogy mire kellett nekik, de én biztos, hogy izgulnék.

2013. nov. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem kérhetnek ilyesmit, amíg nincs az orrod előtt a szerződés, hogy felvettek!És azután sincs szükség olyan adatokra, mint pl útlevél adatok.Akár fel is lehet őket jelenteni személyes adatokkal való visszaélésért.Semmi szükségük rá, ha nem akarnak alkalmazni, csak rossz céljaik lehetnek az adataiddal.

Máskor, ha ilyesmit kérnek, előbb kérdezd meg, alkalmaznak-e?Ha azt mondák, majd értesítenek, meg bla-bla-bla, akkor felejtős az egész.Nem baj, ha emiatt nem vesznek fel!Becsületes cég nem kérné szerződés kötés előtt ezeket az okmányokat tőled, ha meg csaló nyomorultak, akkor neked ott dolgozónak keresnivalója nincs!

2013. nov. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A nagyobb cégeknél nem kérik el, csak akkor ha tartaléknak vesznek fel tehát úgy hogy ha szólnak akkor egyből mehetsz dolgozni. Egy nagy cégnél én is így voltam interjú végén behívtak egy másik irodába ahol lefénymásolták a papírjaim akkor közölték telefonon pár nappal később hogy csak tartalékosnak vettek fel 1 héttel később jött a telefon hogy menjek be minél előbb tesztet írni, orvosi vizsgálatra, meg egyéb oktatásokra, és akkor mondták hogy tartalékos vagyok tehát ha adódik másik lehetőség és felvesznek oda akkor egyből telefonáljak be hogy már nem aktuális a dolog mert bármikor behívhatnak dolgozni.

Persze ebből nem lett semmi, de akkor leadtam azért.

Egy kisebb cégnél is ugyanígy voltam nem akartam oda adni nekik csak mondták pontosabban a nagyfőnök hogy felvett engem de csak alkalmira tehát heti 2-3 nap munkaidővel és azért kérték mert be akarnak jelenteni plusz letudni a papírmunkát hogy az első napomon már ne kelljen ezzel szenvedni. Nagy nehezen oda is adtam de utána közölték hogy mégsem kell doglozzak, akkor elég dühös lettem mert azthittem valami rosszat akarnak majd, de utána pár nappal később felhívott hogy van egy szabad állás, egy állandó 8 órás munkakör és ha érdekel akkor már 2 nap múlva kezdhetek, persze bementem, elfogadtam meg minden, és akkor mondta hogy milyen jó hogy ezt letudták mert mondta hogy már be is jelentettek és már a szerződésem írják, telefonálás után 2 órával később már írták is a szerződésem, így megspóroltak 1 napot ezzel, így már másnap kezdhettem is akkor már csak az orvosi vizsgálat, meg az oktatás, és a ruha kiadás volt hátra. Szóval valamilyen téren jó ha előre megvan csak hogy ha hirtelen kell az ember előre tudjanak dolgozni mire beér a dolgozó.

2013. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Az, hogy majd értesítenek, nem azt jelenti, hogy nem alkalmaznak, hanem hogy ELÖSZÖR az ÖSSZES jelentkezöt meghallgatják és UTÁNA döntenek majd. "


Ehhez a döntéshez akkor sincs szükség a személyi igazolványra, útlevélre és bankszámla adatokra.Elég lenne megkérdezni a jelentkezőt, rendelkezik-e ezekkel, ha munka szempontjából ez fontos!!Nem a döntéshez van erre szükség, az biztos.


"Az meg, hogy elkérik az adataidat, teljesen normális dolod, söt az is, ha egy azonosító okiratot fénymásolnak."


Nem normális és abszolut nem szabályos dolog!


"Visszaélni eleve nem lehet ezekkel, szóval semmi értelme ezen törni a fejed."


A dörzsölt adathalászok jobban tudják, mivel lehet visszaélni!


Megjegyzem, sok cégtől a különféle adatok megsemmisítés nélkül a kukába kerülhetnek, ahonnan boldog-boldogtalan kiszedheti és azt csinál az adatokkal, amit akar.

Ha esetleg nem hallottál még identitás tolvajokról, olvass utána.Ha meg munkáltató vagy, jobb ha tudod, nem minden jelentkező ma jött a falvédőről!

2013. nov. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A nagyobb cégeknél nem kérik el, csak akkor ha tartaléknak vesznek fel tehát úgy hogy ha szólnak akkor egyből mehetsz "


Ebben az esetben is szabálytalan és szükségtelen elkérni, hiszen a szerződés megírásánál mindkét félnek jelen kell lennie és az okmányok másolására, bemutatására is ekkor kellene sor kerüljön.Előtte minek?Hisz nem biztos, hogy valóban felveszik a jelentkezőt!Miért kell az embert totál hülyének nézni??!

2013. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!