Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért volt sikertelen az...

Miért volt sikertelen az olasz hadsereg a Második Világháborúban?

Figyelt kérdés
Hiszen az olaszok ősei a rómaiak az akkori világ legjobb harcosai voltak, de a későbbiekben is elég jól teljesítettek az itáliaiak. Pl. az első világháborúban is kitettek magukért(akkor bezzeg még ellenünk voltak :P). De nem értem miért voltak a II.vh.-ban ilyen sikertelenek.

2014. jan. 25. 19:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 10-es, 1944-45-re a szövetségesek még fejlettebbek lettek volna technikailag, így az olaszoknak megint nem lett volna esélyük.
2014. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező ennyi erővel a franciák gallok, svédek és társaik vikingek, angolok kelták, magyarok hunok?

Elég megnézni a magyar történelmet, 1 tatárjárás után elfogyott a nagyja magyar, felkellet tölteni mindenféle egyébbel, utána jött a török, megint felkellet tölteni megint egyébbel. Ezért nincs a magyarokban egyébként összetartás mert tényleg annyifélék vagyunk.

Különben is nézz meg egy rómait a képeken, meg nézz meg egy olaszt, mint ha egy svédet meg egy cigány hasonlítanál össze...

2014. jan. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A 10-ik válaszolóval hasonló véleményen vagyok. Olaszország 1935-től 1945-ig, 10 éven át, szinte folyamatosan harcban állt (Abesszínia, spanyol polgárháború, Albánia és végül a II. vh). Amikor az olaszok mélyen bekeveredtek ebe a spanyol polgárháborúba, már mindenki tudta, hogy a végső győzelem előtt nem fejezik be a műveleteket spanyol földön. A II. világháborús szereplés gyökerei ide vezetnek: a spanyol polgárháború hatalmas összegekbe került Itáliának: ha megnézi valaki az olasz haditechnika fejlődését akkor láthatja az 1937-es év második felétől 1939 majdnem derekáig tartó űrt (durva megközelítéssel: 1938), amikor a szárazföldi és légi haditechnika fejlesztése igazából szünetelt (spanyol polgárháború: 1936-39, tehát megvan az összefüggés). Tény, hogy Németország is jelentősen benne volt a spanyol polgárháborúban, de az olaszok a németeknél gyengébb ipar és gazdaság ellenére is nagyobb támogatást nyújtottak Franconak. Ezt a másfél-két éves lemaradást az olaszoknak hosszú évekbe telt behozni (amit a vh-s szerepvállalás még nehezebbé tett 1940-től): a tüzérség 1941-re, a páncélosok terén 1943-ra, a vadászgépek terén 1942-re és bombázók terén is csak 1942-re sikerült valamelyest utolérni a német vagy szövetséges minőséget, DE a mennyiség terén ez már lehetetlen lett volna. A haditengerészet igen ütőképes és erős volt, itt néhány "apróság" hiányzott (pl.: repülőgép hordozók, radarok). Valódi jó radarokat a nagy hadihajók 1942-ben kaptak, az olaszok repülőgép-hordozója (Aquila nevű)kis híján elkészült... a világháború utolsó napjaira...

Lehet még találni okokat, hogy az olaszok miért nem voltak igazán hatékonyak a háborúban: tagadhatatlan, hogy a katonák gyengébb kiképzést kaptak, a parancsnokok között kevés volt az igazán tehetséges, kezdeményező készségű egyén. Emellett a hagyományos olasz megosztottság (észak-dél) is közre játszott, a király és a monarchista körök/katonák/parancsnokok/politikusok nem rajongtak a tengelyért.... Emellett a minden téren elpuskázott 1940-es lehetőségek.

2014. jan. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
Az 1. világháborúban sikeresek voltak az Alpokban,tekintve hogy voltak hegyi vadász alakulataik míg az Antantnak nem.A ". világ égész idején nem rendelkeztek megfelelő mennyiségű és minőségű hadi anyaggal(harckocsik,tüzérség,légierő stb.).
2014. jan. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Antantnak ? Nem az OMM-nek ?
2014. jan. 29. 16:45
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A 13-as vagyok.

Még valóban a lazaság is közre játszott, pl.: 1940-ben miután hadba léptek a hadügyminisztérium megtartotta békéidéi szokását, hogy délután 2-kor "zártak".

2014. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert Mussolini egy hataloméhes "nagy vezér" volt.A tisztjei is éppoly hanyagok hataloméhesek voltak és sokszor kamu jelentéseket adtak le,pár adatot meg többszöröztek.Így a hibás adatok alapján Mussolini túlbecsülte az erejét és így az egész fasiszta hataloméhes idióta fasiszta bagázs nekiment olyan országoknak amiket alig birtak lenyomni,többnyire csak német segítséggel vagy harci gázzal(,Görögország,Észak-Afrika)És úgy umblock minden fasiszta olasz hadjárat.Ha tudta volna mussolini hogy a haderje európa viszonylatban egy rakás ürülék akkor lehet nem lett volna ez.Szóval összefoglalava az olasz tisztek a Duce elismerését akarták kivivni és a fejlesztések heylett össze vissza írták az adatokat
2017. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az olaszok nemcsak a második világháborúban voltak sikertelenek, amióta létrejött az olasz egység 1861-ben, de még előtte sem tudtak önállóan katonai sikereket elérni. Az olasz egységben nagy szerepe volt a franciáknak és a poroszoknak is. Talán Líbia 1911-es megtámadása és legyőzése volt kivétel.


Az olaszok és a Római Birodalom népei nem egy és ugyanaz a nép. A Római Birodalom hadseregét a Birodalom különböző részeiről érkező katonák alkották. Ez a hadsereg az állam fénykorában azért volt sikeres, mert egyfajta poroszosan fegyelmezett, jól képzett katonaságból állt, többé-kevésbe jó vezérkarral.


Az első világháborúban egyáltalán nem voltak sikeresek. Sőt, kudarcok sorát szenvedte az olasz hadsereg az Isonzónál. A háború kitörésekor az 1882-ben létrejött Hármas szövetség (Német Birodalom, Osztrák-Magyar Monarchia, Olasz Királyság) tagja volt, de 1915.május 23-án, mikor belépett a Nagy Háborúba, elárulta a szövetséget. Másfél év alatt tizenegyszer próbálkoztak áttörni az Isonzónál, a több fronton harcoló, gondokkal küzdő Monarchia ellen, de Svetozar Borojevic remek védekező taktikájával, jóval kevesebb katonával, mint az olaszok mindannyiszor visszaverték a támadásokat. Még az a gyenge osztrák-magyar hadsereg is képes lett volna az olaszokat megverni önerőből, ha nincsen megosztva a hadserege és nincs gond az élelmezéssel. De persze a történelemben nincs ha.


A második világháborúban előtt, az 1930-as években az olasz technika jónak volt mondható, ők az 1920-as évektől tudtak támaszkodni saját hadiiparukra, fejleszteni, mivel győztes államok közé tartozott. Azonban 1922-ben a Mussolini került hatalomra és egy igen arrogáns, nagyzoló emberke volt. Látható különböző korabeli felvett korabeli beszédében. Ez a nagyképű hozzáállás a hadseregre is igen jellemző volt. Nem hiába volt az Észak-afrikai és görögországi kudarc. Görögországban a katonailag nem túl erős, nemzeti viseletben harcoló, "szoknyás" görögöktől szenvedett szégyenletes vereséget. Mindannyiszor a németek húzták ki őt a sz@rból.

2017. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az olasz sereg már a XIX. század végén is egy rakás trágya volt. 1895-6-ban megtámadták Etiópiát, de a nagyrészt elöltöltős puskával és dárdával felszerelt bennszülöttek visszakergették az olaszokat a mamma szoknyája mellé. Az olaszok voltak az egyetlen hadsereg, akiket egy afrikai ország legyőzött a gyarmatosítások időszakában.
2019. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!