Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az MH AA-n indul a Parancsnoki...

Az MH AA-n indul a Parancsnoki ágazat, légvédelmi rakéta és tüzér szak!? Mi véleményetek érdemes csinálni jó beosztásnak számít?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy majd a Parancsnoki ágazat, légvédelmi rakéta és tüzér szakra jelentkezem.


Személyes véleményekre lennékre lennék kíváncsi a szakkal kapcsolatosan.

Például:Életképes szak e, Milyen az előmenetel, stb.


Fontos lenne a dolog ezért komoly válaszokat szeretnék.

Előre is köszönöm.



#Parancsnoki ágazat #légvédelmi rakéta és tüzér szak
2014. febr. 23. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is azt fogom választani, ha felvesznek.Te kaptál már valami értesítést?Itt egy link: [link]
2014. febr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

sziasztok, én a fegyverzetműszerészt jelöltem meg de ha nem lennék színtévesztő tuti én is tüzérre jelentkeznék, értesítést még én sem kaptam :(


ui.: a légvédelmi rakétásoknak jobb esetben csak évi 1 éleslövészetük van és sajna Győrben nincs nagy mozgás nincs sok hadgyakorlat ahová menniük kéne, de a NATO tagság miatt a légvédelem sohasem szünhet meg mindíg bevethetőnek kell lennie, külfödi misszióknál a győriek csak Koszovóba szoktak menni

a tüzérek Tatán már jóval több gyakorlaton vesznek részt és a 25.-ös lövészeknél is jó nagy mozgás szokott lenni viszont a modern honvédség szempontjából miszerint csak azok a jó haditechnikai eszközözök amik egy katasztrófában a civilek segítségére tudnának vállni, nos ebbe nem tartoznak bele a tarackok, a D-20-ok száma minimális számszerint 6-ról tudok ami hát..... jó ha egy század támogatására jó nem hogy egy egész hadseregére......

2014. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia

Örülök hogy te írtál hozzá mert én is színtévesztő vagyok.


Azt honna tudod hogy nel lehet légvédelmi rakáta tüzér?


Itt van ez e szerint lehetsz.Ez nem igaz???

A Magyar Honvédség alkalmasság-vizsgálati rendjét a 7/2006 (III.21.) HM rendelet szabályozza. A rendelet 060 szakasza alapján minõsíti a szemész szakorvos a színtévesztést. Az alkalmasság megítéléséhez viszont pontosan kell ismerni a színtévesztés mértékét ( Anomaloscopos vizsgálat eredménye). A szemész szakorvos ettõl függõen hozza meg a „korlátozással alkalmas” vagy „alkalmatlan” döntést.


Amennyiben a döntés „korlátozással alkalmas”, akkor az alábbi fegyvernemekben nem teljesíthet katonai szolgálatot: F1=gépesített lövész,


F2 = harckocsizó, F6=rádióelektronikai felderítõ, lokátor technika.


Adott beosztásokat színtévesztést korrigáló lencse viselése esetén sem töltheti be.

Tisztelettel:


MH HEK Preventív Igazgatóság


Tehát ami lehetsz:

F3. - vegyivédelmi,

F4. - tüzér, légvédelmi rakétatechnika,

F5. - muszaki,

F7. - fegyverzeti és gépjármutechnika, repülo-muszaki (gépész),

F8. - hadtáp, pénzügy, informatika, közlekedés, gazdálkodás.


Elöször bizts meghuznka a szemészeten de fellebezd meg mert másdfokon már elbírálják és tovább engednek ésszerü kereteken belül!!!

Remélem tudtam segíteni és kérek mindenkit hogy ha talál még ilyen vagy hasonló kérdéset másolja át ezt az üzenettet teljes tartalmában hogy végre nem keringjen már sok tévhítt ezzel kapcsolatban!



Itt az áll hogy tüzér is lehetsz.

2014. febr. 25. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Tiszt biztosan nem leszel altiszti végzettséggel. Az egy OKJ gyakorlatilag. A tiszti az meg felsőfokú, az NKE-n oktatják a hadtudományi karon.
2014. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó te milyen tisztről beszélsz? Egy altiszt s lehet parancsnok alegységeknél, pl szakasznál.
2014. febr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!