Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonák! Melyik surcit...

Sorkatonák! Melyik surcit kedveltétek jobban, a 65M, vagy 85M mintájút? Melyiket miért?

Figyelt kérdés

[link] 85M

[link] 65M



2014. febr. 23. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem csak 65M jutott, így én nem tudom összehasonlítani a kettőt.
2014. febr. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SimkoL ***** válasza:
85%
Én határőr voltam és csizmát hordtam. Szerencsére már nem kapcával :)
2014. febr. 24. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ma 00:40


Igen, most így belegondolva ez jogos felvetés... nekem jutott mindkettőből, mert mikor bevonultam, már gyártották a 85M mintát is. De a legtöbbeknek akik bevonultak 85 előtt, csak a 65M-mel lesz tapasztalatuk.


Nekem jobb volt a régi, 65M mintájú, mert ott még be tudtam fűzni úgy, hogy megálljon valahogy a lábamon. A 85M-nek volt egy kivágása a fűzőszemeknél, így azt az istennek se tudtam tökéletesre befűzni, pedig még a sportcipőből is beleraktam a talpbetétet pluszba.

2014. febr. 24. 08:18
 4/10 A kérdező kommentje:

ma 02:18


Az mikor volt, ha szabad kérdezni?

2014. febr. 24. 08:18
 5/10 SimkoL ***** válasza:
88%
1984. november 29.-től, felejthetetlen dátum, pont napra 2 hónappal előtte nősültem, stilszerűen fegyvereses erők napján :).
2014. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
:D Az komoly! Jó egészséget!
2014. febr. 24. 22:26
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

65M. Két réteg bőrből volt, jobb volt a szabása, tartósabb volt, a talpa alig kopott, és be tudtam fűzni a lábamon mindenféle plusz talpbetétekkel való trükközés nélkül.


Keserves egy csalódás volt, mikor a 87M-re továbbfejlesztették a surranót. Mindenben rosszabb lett.

2014. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Keserves egy csalódás volt, mikor a 87M-re továbbfejlesztették a surranót. Mindenben rosszabb lett."


+1. A 87M egy kritikán aluli kalap sz...ar volt. A kivágás miatt nem lehetett befűzni normálisan hogy megálljon a lábon, és a talpa is puhább volt már, gyorsabban kopott. Meg a sarkát is jobban törte az embernek.



Amúgy beírtam keresőbe, hogy "surranó", és egy csomó találatot kihozott.... kész kultusza van itt gyakorin a surcinak :D

2014. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

65 M

Egyforma és kiváló minőségű volt. A különbség már 10 km után érezhető volt. A későbbi modelleken sokszor előfordult hogy a jobb-és bal nem azonos bőrből volt, egyik puhább és/vagy vékonyabb volt. Pl. egyik hamarabb kitágult lötyögott, ápolás ellenére kirepedt.

2015. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindkettővel van tapasztalatom: a korábbi, a 65M bélése is bőr, nincs végigfűzve, és ezért az én tapasztalataim szerint jobban tartja a bokát. A 85M-nek nincs bélése, és sajnos a harmadik szem után csináltak egy kis bevágást a fűzésen, gondolom elvileg a boka kedvéért, de a gyakorlatban ettől soha nem lehet rendesen szorosra fűzni, akkor sem, ha már jól betört. Egyszóval a korábbira szavaznék.
2023. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!