Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti mit gondoltok az AK-47...

Ti mit gondoltok az AK-47 fegyverről?

Figyelt kérdés
Mennyiben koppintása a német STG 44-nek? Igaz, a legtöbbet legyártott kézi fegyver, de ugyanannyira hatásos is? És tényleg az M16-M4 nem veszi fel vele a versenyt? És az SA-80, G36C, vagy mondjuk Famas? SZóval general AK47-es topik :)

2014. márc. 11. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Minden gépkarabélynak az STG-44 az ősatyja, így mindegyiket arról koppintották, hogy te szavaiddal éljek. Az AK nem véletlenül a legtöbbet gyártott fegyver, hatásos, strapabíró, olcsó, könnyű karbantartani.

Azóta készültek modernebb fegyverek is, de ezzel is ugyan úgy lehet embert ölni, mint azokkal, legfeljebb könnyebb az újabbakat használni.

2014. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
igen, az első modern gépfegyver valóban az Stg 44 volt, de az AK-47-re szokták mondani hogy nem originál orosz, hanem egy az egyben koppintás, ami kinézetre rá is illik (alakja, válltámasza, golyótárja...)
2014. márc. 11. 14:13
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem egy az egybeni másolata az StG-44-nek. Sok annál használt megoldást alkalmaztak, de használtak benne máshonnan "eltanult" műszaki megoldásokat is.


Az AK-47 méltó a hírnevéhez. Olcsó, strapabíró, könnyű karbantartani, egy világvége alkalmával szeretném, ha egy ilyen lógna a vállamon, mert biztos lehetnék benne, hogy ha szükség lesz rá, el is fog sülni. De ma már nem korszerű fegyver, nem véletlen, hogy leállították a gyártását. Háborúba már nem mennék vele.

2014. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Külsőleg valóban hasonlít viszont nem egy az egyben koppintás a belső működése viszont eltér. Szóval messze nem 1 az 1 ben koppintás.

Az hogy mennyire össze vethető a nyugati típusokkal megint csak jó kérdés mert az M4-M16 stb 5,56 os lőszert használ ami néha előny néha hátrány. (megjegyzem az AK74 nél az oroszok is megcsinálták a maguk 5,56 os verziójukat)

A legtöbb nyugati típus ha strapabíróságban nem is veszi fel a versenyt az AK val viszont ergonómiában általában jobbak nála. (mondjuk ezen is dolgoztak sokat az oroszok azóta)

Azt sem érdemes elfelejteni hogy az AK47 nem egy mai konstrukció (talán 47-ben?? állították szolgálatba), azóta az oroszok is tovább gondolták, nem kicsit.

2014. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
ja, én is úgy hallottam/láttam hogy csak külsőleg egyezik az Stg-vel, belsőleg azért más. Amúgy mostan melyik gépfegyvert tartják a "legjobbnak" ha lehet ilyet mondani. SA-80, G36C, AK-101, Famas, AUG??? és még sorolhatnám
2014. márc. 11. 15:39
 6/25 anonim ***** válasza:

az AK-47 a német stg-44 továbbfejlesztése


tekintve, hogy az egész egy buta vasdarab, ezért rendkívül strapabíró és megbízható


nem hiszem, hogy a legtöbbet legyártott kézifegyver, mert az ak-47, az ak család tagja, szerintem már évtizedek óta konkrét ak-47-est nem is gyártanak


honvédségnél is amd-65 volt, meg még ak-63 van

2014. márc. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Semmit. Nekem AMD-65 volt, bár tudtommal ugyanaz a konstrukció. Nálunk még platóról is esett le és volt egy viccem ezzel kapcsolatban, mert ugye a civil lakosságnak gyártott dolgok szart sem érnek, már akkor kukába valók mikor megveszi a paraszt.


Tudod mi történik az AMD-vel ha leesik a platóról?


Poros lesz. Hahahahaha...

2014. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

amikor én katona voltam, az egyik utódját nyomták minden nap a kezembe.

Marhára utáltam. Megvetem azóta is.

2014. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
csodálkozom az utolsó kommenteken - azt mondták mindig is hogy ak sorozat fegyverei a legjobbak (nem minőségben), mert esőben-szélben-sárban működnek, ellenben a nyugati gépfegyverekkel... aki katona volt az mi kivetnivalót talált benne?
2014. márc. 11. 20:43
 10/25 anonim ***** válasza:
Szegényebb országokban kedvelik, 300 m-en belül jó nyílt terepen, de aztán kezd pontatlan lenni egy modernebb fegyverhez képest. Városi harcban még elmegy, de épületen belüli harcokban már nehézkes.
2014. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!