Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mérnöki vagy orvosi diplomával...

Mérnöki vagy orvosi diplomával milyen ranggal tudnék elhelyezkedni, és hova?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek érdemes továbbtanulni,hadsereg érdekel de úgy hallottam hogy ott nagyon kevés a fizetés,orvosi hosszú idő és nehéz is,mérnöki úgyszintén,de ezeket lehetne összehozni-e a katonasággal?Melyik iskolában mit tanítanak?

2014. márc. 29. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Mehetsz!

Ne a rang érdekeljen... ez hamar változik, ha jó vagy!

2014. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hadnagy, fhdgy, orvosi azért jóval hosszabb, mérnöki csak pl. 4év.
2014. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Marczell ***** válasza:
NKE-HHK-n van a katonai üzemeltetési képzés, ötvözi a mérnökit a katonasággal. 4 éves a képzés és a végén hadnagyként végzel.
2014. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rendfokozat van nem rang.

ha nem az NKE-HHK-n végzel(a régi ZMNE) Akkor is felvehetnek a honvédséghez mint polgári alkalmazottat. A mérnöki diplomát nem tudom ezért csak feltételezésekbe bocsátkozok hogy szerintem mivel a közszolgálatin nevelnek az üzemeltetésen vagy a logisztikán mérnököket (pontosan nem emlékszem) nem vesznek fel a honvédséghez mérnökként.


Orvosi diplomával lehetsz a honvédségnél orvos például kecskeméten a repülő kórházban. De nem leszel ettől katona, sem tiszt. Egyszerűen egy orvos a honvédség alkalmazásában. Kiképzést akkor kap az ember orvosként ha ki megy misszióra.


Tehát javaslom számodra ha jó fizetést és biztos állást akarsz és emellett katona is szeretnél lenni az NKE-HHK-t

2014. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 geggg válasza:
51%
Utolsó válaszoló! Ha nem értesz hozzá minek válaszolsz..? Csak "feltételezel". Természetesen vannak tiszti rendfokozattal rendelkező mérnökök és orvosok! (Mérnök ezredes vagy pl Orvos dandártábornok ) Civilként vagyis szerződésesként is lehetsz ugyanolyan tiszt, mint a hivatásos katonák!
2015. jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
van egy gazdasági fősulit végzett katona ismerősöm őt csak főtörzsnek vették fel a minisztériumba.
2015. máj. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!